fbpx Państwo przeciw ludziom? | Strzelec Opolski

Państwo przeciw ludziom?

Państwo przeciw ludziom?

Artykuły : 
Numer wydania: 
Tą bulwersującą sprawą żyła przez weekend cała Polska. Wykonując polecenie Sądu Rejonowego w Opolu, policja aresztowała samotną matkę. Funkcjonariusze wkroczyli do mieszkania tuż przed godz. 22, gdy dzieci spały. Dwuletnią dziewczynkę chcieli zabrać do domu małego dziecka, a sześcioletniego chłopca na pogotowie opiekuńcze. Matka zaprotestowała przeciw rozdzieleniu rodzeństwa, więc policjanci zaczęli w środku nocy gorączkowo poszukiwać rodziny zastępczej. Takiej traumy nie fundowała dzieciom nawet osławiona Milicja Obywatelska w totalitarnej PRL.

Kobieta była winna urzędowi skarbowemu 2,3 tys. zł tytułem grzywny za kilka lat wcześniej błędnie wystawioną fakturę. Zanim doszło do incydentu, komornik stwierdził, że jest ona niewypłacalna. W dodatku fakturę wypisał mąż kobiety, który następnie odpłynął w siną dal, zostawiając ją z dwójką dzieci. Polskie państwo troszczy się o samotne matki, kiedy potrzebuje wyborczych głosów. To samo państwo nie zauważa latami takich przestępców jak twórca Amber Gold. Narażenie się fiskusowi jest natomiast większą zbrodnią niż zabicie człowieka. Sprawcy śmiertelnych wypadków popełnionych pod wpływem alkoholu bądź narkotyków cieszą się często wolnością nie tylko do uprawomocnienia wyroku. Matka z powodu niezapłaconej grzywny trafia do więzienia na oczach małych dzieci. Czy państwo może wykazać jeszcze gorsze objawy toczącej je choroby?

W wyjaśnienie incydentu zaangażował się sam premier. Tu nasuwa się pierwsza gorzka refleksja. Jeśli szef rządu musi osobiście stawiać do pionu instytucje, które w imieniu państwa powinny dbać o dobro obywateli, to takie państwo wymaga niezwłocznego remontu. Donald Tusk obiecywał nam generalny remont sześć lat temu. Efekty obietnic odczuła na własnej skórze matka oraz jej dzieci wyrwane z łóżek o godz. 22.

Tymczasem aparat sądowy zaczął przy pomocy mediów udowadniać przysłowiową wyższość Wielkanocy nad świętami Bożego Narodzenia. Rzeczniczka Sądu Okręgowego w Opolu, a następnie prezes tegoż sądu, wyjaśnili, że Temida jest w porządku, ponieważ nikt nie kazał policji dokonywać aresztowania w środku nocy. Padł argument o braku u funkcjonariuszy zdrowego rozsądku. Nie usłyszeliśmy natomiast słowa o rozsądku Wysokiego Sądu, który posiadając akta komornika, zdawał sobie sprawę z dramatycznej sytuacji matki i dwójki dzieci. Wiedzieli też o niej policjanci udający się na nocną akcję. Jeden z nich lustrował rodzinę już w 2010 r.

Tragifarsę polskiego państwa zobrazowała podczas konferencji prasowej rzeczniczka Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Pani z promiennie uśmiechniętą buzią oznajmiła, że policjanci, owszem, mogą odstąpić od aresztowania matki opiekującej się nieletnim potomstwem. Pod warunkiem, że matka posiada zaświadczenie, w którym organ samorządowy potwierdza, że opiekuje się dziećmi. Tak stanowi rozporządzenie Komendanta Głównego Policji, co znaczy, że policjanci są traktowani przez kierownictwo resortu jak idioci. Nie wystarczy, że widzą małe dzieci. Muszą jeszcze mieć papier od wójta, choć w państwie, które nie ufa obywatelom, właściwsze było zaświadczenie od okulisty dla wszelakich funkcjonariuszy.

Wedle zapewnień rzeczniczki, specjalny zespół MSW będzie teraz analizował sytuację w celu zmiany felernego rozporządzenia. Żałuję, że nie byłem na tej konferencji. Zapytałbym, czy specjalny zespół nie może rozwiązać problemu w jednej chwili, pukając się palcem w łepetynę i dając funkcjonariuszom możliwość używania rozumu.

O dziwo, wszyscy są OK. bo postępowali zgodnie z przepisami prawa.

Szkodliwe prawo prowadzi zawsze do bezprawia. Wiadomo to od czasu procesu w Norymberdze, gdzie funkcjonariusze III Rzeszy tłumaczyli swoje przestępcze działania prawem przez siebie uchwalonym. Potwierdzają to też współczesne procesy o łamanie praw człowieka, które toczą się przed Międzynarodowym Trybunałem w Hadze. Skala tamtych przewinień jest rzecz jasna nieporównywalna do naszego incydentu. Sedno pozostaje jednak takie samo. To ludzka krzywda wynikająca z bezmiaru urzędniczej nonszalancji. Gdyby w środku nocy wyciągnięto z domu samotną matkę na Białorusi, media rozpisywałyby się o bezwzględności reżimu Łukaszenki. Przerażenie małych dzieci z Opola to według władzy jedynie wypadek na budowie rozkwitającej demokracji.

Smutno mi, tym bardziej, że zdarzyło się to na mojej Opolszczyźnie, a Prezes Sądu ani Komendant Policji nie zdobyli się dotąd na słowo przepraszam.

Panowie, jest jeszcze czas!

KAROL CEBULA

Komentarze

Portret użytkownika czy winny jest kaczyński?
Wysłane przez czy winny jest ... (niezweryfikowany) w 30 Październik, 2012 - 11:45

Litości, to już było tysiąc razy w NTO i to tak, że nie można było na ich stronie znaleść nic innego prócz tego najbardziej palącego problemu świętej III RP.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Październik, 2012 - 18:24

Z tego co mi wiadomo to matka zlekceważyła sąd.W tej sprawie była ona
już raz wzywana,na drugą sprawę już się nie zgłosiła gdyż nie odebrała wezwania, zmieniając adres zamieszkania bez powiadomienia o tym sądu.Nie lekceważmy urzędów,a nie będziemy lekceważeni.
Co do działania policji w pełni zgadzam się z wyrażoną w felietonie opinią.

