fbpx O włos od zwycięstwa | Strzelec Opolski

O włos od zwycięstwa

O włos od zwycięstwa

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dwóch głosów zabrakło Januszowi Żyłce do zwycięstwa w pierwszej turze wyborów na burmistrza Kolonowskiego. Żyłka zdobył 49,95% głosów. Drugie miejsce zajął dotychczasowy burmistrz, Norbert Koston - 41,27% głosów. Na Marię Bednorz zagłosowało niespełna 9% wyborców. Żyłka i Koston zmierzą się w drugiej turze 4 listopada.

 

W wyborach samorządowych w 2014 roku w Kolonowskiem także była druga tura wyborów na burmistrza. Wtedy Norbert Koston też stanął do walki z kandydatem komitetu Nasza Gmina Kolonowskie, był nim Joachim Leja. Wtedy jednak to Koston prowadził zdecydowanie już w pierwszej turze.

 

- Smuci mnie, że nie wygrałem w miejscowości, w której się urodziłem i mieszkam - mówił w poniedziałek rano Koston. - To była intensywna noc, muszę dojść do siebie - przyznał. - Zastanowię się, jak przekonać do siebie wyborców. Kluczowe będzie pozyskanie osób, które głosowały na trzeciego kandydata oraz tych, którzy nie poszli głosować w pierwszej turze - podkreśla.

 

Janusz Żyłka chce przez najbliższe dwa tygodnie ze swoim programem dotrzeć do osób, które z różnych powodów jeszcze go nie poznały.

 

- Wyniki pokazują, że ludzie chcą zmian, widać to w poparciu dla radnych z mojego komitetu oraz po wyniku wyborów na burmistrza - zabrakło mi dwóch głosów - mówi Żyłka. - Dziękuję za oddane głosy i wierzę, że w drugiej turze się uda - dodaje.

 

Komitet Nasza Gmina Kolonowskie, z którego startował Żyłka, zdobył zdecydowaną większość w radzie - aż 11 miejsc. Komitet ten w wyborach w 2014 roku wprowadził do rady 8 swoich kandydatów. Dotychczasowy przewodniczący rady, Rafał Kupke z Naszej Gminy Kolonowskie, zdobył w tegorocznym głosowaniu najwięcej głosów spośród kandydatów na radnych w całej gminie, bo aż 118.

 

- Jesteśmy wdzięczni, że ludzie nam zaufali - mówił w poniedziałek rano Kupke. - Widać, że miniona kadencja jest dobrze odbierana przez mieszkańców: pokazaliśmy, że nie działamy po to, by narobić w gminie zamieszania, a uczciwie pracować.

 

Radni KWW Nasza Gmina Kolonowskie w swoich okręgach wygrali z naprawdę silnymi kandydatami: Janusz Steinert zdobył więcej głosów niż była sołtyska wsi, Krystyna Bajsarowicz-Spałek, Rafał Koj pokonał sołtyskę Spóroka Janinę Urbańczyk - obie panie zasiadały w radzie w poprzedniej kadencji. KWW Nasza Gmina Kolonowskie, poza wspomnianymi, wprowadziła do rady także: z Kolonowskiego Helenę Krasucką, Zbigniewa Przewoźnika, Aleksandrę Morawiec-Firutę, Krzysztofa Czupałę i Katarzynę Gotwald, ze Spóroka Huberta Klencza, ze Staniszcz Małych Marię Wojtakowską, a z Wielkich - Joannę Smykałę.

 

Pozostała czwórka radnych w kadencji 2018-2023 to kandydaci Mniejszości Niemieckiej: Helena Grzesik i Rafał Spałek z Fosowskiego oraz Anna Mróz i Cecylia Widera ze Staniszcz Małych.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Jeszcze na starej scenie
Gaz zamiast oleju
Wszystko będzie w budżecie
Serdeczności

Komentarze

Portret użytkownika Marta82
Wysłane przez Marta82 (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2018 - 17:14

Żyłka jest z PO, partii znanej z braku programu, braku wizji działania, kłamstwa i powszechnego złodziejstwa.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2018 - 17:37

