fbpx Otwórz biznes w piwnicy | Strzelec Opolski

Otwórz biznes w piwnicy

Otwórz biznes w piwnicy

Artykuły : 
Numer wydania: 

Temat zagospodarowania piwnic strzeleckiego ratusza powraca. Burmistrz ogłosił przetarg na ich najem. Warunek jest jeden - ma to być działalność gastronomiczna.

Do wynajęcia jest powierzchnia 150 m2, umowa będzie podpisana na okres 20 lat. W piwnicach znajduje się instalacja wodno-kanalizacyjna, elektryczna i częściowo instalacja centralnego ogrzewania. Część przeznaczona do wynajmu ma niezależne wejście (przez mały dziedziniec od strony pomnika Piety). Chętni mogą się umówić z kierownikiem referatu administracyjno-gospodarczego na oglądnięcie tych pomieszczeń.

- Zapewne potencjalni najemcy będą chcieli sprawdzić możliwości prowadzenia w tym lokalu działalności - jakie jest dojście, dojazd, jak można spełnić wymagania techniczno-sanitarne - mówi Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego.

Jak zaznaczono w ogłoszeniu o przetargu, na najemcy ciąży obowiązek uzyskania opinii, zezwoleń lub decyzji stosownych organów w kwestii możliwości prowadzenia w lokalu planowanej działalności.

Piwnica, jak to piwnica, wymaga sporych nakładów, żeby przygotować ją do prowadzenia restauracji czy baru. Remonty będą musiały być uzgodnione z urzędnikami, ale ich koszt będzie mógł być częściowo odliczony od czynszu, to już kwestia indywidualnej umowy pomiędzy najemcą a urzędnikami.

Cena wywoławcza za metr piwnicy to 4 zł + VAT miesięcznie. Termin składania ofert upływa 12 maja.

Wielką orędowniczką zagospodarowania ratuszowych piwnic jest radna Danuta Foryt. W mediach społecznościowych apeluje: Marudy (...) nareszcie będą mogli się wykazać... mają szansę na otwarcie kultowego lokalu - strzeleckiej np. „Piwnicy pod Baranami”. Zatem składać oferty i działać!

POS

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zrobili nam tu pustynię!
Oby więcej takich spotkań
„Klamkowcy” grasują!
Co na majówkę?
Ogień w rocznicę chrztu
Tu praca wre

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Kwiecień, 2016 - 12:42

zatem ćwoku zapewne  nigdy nie byłeś w  sławnym krakowskim lokalu , bo  jeszcze tym piwnicom dużo brakuje do wzorca   . A co do Baranów - toż to zacny krakowski ród kupiecki , zatem twój sarkazm  jest prymitywny i świadczy ,że jesteś niedouczony . 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Kwiecień, 2016 - 12:43

zatem ćwoku zapewne  nigdy nie byłeś w  sławnym krakowskim lokalu , bo  jeszcze tym piwnicom dużo brakuje do wzorca   . A co do Baranów - toż to zacny krakowski ród kupiecki , zatem twój sarkazm  jest prymitywny i świadczy ,że jesteś niedouczony . 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Kwiecień, 2016 - 15:16

zatem cwoku ty jestes niedouczony i nie mieszaj w to Krakowa . To sa Strzelce a tu na dole piwnica a na gorze barany a zes cwok to niezałapałes

Portret użytkownika kazimierz
Wysłane przez kazimierz (niezweryfikowany) w 26 Kwiecień, 2016 - 13:01

no to jak Foryt jest orędowniczką to wygra Piwowarczyk. ciekawe ile zapłaci - 1zł za metr? czy 1zł za całość ?  znówu powstanie techno disko jak na rybaczówce? 

oczywiście zdanie mieszkańców jak zwyle mają w duuupie

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Kwiecień, 2016 - 16:27

Kaziu, najpierw naucz siebie i sobie podobnych KULTURY a potem zobaczysz ze kazda impreza, czy dla rodzin czy dla mlodziezy bedzie strzalem w dyche! Niestety, dzieki takim co to wypja jedno piwo za duzo i zaczynaja pokazywac jacy to z nich kozacy Strzeleckie imprezy sa skazane na niepowodzenie! Zacznij sie zachowywac ja czlowiek a nie jak skonczony ketyn a zobaczysz wszyscy bedziemy szczesliwi!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Kwiecień, 2016 - 21:31

Tak teraz już wiemy że twoja edukacja podstawowa ma się nijak do obecnej rzeczywistości........

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Kwiecień, 2016 - 15:02

Jak wpadles na poziom mojej edukacji? Musisz byc co najmniej "dokotorem"! Czego nie mam pojecia ale doktor jest doktor! Jesli juz chcesz cos powiedziec, napisac prosze uzasadnij swoje przekonanie bo puki co piszesz co wiesz a wiesz niewiele.....

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Kwiecień, 2016 - 13:25

  Strzelec już kilka razy pisał o tej ciekawej inicjatywie , mieszkańcom się podoba , zatem musisz się pogodzić z faktem ,że  nie masz racji . Co to uszczypliwości dot. Rybaczówki to 1. jeśli insynujesz jakieś nieprawidłowości to koniecznie zgłoś to odpowiednim organom , a nonimowe frustracje i zalewanie zółcią nie wyjaśnią  Twoich wątpliwości 

2. Co do opinii dot. Rybaczówki , to nawet działkowcy byli ZA - wyrazili to na kwietniowym  zebraniu . 

zatem póki co w du...  należy  mieć Ciebie i   Twoje wymysły  . 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Kwiecień, 2016 - 15:05

nie [...], bo mieszkańcy okolicznych ulic wyrażnie się sprzeciwili dyskotece, jednak ich zdanie zostało olane sikiem prostym. 