Portret użytkownika iwiw
Wysłane przez iwiw (niezweryfikowany) w 31 Październik, 2012 - 09:03

Wystawiła rachunek uproszczony zamiast faktury VAT taki miała obowiązek.Albo przestrzegamy przepisłów prawa podatkowego albo lejemy na wszystko z góry.I marudzimy na Tuska.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Październik, 2012 - 10:06

Z tym "przestrzegajmy przepisów" jest różnie. Twórca Amber Gold przez długie lata nie przestrzegał przepisów i nikt mu nic nie robił. Rzecznik rządu, zwany cieciem, podrobił własny podpis i też został uniewinniony.

Portret użytkownika driver
Wysłane przez driver w 4 Listopad, 2012 - 02:29

Jak wiemy Amber Gold,działał na pomorzu.Gdyby to się działo w naszym niewielkim województwie,stróże prawa nawiedzili by szefa krótko przed 22-gą.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Listopad, 2012 - 11:52

Chciałbym wierzyć w to co napisałeś. Znając jednak sytuację w Polsce jestem sceptyczny twoim wnioskom.

Portret użytkownika emilka
Wysłane przez emilka (niezweryfikowany) w 31 Październik, 2012 - 18:28

W normalnym kraju to pracownik US telefonicznie zaprosił by ta pania na wizytę albo sam pofatygowałby sie do kwiaciarni i wytłumaczł jaki popełnioła bląd i w jaki sposób powinna go skorygować .A tak- z braku wyobraźni z 2500zł cała sprawa a zwłaszcza jej OTOCZKA / prasa, radio,telewizja, policja, prokuratura,sąd , urząd skarbowy , ministerstwo spraw wewnętrznych, miniosterstwo sprawiedliwości , ...w końcu ''plemiel'' Tusk będzie kosztowała przebogatą Polske ..co najmniej.... 2 500 000zł
Ludzie - w jaki durnym kraju my żyjemy.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Październik, 2012 - 20:43

Miej pani litość dla tych urzędników.Nie wie pani jak Polacy
potrafią kombinować?Jestem pewny,że był to błąd celowy i dobrze,że został wychwycony bo znowu by ktoś nas oszukał.

Portret użytkownika siggi
Wysłane przez siggi (niezweryfikowany) w 31 Październik, 2012 - 18:42

Polska Policja tylko tak umie wykonywac nakazy sadowe bo w trudniejszych przypadkach SRA w gacie ze strachu.

Portret użytkownika siggi
Wysłane przez siggi (niezweryfikowany) w 31 Październik, 2012 - 18:48

Polska Policja w powazniejszych Akcjach Sra w Gacie ze strachu o swoje zgnile zycie.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Październik, 2012 - 18:57

UWAGA!!! UWAGA!!! troche po za tematem,drodzy czytelnicy może Tusk jest troche zmęczony,wypalony polityką i napewno nie jest idealem ale wyobrazcie sobie gdyby wczoraj Kaczynski i jego ekipa(Fotyga,Macierewicz,pieniący Brudzinski) rządzili naszym krajem to po artykule "RZECZPOSPOLITEJ" o godz.8.00 rano mamy konflikt militarny z ROSJĄ,pani Fotyga wczoraj udzielając wywiadów mówiła ze gdyby byla ministrem spraw zagranicznych poinformowała by sojuszników z NATO,Kaczynski już wczoraj z rana dudnił w mediach że Katastrofa Smoleńska to ZBRODNIA.O godz.15.15 w/w gazeta przeprasza że sie pomyliła.Jako czlowiekowi wspólczuje mu szczerze straty brata,bratowej osób mu bliskich ale ból który ma w sercu przeradza się w nienawiść wręcz schizofrenie która niestety niepozwala mu logicznie i racjonalnie prowadzić polityki.Dla mnie ten czlowiek i jego bliskie otoczenie jest realnym zagrożeniem mojego bezpieczeństwa.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Październik, 2012 - 22:55

Na razie masz konflikt militarny we własnej makówce. Po pierwsze "RZECZPOSPOLITA" odwołała swoje przeprosiny. Po drugie red. Gmyz nie wycofuje się ze swoich słów. Tak owszem, prokuratura zaprzeczyła słowom Gmyza. Jednak 5 dni wcześniej ta sama prokuratura zaprzeczyła informacją RMF, że ciało Kaczorowskiego zostało zamienione. O tym wszystkie prorządowe media wolą milczeć. Po trzecie Kaczyński już rządził razem z Fotygą i jakoś żaden prezydent RP nie zginął w żadnej katastrofie lotniczej. Żadna militarna wojna z Rosją też nie wybuchła.

Jeżeli kradniesz, kombinujesz to faktycznie masz się czego obawiać. Bać PISu to się boją: brat stalinowskiego sędziego który skazywał Polaków na śmierć, ulubieńcy Urbana którzy zasiadają w Polsacie i TVN.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Listopad, 2012 - 10:23

Dlaczego ty rzucasz hasłami typu wojna? Twoje nerwy nie wytrzymują jak Tuskowi? Kiedy hakerzy z Rosji zaatakowali Estonię, a Estonia zwróciła się o pomoc NATO to wybuchła jakaś wojna militarna pomiędzy Estonią-Rosją?

