fbpx Panie w gminie świętowały! | Strzelec Opolski

Panie w gminie świętowały!

Panie w gminie świętowały!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Było wesoło, smacznie i radośnie. Nie brakowało także kwiatów. Znakomita atmosfera towarzyszyła spotkaniom z okazji Dnia Kobiet.

Proboszczowice

W środę Dzień Kobiet świętowały mieszkanki Proboszczowic. Po południu ponad 30 pań spotkało się w świetlicy wiejskiej. Już na wstępie każda z nich otrzymała po tulipanie.

Podczas imprezy mieszkanki chętnie opowiadały dowcipy, śmiały się, wspominały. Nie brakowało również przepysznych ciast i kawy. Organizatorem imprezy była sołtys Anna Zając.

- Dziękuję wszystkim za wspólne świętowanie oraz wspaniały klimat - mówi sołtyska.

Kotliszowice

W sobotni wieczór, 11 marca, spotkały się mieszkanki Kotliszowic. Na uroczystość do świetlicy wiejskiej przybyło około 30 pań. Każda z nich przygotowała coś pysznego. Wybór był ogromny, od ciasta po sałatki.

- My chyba wyjdziemy stąd dopiero rano, jak to wszystko zjemy - śmiały się panie.

Mieszkanki chętnie rozmawiały, żartowały i śmiały się. Był to także dobry dzień na dzielenie się przepisami.

- Dziękuję radzie sołeckiej za wspaniałe przygotowanie Dnia Kobiet, jak i poprzedniej imprezy. Wszyscy spisali się na medal. Dziękuję za wspaniałą atmosferę - podkreśla sołtys Gertruda Musioł.

Paczyna

W Paczynie panie także postanowiły uczcić święto kobiet. W sumie 60 pań w różnym wieku zebrało się w sobotni wieczór. Przy wejściu każda z uczestniczek imprezy otrzymała po róży. Panie zasiadły do stołu, gdzie mogły oddać się rozmowom.

Na salę wjechał piękny tort przyszykowany specjalnie na tę uroczystość. Następnie rozdano biesiadne śpiewniczki i zabawa rozkręciła się na całego! Oczywiście nie zabrakło też konkursów muzycznych i ruchowych.

- Wspaniała impreza, wszystko naprawdę super zorganizowane. Szkoda, że takie imprezy nie mogą się odbywać choć raz w miesiącu - mówiła pani Krystyna z Paczyny.

Sabina Grzesik-Kandziora

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Toszecki Rosenmontag
Jak ozdobić jajo wielkanocne?
Muzycznie przez świat

Odpowiedz