najlepiej przeprowadź się z tej zwojej wiochy na Zieloną, Rosenbergów czy Asnyka na czas tych nocnych spędów...

a działkowicze mają gówno do gadania, bo w godzinach 22;00 - 05:00 na działkach nie robią tylko w domciu smacznie śpią... o czym okoliczni mieszkańcy będą mogli tylko pomarzyć! 

btw: nie insynuuję nieprawidłowości tylko mam dar  jasnowidzenia i ciemno to widzę...

a strzeleckie czary mary każdy zna więc albo jesteś głupia albo udajesz

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Kwiecień, 2016 - 20:25

 Domorosły nawiedzony  jasnowidzu , lecz się bo jesteś nieźle rąbnięty . 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Kwiecień, 2016 - 17:54

 czemu na służyć wulgarne słownictwo ?  Okoliczni mieszkańcy  oficjalnie nie sprzeciwili się , a wręcz poparli pomysł np. p. Bytomski z Zielonej- osobiście obecny był na komisji merytorycznej  ,z informacji oficjalnych jasno wynika ,że  nie wpłynęły żadne  protesty . A  a anonimowe szczekanie na forum ... karwana jedzie dalej . jak ci lżej to sobie szczekaj do woli  i tak nic z tego nie wynika .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Kwiecień, 2016 - 09:20

a to ciekawe bo tu pisze wyrażnie o protestach działkowców, mieszkańców i wędkarzy:

http://www.nto.pl/wiadomosci/strzelce-opolskie/art/9402214,strzeleccy-ra...

zarzucasz Panu Dimitrowowi kłamstwo?

PS:  każdy ma prawo do odpoczynku w swoim domu, tym bardziej w nocy! i nie może jedna osoba  zmuszać wszyskich mieszkańców do zarywania nocy. 

mam nadzieję że skarg po pierwszej dyskotece będzie tak dużo że będzie ona zarazem ostatnią. 

łatwo się Wam tu wypowiadać, ale ciekawe co byście mówili gdyby to w wasze okno muzyka waliła całą noc. 

 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Kwiecień, 2016 - 19:01

  Pan Bytomski nawet poprosił publicznie ,żeby ustawić głośniki w stronę jego posesji , więc jak Ty  jesteś rozchwiany emocjonalnie to nie wypowiadaj się w   imieniu pozostałych .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Kwiecień, 2016 - 11:52

 Radni  wyrażają opinię mieszkańców - z ul. Zielonej , Jankowskiego i Asnyka oraz Moniuszki  pl. Targowego  i okolic  mieszkańcy nie wniesli jakichkolwiek  oficjalnych zastrzez,eń . Wpłynał tylko anonimowy protest  od działkowców , który z powodów oczywistych nie był rozpatrywany . Natomiast mieszkaniec Zielonej   w imieniu swoim i sąsiadów zadał sobie trud i przyszedł do ratusza , aby pomysł poprzeć  i prosił o nastawienie głośników na jego posesję . Ale akurat głoś niki będą odwrócone.

 To tyle w temacie .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Kwiecień, 2016 - 20:14

Radnych z ratusza ktorzy wyrazaja wole mieszkancow jest najwyzej siedmiu.. Reszta uzurpuje sobie prawo do decydowania według własnego widzimisie.  80% mieszkancow okolic Rybaczówki nawet nie ma pojecia co ich czeka A kontakt radnych z wyborcami jest dokladnie taki jak burmistrza z Kim Dzong Unem.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Kwiecień, 2016 - 07:49

 Był  ustawowy czas na protestowanie to wtedy nie ruszyłeś dupska , to teraz siedź cicho . Liczą się kwity - nikt nie złożył oficjalnego protestu , p. Bytomski i sąsiedzi z ul. Zielonej  byli ZA  ., przyszedł  do ratusza , wyraził swoje poparcie  jest wpisane do protokołu .  . Nieobecni nie mają racji .  , Jesteś  wielki  kozak w necie a  w realu niezdara  ,,nie dopilnowałeś , aby Twój głos rownież został wzięty pod uwagę . Tyle w temacie . 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Kwiecień, 2016 - 09:24

to mieszkańcy mają chodzić za radnymi czy radni za mieszkańcami???? kto tu jest dla kogo?

nie urządzono żadnych konsultacji społecznych , nie informowano mieszkańców oficjalnie jaki wpływ na ich komfort psychiczny będzie miała dyskoteka pod gołym niebem.

jak widać radni mieszkańców mają w dupie. a teraz cała dzielnica będzie cierpieć (poza jednym panem)

nie wspominając nawet że na dyskotekę ściągną do miasta stada ćpunów i pijaków, a za nimi ekipa dilerów mafiozów ze śląska.

 organizator deklaruje że dykoteki będzie pilnować profesjonalna ochrona - zapewne ta sama która pilnuje porządku w jego dyskotece w Kamieniu...

a co się dzieje w Kamieniu , czemu na ratunek proszono Rutkowskiego i co właśnie ściągacie do Strzelec to sobie już sami poczytajcie, 

http://www.nto.pl/wiadomosci/krapkowice/art/8873025,krzysztof-rutkowski-...

http://www.nto.pl/wiadomosci/krapkowice/art/9051699,krzysztof-rutkowski-...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Kwiecień, 2016 - 16:27

Ciekawe co obiecał pan P. tym najbardziej lobbującym za dyskoteką?   A niektórzy nie pogardzą, oj nie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Kwiecień, 2016 - 18:44

 po ciekawisz się , poprostu zapytaj  dajacego i biorącego  . pewnie zalewa cię żółć ,ze Tobie  czegoś nie obiecano , zapewne nie pogadziłbyś też . A tu masz -  taki pech - nikt nawet z Tobą nie chciał gadać . 

Odpowiedz