Portret użytkownika AC/DC
Wysłane przez AC/DC (niezweryfikowany) w 1 Listopad, 2012 - 15:26

Pełna zgoda ale żaden poważny polityk Estonii niezarzucał na forum publicznym że Putin maczał w tym palce bez twardych dowodów.W przypadku Smolenska mimo bólu i wielkiej straty trzeba wznieść się na wyżyny Dyplomacji.Niestety Rosja(Putinowska)jest rzadzona w sposób daleki od ideału wzoru zachodniej demokracji ale sami rosjanie muszą to zrozumieć i modernizować swoj kraj wtedy będzie szansa na normalne stosunki.Dlatego pan Kaczyński jako czlowiek ma uzasadnione prawo do złości i goryczy ale jako poważny polityk musi umieć ugryżć sie w język i używać dyplomacji.Gdybym mógł prezesowi doradzić to przy ludziach w bliskim swoim otoczeniu pokroju HOFFMAN,FOTYGA,MACIEREWICZ,BRUDZINSKI(wywiady w mediach)PIS wyborów nigdy niewygra tylko będzie się narażał w mediach komercyjnych na śmieszność,a nie jest tajemnicą że TVN POLSAT są mediami opiniotworczymi.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Listopad, 2012 - 16:29

Milisz się. Politycy Estonii jasno i wyraźnie mówili o roli Rosji i Putina w cyberataku na ich kraj. Tylko lewicowe media wolały o tym nie informować. Ci sami politycy Estońscy nie mili też żadnych skrupułów aby przenieść pomnik morderców i gwałcicieli zaborczej armii. U nas takie rzeczy są nie do pomyślenia. Państwo wydało duże pieniądze na odremontowanie pomnika zaborców - czterech śpiących- i protesty przeciw pomnikowi są przemilczane.

PS.
Obojętnie co powie i nie powie Kaczyński będzie źle. Obojętnie kto doradzać będzie Kaczyńskiemu ten też będzie zły. Kiedy Kaczyński był w koalicji z Giertychem wtedy Giertych był faszystą. Dziś Giertych jest adwokatem Michała Tuska, Sikorskiego i już nie jest faszystą, a cenionym mecenasem. Kluzik-Rostowska stała się nagle specjalistką od wszystkiego. Michał Miś Kamiński który oskarżany był o antysemityzm, za nawoływanie do nie przepraszania za Jedwabne, dziś jest częstym gościem TVN24 i cenionym komentatorem. Nikt już nie raczy wspomnieć o jego antysemityzmie. Ręczę ci, wystarczy, że HOFFMAN,FOTYGA, MACIEREWICZ,BRUDZINSKI zaczęli by najeżdżać na Kaczyńskiego, a od razu byli by autorytetami moralnymi.

Portret użytkownika AC/DC
Wysłane przez AC/DC (niezweryfikowany) w 1 Listopad, 2012 - 17:13

Drogi czytelniku specjlnie wróciłem do archiwalnych materiałów problemu estonskiego niedoszukałem sie zdecydowanych i radykalnych wypowiedzi politykow tego kraju co do osoby Putina,owszem była dyskusja na forum międzynarodowym ale z dużą dozą rozwagi i dyplomacji jak wcześniej pisałem.Ja nie twierdze że Jarosław Kaczyński nie ma racji, nasz rząd mógł być bardziej zdecydowany w działaniach kwesti smoleńskiej i tu pełna zgoda ale wyskoki medialne prezesa jak 2 dni temu są dla poważnego męża stanu niedopuszczalne.Jak się chce być poważnie traktowanym to niemożna tak impulsywnie w tak delikatnej a zarazem drastycznej sprawie reagować i to w dodatku po informacji medialnej.Co innego gdyby prokurator podał taki komunikat jako wiadomość oficjalną ale info z gazety?Jaki jest mechanizm,wpadki PO z AMBER GOLDAMI,CENTRU ZDROWIA DZIECKA itp.itd.spadają w sądażach,PIS się pnie do góry i co dalej?Ano taka sytuacja jak opisuje i spadek PISu jak zjazd z WIELKIEJ KROKWI.Gdzie prezio ma mądrych doradców,którzy w takich momentach potrafili by z Jarka powietrze spościc.Ot cała recepta na przejęcie władzy w III RP.

Portret użytkownika AC/DC
Wysłane przez AC/DC (niezweryfikowany) w 1 Listopad, 2012 - 17:18

I jeszcze jedno czy możesz sobie wyobrazić i mi odpowiedzieć co by sie stało gdyby to była prawda potwierdzona przez ekspertów mówię o(trotylu)?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Listopad, 2012 - 18:00

Nic się nie stanie. Rosjanie wszystkiego się wyprą. A gdyby byli już zupełnie pod ścianą, wtedy zwalą winę na Czeczeńców lub jakieś niezidentyfikowane grupy terrorystyczne. Rosyjska dyplomacja znana jest ze swoich kłamstw. Przecież Rosjanie utrzymują, że za zatopienie Kurska odpowiada amerykański okręt podwodny, a Putin jest na tyle opanowanym przywódcą, że mógł za Kursk wypowiedzieć wojnę Amerykanom ale wolał tego nie robić, ze względu na zachowanie pokoju światowego.

Jeżeli chodzi o Estońskich polityków. Doskonale pamiętam zamieszanie wokół Estonii. Żałuje, że nie zostawiłem sobie artykułów prasowych na podstawie których opieram swoje racje. No cóż, ale skąd miałem wiedzieć, że kiedyś w przyszłości wydarzy się katastrofa TU 154M i będę dyskutował z Tobą na taki, a nie inny temat.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Listopad, 2012 - 06:33

Sztuczna mgła,hel,teraz trotyl i nitrogliceryna umieszczone na pokładzie samolotu z udziałem Polaków,bo przecież takim ładunek
wykryje każdy wytresowany pies i nie potrzeba do tego specjalnej
aparatury.A tak swoją drogą,ciekawe czy samolot przed wylotem był badany przez pirotechników?Ciekawe co dalej?Może jakaś gazeta napisze,że ma informacje z pewnego źródła iż trotyl i nitroglicerynę wniósł na pokład zdesperowany,chory psychicznie,działacz PIS,który widząc brak szans na reelekcję Kaczyńskiego oraz dojścia do władzy PIS zrobił to co zrobił.Co nielogiczne?Macierewicz, gdyby był po przeciwnej stronie,to by wymyślił.Na szczęście nie jest.
Z tego zamieszania cieszą się tylko Rosjanie,gdyż coraz bardziej zapominamy o ich winie za tę katastrofę,którą bez wątpienia na równi z Polską ponoszą.Kaczyński powinien od Rosjan dostać za to odznaczenie najwyższej rangi.
Co do Kaczorowskiego,to prokuratura miała rację,ponieważ ciała nie zostały zamienione tylko niewłaściwie zidentyfikowane,a to robi różnicę.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Listopad, 2012 - 10:15

Cztery podejścia do lądowania, pijany generał i prezydent w kokpicie, informacje przekazywane prze TVN typu: jak nie wyląduję, to mnie zabije. Domniemana kłótnia Protasiuka z Błasikiem. Sugerowanie, że L.Kaczyński spóźnił się na wylot. Jeżeli Rosjanie nie mają nic na sumieniu to po co kłamali wraz całą PO? Dlaczego prokuratura po 2,5 roku dopiero specjalistycznym sprzętem bada wrak Tupolewa? Po co Rosjanie niszczyli wrak Tupolewa m.in. niszcząc okna wraku? Po co umyli wrak, jednocześnie zaprzeczają temu?