Masz racje! W Sejmiku od lat jest koalicja PO-MN-PSL i jakoś wszystko idzie dobrze! Nie pisz więc glupot no chyba że jesteś "kostoniowy" i wiesz to o czym piszesz z autopsji!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2018 - 13:20

To prawda! Naszej Gminie potrzebna jest zmiana i nowe spojrzenie na potrzeby jej wszystkich mieszkańców, szczególnie dzisiejszych 30-40 latków, młodzieży bez względu jakie mają pochodzenie i przynależność do organizacji i stowarzyszeń. Mieszkańcy dali tego wyraz w głosowaniu 21 pażdziernika. Udzielmy więc 4 listopada przy urnach poparcia  P. Januszowi Żyłce a tym samym przypięczętujmy zmiany.

Portret użytkownika qnx
Wysłane przez qnx (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2018 - 13:44

Haslo zmiany jest dobre, ale jakie to beda zmiany, na lepsze czy na gorsze? Moim zdaniem ta gmina potrzebuje gospodarza z prawdziwego zdarzenia, czy Pan Zylka nim jest to nie wiem, ale wiem ze Pan Kostoń sie w tej roli nie odnalazl. Nie ma wizji, jego dotychczasową prace okreslic mozna jako bylejakizm. Samo zarządzanie gminą jest jeszcze ok, ale praca burmistrza to cos wiecej, to wychodzenie na przeciw trudnościom, umiejętnośc ich przewidywania i znajdowania rozwiązań. Na tle okolicznych gmin nie wyrozniamy sie niczym szczegolnym, nie mamy rozpoznawalnej marki turystycznej choć potencjał mamy ogromny. Jak myslicie czyja to jest wina?

 

Tak na marginesie, znakiem ze przyszło nowe, lepsze jakościowo było by otwarcie sie burmistrza na mieszkancow, ich potencjal i pomysly np poprzez zorganizowanie przejrzystego konkursu na wiceburmistrza. Ja to widze, ze duzo mądrych głów mamy w gminie, nauczmy sie w koncu korzystac z tego zaplecza.

Portret użytkownika Może warto
Wysłane przez Może warto (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2018 - 14:42

Może warto zastanowić się nad przyczyną kandydatury Pana Żyłka. Dlaczego kandyduje? W starostwie jest Wicestarostą i dlaczego chce być burmistrzem? Może po prostu, po ludzku się tam nie sprawdził. Nie wykazał konkretnych działań i już go tam nie chcą. Spójrzmy chłodno i realnie na obietnice obydwu kandydatów. Koston ma niewątpliwe doświadczenie i wiedzę, natomiast brak mu tej zdolności którą ma konytrkandydat tj. umiejętność sprzedania wszystkiego tzw. Pan Koston dobrze dba o gminę i o mieszkańców. Może nie jest aktywny medialnie tak jak kontrkandydat ale czy to jest jakaś miara ? Dlaczego firmy chcą u nas inwestować? Nowi mieszkańcy się budować i mieszkać?  Można podać szereg innych przykładów. Pan Żyłka stworzył ambitny plan, lecz oklepany, rzucił hasłami które w 99% procentach są zawsze rzucane w kampaniach. Hasła które przyciągaja każdego. Zero konkretów!  Same dobre słowa i oczywiście jego dobre serce. Jeśli zostanie wybrany, to te jego plany zostana jedynie na Facebook'u. W rzeczywistości będzie zupełnie coś innego. Oczywiście każdy ma wybór, ale pomyślmy jakiej przyszłości chcemy dla gminy.

Portret użytkownika alf
Wysłane przez alf (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 11:28

Krotka historia afilacji politycznej Pana Zylki:

1. Mniejszosc Niemiecka

2. SLD

3. PO

4. Wielki "niezalezny"

5. cdn - do wyboru PIS, KUKIZ - sie zobaczy

Portret użytkownika oskar
Wysłane przez oskar (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 11:52

Przepraszam, a kiedy Pan Żyłka wypowiedział się, że jest bezpartyjny?

Wielu ludzi partyjnych startuje z Gminnych KWW...

Czy Pan Żyłka, na którymś spotkaniu został zapytany o przynależność polityczną? Czy kiedykolwiek zaprzeczył?