Lech Kaczyński przed wyborami w 2005 roku też wg sondaży nie miał prawa wygrać z Tuskiem. Tusk był bezapelacyjnym domniemanym zwycięzcą. Dlaczego więc Donald Tusk nie został prezydentem? Dlaczego jeszcze w 2010 r. GW podawała wyniki sondaży, że Komorowski miał z Jarosławem Kaczyńskim wygrać zdecydowanie w pierwszej turze. Dlaczego Komorowski już za pierwszym razem nie wygrał? Musiał mieć dogrywkę wyborczą. Dlaczego sztab wyborczy Komorowskiego mieścił się w domu dziennikarki GW?

Dlaczego samolot TU154M remontowany był przed wylotem do Smoleńska w Samarze (u przyjaciela Putina) bez nadzoru służb specjalnych polskich, a Rosjanie mogli sobie w nim robić co chcieli https://www.youtube.com/watch?v=n0IntHE3Yuc Dlaczego samolot w Polsce nie został skontrolowany przez służby specjalne?

Dlaczego Rosjanie otruli Litwinienkę? Co mieli z zabójstwa jakiegoś swojego rodaka mieszkającego w Wielkiej Brytanii? Po co użyli polonu?

"Ciała nie zostały zamienione tylko źle zidentyfikowane". Jedno nie przeczy drugiemu.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Listopad, 2012 - 20:17

To gen.Błasik meldował Lechowi Kaczyńskiemu gotowość do lotu i to
on jako dowódca sił powietrznych i pilot z dużym
doświadczeniem miał możliwość i obowiązek przerwać ten lot.Dlaczego tego nie zrobił można się tylko domyślać.
Jestem wstanie wyobrazić sobie jakie myśli kołatały się w głowie
Protasiuka.Przecież pamiętał reakcje prezydenta na odmowę lądowania
w Tbilisi.
Piszesz,że Rosjanie wybijali okna łomami,a już myślałem, że okna wyleciały w wyniku eksplozji.Z doświadczenia wiadomo,że w razie wybuchu np w mieszkaniu okna wylatują niemal w każdym przypadku.
Może w samolotach jest inaczej,ale nie sądzę.
Odpowiedź na pytanie,czemu Komorowski nie wygrał w pierwszej turze
jest prosta.Zmienił retorykę.Wiedząc,że duża część Polaków dobrze wspomina lata 70,zwrócił się do syna Gierka o poparcie i nie zawahał się nazwać Edwarda Gierka patriotą.Tak jak by nie było roku 1976 i związanych z tym rokiem wydarzeń.Część wyborców dała się na tą retorykę nabrać.
GW zawsze była i będzie nieprzychylna Kaczyńskim.Ich sprawa.To,że sztab wyborczy wynajął mieszkanie Anny Bikont nie miał najmniejszego wpływu na wynik wyborów.
I na koniec proszę mi wytłumaczyć, czy ciała zostały właściwie
zidentyfikowane,a potem je w jakiś okolicznościach zamieniono,czy było tak jak ja napisałem.Jak można porównywać niewłaściwą identyfikację z zamianą.
I tak możemy polemizować bez końca i nawet ewentualne powołanie
komisji międzynarodowe i wyniki jej prac nie spowodują w społeczeństwie jej zakończenia.Pozdrawiam.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Listopad, 2012 - 22:31

Gen. Błasik nie mógł przerwać żadnego lotu gdyż nie był pilotem, a jedynie zwykłym pasażerem. Co więcej, biegli z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Sehna nie zidentyfikowali głosu gen. Błasika w kokpicie Tupolewa. Wszelkie informacje o tym, że gen. Błasik miał być w kokpicie okazały się tylko kolejnym wymysłem Rosjan i prasy.

Jeżeli chodzi o "Tbilisi". Przepychanki gdzie miał wylądować Protasiuk były tylko i wyłącznie "na ziemi", a nie w czasie lotu. Dotyczyły lotniska zajętego przez Rosjan na którym warunki do lądowania były możliwe i gdzie lądował już wcześniej prezydent Francji. L. Kaczyński chciał lądować tam gdzie lądował prezydent Francji. Rosjanie oświadczyli, że żadnego polskiego samolotu nie przyjmą. Protasiuk oświadczył wiec, że jeżeli nie ma zgody Rosjan to tam nie leci. Wybuchła więc afera, czy pilot może odmówić lotu w miejsce gdzie nawet nie wie jakie jest faktyczne, a nie medialne, stanowisko Rosjan. Całą dalszą awanturę wszyscy już znają. Jednak niewielu wie, że za odmowę lotu na tamte lotnisko Protasiuk otrzymał odznaczenie.

Wielu przeciwników L.Kaczyńskiego wspomina też, że Protasiuk był pod jakąś presją. Jakoś zapomina się, że Protasiuk był wojskowym, który przed przyjęciem do wojskowego lotnictwa i w czasie służby musiał przejść testy psychologiczne m.in. czy jest odporny na presję, stres. Protasiuk testy przeszedł bez problemu.

Okna wylatują wtedy gdy dochodzi do dehermetyzacji samolotu. Dzieje się to na dużych wysokościach. Gdzie ciśnienie w samolocie jest zupełnie inne niż po za samolotem. Na zorganizowanej konferencji polskich profesorów gdzie była mowa o Smoleńsku podano, że wybuch mógł być tylko w okolicach bądź wewnątrz skrzydła, gdzie skrzydło łączy się z samolotem. Niesprawne skrzydło przez wybuch = katastrofa.

Rodziny które identyfikowały swoich bliskich podają, że podały na 100% do kogo należały ciała. Jedynie prokuratura na podstawie Rosyjskich materiałów (materiałów w których pisano, że Wasserman za życia był okazem zdrowia i żadnej operacji się nigdy nie poddawał) twierdzi inaczej.

Powołanie międzynarodowej komisji to jedyne wyjście z całej sytuacji. Komisja Millera już wiele razy się skompromitowała. Choćby przypisując głos II pilota gen. Błasikowi. Zabiegi prokuratury aby nie dopuścić biegłych do sekcji zwłok np. dr. Baden to ewenement na skale światową.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Listopad, 2012 - 11:26

Skoro gen.Błasik był zwykłym pasażerem to na jakiej podstawie przyjmował prezydenta na pokład.To też ewenement na skalę światową,że jakaś postronna osoba,a nie pierwszy pilot lub inny członek załogi przyjmuje tak ważnego pasażera na pokład.Może było tak,że Protasiuk miał wątpliwości co do wylotu w tych
okolicznościach.Nigdy się tego nie dowiemy.Druga sprawa dlaczego pilotem tego lotu był Protasiuk,który w tym dniu nie miał ważnych uprawnień do zasiadania za sterami samolotu,a od trzech lat nie przechodził kontroli pilotowania.Świadczy to tylko o bałaganie w polskim lotnictwie wojskowym,którego dowódcą był gen.Błasik.
Protasiuk przechodził testy psychologiczne chyba tak często jak kontrolę pilotowania,a wiadomo,że psychika zmienia się w zależności
od zaistniałych zdarzeń.Pisząc to nie chcę powiedzieć,że Protasiuk
był złym,źle wyszkolonym pilotem.Jestem przekonany,że zrobił wszystko co mógł żeby nie doprowadzić do katastrofy.Nie jest mi znany fakt przyznania Protasiukowi medalu za odmowę lotu na lotnisko w Tbilisi.
Medal taki otrzymał kpt.Pietruczuk,który był pierwszym pilotem tego lotu i który jako pierwszy odmówił wykonania tego zadania.Medal przyznał mu szef MON,a nie gen.Błasik,który mógł go
wyróżnić go za to przynajmniej pochwałą w rozkazie.
Skoro wybuch mógł być w okolicach lub wewnątrz skrzydła to dlaczego
nie doszło do wybuchu paliwa,którego główne zbiorniki znajdują się
właśnie w skrzydłach.Tego paliwa było w samolocie ok.10ton.
Paliwo to po prostu rozlało się na dużym obszarze o czym świadczyły
liczne płomienie ognia na ziemi.
Co do wyborów na prezydenta to faktem jest,że Kaczyński pomimo tak
przewrotnej retoryki,i współczucia dla jego osoby w tym okresie,wybory te przegrał.
.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Listopad, 2012 - 16:49

Gen. Błasik nikogo nie przyjmował na pokład. Przecież już zostało to udowodnione. Podobnie udowodnione zostało to, że żadnej kłótni Błasika z Protasiukiem nie było. To co piszesz to tylko wymysły medialne, takie jak: cztery podejścia do lądowania, nieznajomość przez Protasiuka j.rosyjskiego, itp.

Za całe wojsko polskie odpowiadał nie generał Błasik, a ministerstwo. To Ministerstwo Obrony Narodowej finansuje swoje półki, ludzi, sprzęt. To Ministerstwo Obrony Narodowej nominuje ludzi. Czyżbyś sugerował, że dowódca GROM Zawadka miał na wszystko wpływ i dlatego odszedł? Znasz pewnie jego karierę zawodową i wykształcenie, powinieneś wiedziesz jakie były powody jego odejścia z GROM. Musisz wiedzieć, że gdy odchodził z GROMU mówił jasno i wyraźnie: odchodzę, bo nie chce aby błędy Ministerstwa Obrony Narodowej zostały mi przypisane. Po katastrofie wszyscy wojskowi zdali sobie sprawę, że za wszystkie nieswoje błędy będą odpowiadać wykonawcy zadań Ministerstwa Obrony Narodowej, a nie ci którzy faktycznie dowodzą wojskiem czyli MON.

Protasiuk, gen. Błasik czyli Ci ludzie którzy przechodzili wszystkie badania, uznawani za doskonałych i najlepszych pilotów, o których mówił sam Komorowski: mogą latać na drzwiach od stodoły, nagle po swojej śmierci, kiedy nie mogą się bronić, tracą w jakiś dziwny sposób uprawnienia do latania, nie potrafią mówić po rosyjsku, boją się wszystkich i wszystkiego, nie mają ważnych uprawnień do zasiadania za sterami samolotu, od 3 lat nie przechodzą żadnych badań. 3 lata wstecz od 2010r. to rok 2007, czyli przejęcie władzy przez PO! Widzisz jak w swoim dzikim ataku na nieżyjących sam się zapętliłeś i strzeliłeś sobie prosto w stopę oskarżając PO o zaniedbania?

"Paliwo to po prostu rozlało się na dużym obszarze o czym świadczyły liczne płomienie ognia na ziemi". Jakie liczne płomienie? Gdzie na filmie choćby kamerzysty Wiśniewskiego widzisz te liczne płomienie? Gdy jakaś firma burząca domy za pomocą ładunku wybuchowego przystępuje do działania to nie wypełnia całego budynku trotylem tylko wybiera określone miejsca które są konstrukcją nośną. Całe skrzydło samolotu również nie jest wypełnione po brzegi paliwem. W skrzydle też są konstrukcje nośne. Do ich zniszczenia potrzeba siły która nie musi od razu oznaczać zapalenia paliwa w skrzydle.

Co do wyborów na prezydenta to faktem jest,że Tusk w 2005r. pomimo tak przewrotnej retoryki i pewnej wygranej (o której pisały wszystkie sondowanie) wybory przegrał.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Listopad, 2012 - 19:58

Z pana odpowiedzi wynika,że nikt nie przywitał prezydenta RP na pokładzie samolotu,bo na pewno nie zrobił tego Protasiuk ani inna osoba z załogi samolotu.Dziwne zwyczaje panują tym wojsku.Faktem jest,że Błasik i Protasiewicz o czymś rozmawiali.O czym nigdy się nie dowiemy.Od początku wiadomo,że to tylko Protasiewicz znał język rosyjski.Nie znał go natomiast nawigator.Czy to też wina MON.Podaj mi okres kiedy wojsko miało wystarczający budżet na swoje potrzeby i
kto zrezygnował ze szkolenia pilotów na symulatorze lotów,które są bardzo przydatne do szkolenia lotu w trudnych warunkach.
Dlaczego prezydent nie zgodził się na odwołanie ze stanowiska gen.Błasika po katastrofie CASY?
W opinii wielu osób w tym i mojej podstawowe przyczyny katastrofy to:
-opóźniony wylot samolotu
-ignorancja danych pogodowych z lotniska w Smoleńsku
-ignorancja systemu TAWS
-nie było zezwolenia na lądowanie"lądowanie na odpowiedzialność załogi"
-złe naprowadzanie przez wieżę
-nie skorzystanie z podanych lotnisk zapasowych
-presja na pilota(z lotu do Gruzji"po powrocie do kraju wprowadzimy
porządek w tej sprawie" i "oficer powinien być mniej lękliwy"
Decydującym jest chyba fakt,że gdy Protasiuk zasygnalizował dyrektorowi protokołu dyplomatycznemu,że jest mgła i zadał pytanie na jakim lotnisku zapasowym wylądować,po czasie otrzymał odpowiedź
"nie ma jeszcze decyzji prezydenta tej sprawie"Wtedy podjął decyzję o próbnym lądowaniu.
Konkludując całkowicie zgadzam się z opinią NIK,która w swoim raporcie stwierdziła"Organizacja lotów VIP-ów stwarzała zagrożenie dla życia ich pasażerów,loty premiera i prezydenta w kwietniu 2010r
nie powinny się odbyć" Co ciekawe stwierdzono,że nikt z polskich urzędników nie miał zgody dyplomatycznej na przelot i lądowanie w
Smoleńsku.Spodziewam się twojej odpowiedzi,że to kancelaria premiera była odpowiedzialna za organizację tego lotu,ja wtedy zacytuję co na ten temat powiedział szef kancelarii Kwaśniewskiego i tak możemy bez końca.W ramach walki z nudą możemy to robić,ale czy warto?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Listopad, 2012 - 23:12

"Z pana odpowiedzi wynika,że nikt nie przywitał prezydenta RP"
Po co mieli witać prezydenta? Protokół dyplomatyczny tego nie wymaga. Prezydent wraz z małżonką przyjechał na lotnisko. Wszedł zwyczajnie do samolotu. Następnie samolot wystartował. Kiedy samolot wyrównał lot, L.Kaczyński jak miał to w zwyczaju, zaczął się witać ze wszystkimi uczestnikami lotu. Nawet zachowało się z tego zdjęcie. Przed wylotem do Smoleńska nie było żadnej ceremonii powitalnej. Słyszałeś kiedykolwiek aby przed każdym wylotem choćby Obamy z USA do innego kraju, odbywała się jakaś uroczystość powitalna na lotnisku z którego Obama ma wystartować? Nie bądź dziecinny.

"Faktem jest,że Błasik i Protasiewicz o czymś rozmawiali"
To nie jest fakt, to jest wymysł medialny! Po tym jak TVN24.pl wraz GW opublikowali tekst o "kłótni Błasika z Protasiukiem" śledczy przejrzeli zapis z kamer znajdujących się na lotnisku. Kamery nie zarejestrowały żadnej, powtarzam, żadnej rozmowy Błasika z Protasiukiem!

"Kto zrezygnował ze szkolenia pilotów na symulatorze lotów"
Minister Obrony Narodowej Pan Bogdan Klich! Żeby być bardziej dokładnym to należy pewną rzecz uściślić. Pan Bogdan Klich zrezygnował ze szkolenia pilotów na symulatorze TU 154, znajdującym się w Moskwie. Piloci Tutki przechodzili jednak szkolenia na symulatorze Beoinga. Sprawą przemilczaną przez media jest fakt, że Protasiuk na symulatorze Beoinga miał lepsze noty nawet od pilotów cywilnych którzy na co dzień latali na Beoingu.

"Dlaczego prezydent nie zgodził się na odwołanie ze stanowiska gen.Błasika po katastrofie CASY"
To jest kolejny "fakt medialny" który rozpowszechniał tuż przed swoją dymisją Bogdan Klich. Nikt nigdy nie chciał odwoływać gen. Błasika. Tak jak po katastrofie TU 154M nikt z generałów nie został odwołany (choćby gen. BOR), tak i po katastrofie CASY politycy PO w Ministerstwie Obrony Narodowej nic nie mieli zamiaru zmieniać. Gdyby było inaczej to Bogdan Klich mówiąc o odwołaniu gen. Błasika przedstawił by pisma jakie kierował do L.Kaczyńskiego. Do dziś żadna korespondencja pomiędzy B.Klichem, a Kancelarią Prezydenta dot. odwołania gen. Błasika nie ujrzała światła dziennego. Dlaczego?

"W opinii wielu osób w tym i mojej podstawowe przyczyny katastrofy to opóźniony wylot samolotu" - samolot wystartował zgodnie z czasem. Można było o tym przeczytać nawet w GW.

"-ignorancja danych pogodowych z lotniska w Smoleńsku".
To częsty zarzut. Dziś socjolog Smolar powiedział nawet: samolot nawet nie powinien startować ze względu na zapowiadaną mgłę. Zarzut ten jest nie trafiony. Mgła ma to do siebie, że jest i po pewnym czasie znika. Żeby samolot przeleciał z miejsca A do B to musi upłynąć pewien czas. W 90% jest tak, że zanim jakiś samolot z miejsca A doleci do miejsca B to mgła już znika. Dlaczego więc piloci mieli od razu zakładać, że mgła nie zniknie?

"-ignorancja systemu TAWS"
lotnisko w Smoleńsku nie jest w systemie TAWS. Dla systemu TAWS jeżeli jakieś lotnisko nie jest wprowadzone do bazy to nie istnieje. Każdy pilot który ląduje na lotnisku nie wprowadzonym do systemu TAWS ignoruje sygnał. Gdy ty jedziesz drogą (nie wprowadzoną do bazy twojego GPS) swoim samochodem, a w GPS pisze ci "nie ma drogi" to wierzysz w GPS czy w to co widzisz przed sobą.

"-nie było zezwolenia na lądowanie"
i piloci nie lądowali, a podchodzili do lądowania. W stenogramie znajdziesz wpis: 100 m "odchodzimy".

"presja na pilota" -o tym już pisałem. Jasno i wyraźnie masz napisane, że w Gruzji nie było złych warunków do lądowania, a jedynie zła wola Rosji. Co więcej, pisałem już, że kłótnia była "na lądzie" a nie w powietrzu.

"nie ma jeszcze decyzji prezydenta tej sprawie"
a jaka miała być decyzja prezydenta gdy jeszcze nikt mu nie podał jakie lotniska zapasowe są brane pod uwagę?

"Spodziewam się twojej odpowiedzi,że to kancelaria premiera była odpowiedzialna za organizację tego lotu,ja wtedy zacytuję co na ten temat powiedział szef kancelarii Kwaśniewskiego"
Szefem kancelarii Kwaśniewskiego był, niezwykle załgany polityk Ryszard Kalisz. Pamiętasz o tym jak kłamał, że Kwaśniewski nie był pijany ale chory? To nie jedyne kłamstwo Kalisza. Jeżeli kancelaria premiera nie była odpowiedzialna za organizację lotów to jak to się stało, że gdy L. Kaczyński chciał lecieć do Brukseli Arabski odmówił prezydentowi użyczenia Tutki? Arabski postawił na swoim i L.Kaczyński żadnego samolotu rządowego nie dostał!

"W ramach walki z nudą możemy to robić,ale czy warto?"
Ja tego nie uznaję za walkę z nudą. Ja to uznaję za pojedynek na argumenty, który uwielbiam i który mnie relaksuje.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Listopad, 2012 - 10:22

Mogę zgodzić się z pana argumentami lub nie,bo nawet do swoich nie jestem przekonany.Polemizowałem z panem tylko dla zobrazowania jak
mocno podzielone jest społeczeństwo w tej sprawie.Polemiki tej nie
zakończy nawet powołanie komisji międzynarodowej dla wyjaśnienia przyczyn katastrofy. Przykładem może być wyrok trybunału w Strasburgu w sprawie odmowy wykonanie przez szpital zabiegu przerwania ciąży w którą zaszła 14letnia dziewczyna w wyniku czynu zabronionego,i komentarze społeczeństwa w tej sprawie.
Wracając do sprawy katastrofy to całkowicie podzielam stanowisko
NIK,która stwierdziła,że ten jak i inne loty na TU154 nie miały prawa się odbyć.
http://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-wizytach-vip-w-latach-2005-2010....
Ja nie uważam takich polemik za pojedynek,a relaksować wolę się
podczas wypraw wędkarskich,które uwielbiam,Niestety pogoda jest jaka jest,ryba nie bierze,zdrowie już nie dopisuje,więc siedzę
w domu.Pozdrawiam.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Listopad, 2012 - 11:31

"Przykładem może być wyrok trybunału w Strasburgu w sprawie odmowy wykonanie przez szpital zabiegu przerwania ciąży w którą zaszła 14letnia dziewczyna w wyniku czynu zabronionego,i komentarze społeczeństwa w tej sprawie".
Komentarze w tej akurat sprawie oparte są na wierze. Tam gdzie zaczynają się argumenty religijne tam nie zawsze jest logika i nigdy też nie będzie pełnego konsensusu. Polecam zobaczyć filmik Jurija Bezmienowa pt. "Jak napaść na państwo". Bezmienow o ile dobrze pamiętam w 3 części swojego występu wyjaśnia, jaka jest różnica kiedy powiemy 2+2=5, a jaka kiedy mówimy np. religijnemu Żydowi: to nie prawda, że jedna żaba mogła uratować przed utonięciem Rabina. Katastrofa w Smoleńsku ma zupełnie inny wymiar niż odmowa wykonania przez szpital zabiegu przerwania ciąży.

"NIK stwierdziła,że ten jak i inne loty na TU154 nie miały prawa się odbyć"
NIK co chwile stwierdza, że wiele instytucji w Polsce nie działa. Niestety w 99% mają rację. PKP wg raportów NIKu nie powinno puszczać wielu składów/pociągów na tory. Pomimo to, możesz iść na PKP, kupić bilet i pojechać (nawet nie wiedząc o tym) rozpadającym się pociągiem. Gdy załóżmy w czasie katastrofy kolejowej będziesz miał to szczęście, że przeżyjesz, a po wypadku będziesz skarżył PKP o zadośćuczynienie w uszczerbku na zdrowiu, to jak myślisz, sąd przyjmie wtedy, czy nie przyjmie, Twojego pozwu przeciwko PKP? Argumentacja sądu będzie: sam sobie jesteś winny bo NIK ostrzegał?

"a relaksować wolę się podczas wypraw wędkarskich,które uwielbiam,Niestety pogoda jest jaka jest,ryba nie bierze"
ja też uwielbiam relaks na wolnym powietrzu. Przynajmniej w tym jesteśmy zgodni:-) Również pozdrawiam.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Listopad, 2012 - 18:45

Wszystko opiera się na wierze.Każdy wybiera to co mu pasuje do jego koncepcji i nie mają tu znaczenia dowody,przedstawiane
fakty,prace naukowe itp.Kilka lat temu spotkałem starszego człowieka,który nie wierzył,że człowiek lądował na księżycu i żadne przedstawione mu argumenty nie zmieniły jego przekonania.
Tym bardziej sprawa Smoleńska zawsze dla wielu będzie kontrowersyjna.
Wystarczy przejrzeć portale społecznościowe,pełne emocji,wzajemnych
oskarżeń,wulgaryzmów i obraźliwych słów.
Moja dyskusja z panem nie wynikała z tego,że mam inny pogląd na te sprawy,bo właściwie to jestem biernym i niezbyt uważnym obserwatorem tego co się dzieje.
Chciałem tylko zobrazować jak toczą się dyskusje
na ten temat.Właściwie to niepotrzebnie,bo pan doskonale o tym wie.
"NIK co chwile stwierdza, że wiele instytucji w Polsce nie działa."
To prawda.Wszystko co dzieje się w Polsce od 1989r to prowizorka
i wielka improwizacja,a końca kiedy to się skończy nie widać.
P.S.mój pierwszy wpis na pana post to ten z 1bm godz.8.04, ale warto było podyskutować.Szkoda,że pisaliśmy bez pseudonimów bo chętnie śledził bym pana wpisy na tym forum.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Listopad, 2012 - 22:45

Dodam jeszcze dość istotny fakt. O tym, że Komorowski zdecydowanie wygra w pierwszej turze z Kaczyńskim sondaże mówiły godziny przed ciszą wyborczą pierwszej tury wyborów. Więc Twoje domniemania i wnioski są nieprawdziwe :-)

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Listopad, 2012 - 07:04

Nareszcie właściwy temat.Co tam gospodarka,co tam sytuacja w służbie zdrowia i bezrobocie,ważny jest Smoleńsk.Rzygać się chce.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Listopad, 2012 - 10:43

Mnie też!!! A jednak,Stanisław Lem miał słuszne spostrzeżenie.

Portret użytkownika silco
Wysłane przez silco w 1 Listopad, 2012 - 23:32

Panie Karolu,tytul panskiego felietonu swiadczylby o tym,ze jest pan zaskoczony negatywna postawa panstwa przeciw ludziom.
Ja bylbym zaskoczony gdyby bylo odwrotnie.Nie przypominam sobie takich momentow w histori powojennego panstwa polskiego by te sprzyjalo obywatelom, a pan?

silco

Portret użytkownika emilka
Wysłane przez emilka (niezweryfikowany) w 2 Listopad, 2012 - 18:57

Silco w swoim poście bezkompromisowo ale i humorystycznie przedstawił to co wie każdy średniorozgarnięty obywatel tego kraju. Ha , ha..ha.Jak powiedział klasyk cyt. I TO SIE NADAJE DO PRASY.

No i jeszcze do PRZYSZPILENIA .

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 3 Listopad, 2012 - 21:44

Dlaczego prawie każdy temat zostaje zdominowany przez chore urojenia spiskowców ze Smoleńska? To już jest nudne i obrzydliwe.

Panie Karolu proponuję wycinać wypowiedzi nie na temat. A przynajmniej te o Smoleńsku. I o PO. Please!!!! Jak kto chce, to niech se własny wątek o Smoleńsku założy.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Listopad, 2012 - 23:13

A ja jestem za tym smoku, żeby ciebie zbanować. Takiego Trolla jak ty nie można już więcej tolerować. Potrafisz jedynie obrażać, wyzywać. Jak jest kulturalna dyskusja to tylko należy przyklasnąć. A ty jedynie obrażasz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Listopad, 2012 - 06:32

Maniakom smoleńskim won...tylko marnuja nasze pieniądze na nowe komisje, pogrzeby itd. po co grzebać w kościach .Nie można było wszystkich pochować w jednym miejscu, zrobić pomnik i otoczyć pamiecią. Pamięc o nich by trwała kilkaset lat a tak kto za 100 lat bedzie pamietał o pojedynczych grobach jakiegoś posła? A tak u każdego w grobie kawałek innego..a pochówek na Wawelu obok królów to juz naduzycie.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Listopad, 2012 - 11:51

Gadasz jak typowy bolszewik. Oni też robili masowe groby. Oni też nie "marnowali" pieniędzy na "panów". Różnica pomiędzy tymi których nazywasz maniakami, a tobą, jest taka, że oni mają pojęcie co to jest naród, pamięć, szacunek dla zmarłych. Szkoda, że w Polsce żyją takie osobniki jak ty. Osobniki które z Polską mają jedynie to wspólnego, że potrafią mówić i pisać po POLSKU, nic po za tym.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Listopad, 2012 - 17:39

Znalazł mi sie patriota z przeceny... Jakbyś musial sam parę złotych wydać na pogrzeby to bys pewno sie rozmyślił..a nie wyjeżdzaj mi tu ze swoim patriotyzmem..co ma ma grób do pamięci, patriotyzmu itd. Ciekawe czy Amerykanie po 13 września też szukali wszystkich po kawałku. Przepraszam ale twoje pojęcie prawdziwego POLAKA kupy i d.. sie nie trzyma i znam takich wielu jak ty pseudo patriotów pijących na umów, lejących żony i chodzacych co niedziele do koscioła

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Listopad, 2012 - 18:53

Znasz takich pseudo patriotów pijących na umór (nie ma czegoś takiego jak "pijący na umów") lejących żony, bo sam jesteś z tego towarzystwa. Z jakiego towarzystwa się wywodzisz to takie towarzystwo znasz. Ja tam nigdy z pijakami, bijącymi swoje żony nie miałem do czynienia. Wiesz dlaczego? Bo wtedy kiedy ty idziesz chlać z kumplami ja czytam książki, chodzę do teatru, potrafię dyskutować z przyjaciółmi o pojęciach naukowych, o których ty nawet w całym swoim prostackim życiu nie usłyszysz. Przeczytaj w słowniku co to jest książka, teatr. Może wtedy dotrze do ciebie o czym piszę. Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to przynajmniej zamilcz. No chyba, że chcesz ponownie udowodnić, że Lem mówiąc o pewnej grupie Internautów mówił o takich jak ty.

Portret użytkownika zbychu
Wysłane przez zbychu (niezweryfikowany) w 4 Listopad, 2012 - 19:30

jakos ci nie wierze. mysle, ze czlowiek, ktory chodzi do teatru, czyta ksiazki i slowniki, nie mowiac juz o tym, ze wie o czym mowil Lem... to taki czlowiek by tego nie napisal

Odpowiedz