Komuś zaczyna walić się grunt pod nogami i łapie się wszystkiego, przez ugrupowanie polityczne na życiu prywatnym kończąc. To potrafi MN. Negować, nic więcej.

 

Portret użytkownika Polityk
Wysłane przez Polityk (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 21:37

Zaprzeczył czy nie zaprzeczył. Takiego CV politycznego to nawet Palikot nie ma. Pan Żyłka to karierowicz. Solarium, botox i szeroki uśmiech. Nie dał bym mu zarządzać budżetem domowym, bo wg jego filozofii kase wydałby na solarium i botox, żeby pięknie wyglądać (tak, jak upiększyć chce naszą gminę), kosztem rzeczy istototnych... 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2018 - 16:27

Koston jest zadufany w sobie człowieczek! Myśli że wszystko wie i na wszystkim się zna! Taka alfa i omega... a w rzeczywistości? Jak mówią kto się na wszystkim zna to faktycznie nic nie umie. Żyłka jest właśnie gwarancją zmian i realizacji obietnic. Poza tym ma wiedzę,kompetencje i wieloletni staż pracy na stanowisku  urzędniczym,w przeciwieństwie do Kostonia, który został radnym a zarazem vice burmistrzem(za kadencji Kotysia) a potem dzięki tylko MN przyssał sie do stołka.Jego wiedza to ta z huty "Andrzej" gdzie nie do końca sobie radził... A Żyłka ma prawie 30 lat stażu jako urzędnik i zna tą robotę od podstaw. Już mieszkańcy zapomnieli jak kazał nam płacić po 1500zł za przyłączenie do kanalizacji, niby za przyłącz! a głównie było to przymusowe finansowanie głównej sieci bo przyłącze musieli my sami zrobić, obiecał namiar geodezyjny w tej cenie i do dziś go nie zrobił!A forowanie Mercur? sprzedał Przedszkole w St.Małych,zrobił dojazd z kostki, przejął drogę "Zakładową" od Starostwa, by ją wyremontować, podłączyć mu na koszt podatnika wodociąg i oświetlić- bo Mercur halę buduje.. A co zrobił dla reszty naszych rodzinnych firm? Nic! Najlepiej mu wychodzi podnoszenie podatków! Cóż? mieszkańcy zagłosują zgodnie ze swoim sumieniem a nie którzy zgodnie z tym co im wskaże MN. Ja pokładam nadzieję w zmianie na fotelu Burmistrza, to najlepsze dla naszej Gminy a gwarantem tego jest P. Janusz Żyłka!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 19:00

Jak do tej pory gmina w różny sposób wspierała i wspiera wszystkie przedsiębiorstwa posiadające siedzibę/prowadzące działalność na terenie Gminy - dane, które można znaleźć na BIP: w 2015 ulgami dla przedsiębiorców objęto 14 podmiotów, w 2016 - 10 podmiotów, a w 2017 13 podmiotów. Rozumiem, że wszystkie te przedsiębiorstwa pochodzą z tej "mafii mniejszościowej", jak wielu wskazuje? Dzisiaj po przeczytaniu pewnych komentarzy na Facebooku chyba "wyszło" o co chodzi - zaangażować się w lokalną społeczność ciężko, ale wypominanie MN jej działalności na terenie gminy przychodzi łatwo (dodam, że z tej działalności sporo osób korzysta i nie są to tylko członkowie MN).

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2018 - 16:40

To prawda! Tylko Żyłka nie ma żadnych układów z naszymi "wielkimi biznesmenami" a to gwaracja, że będzie robił wszystko dla dobra mieszkańców i rozwoju naszej Gminy

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2018 - 18:33

Brawo Panie Kostoń !!!

Niech się Pan nie martwi tym wynikiem. Mobilizujemy siły i w następnej turze zdobędzie pan wiele więcej glosów. Dziwi mnie również to że tak mało mieszkańców zagłosowało na naszego rodowitego mieszkańca. Wszystko co mamy to zawdzięczamy Panu. Najbardziej mnie dziwi to, ze tylu mieszkańców zagłosowało na Pana przeciwnika , który przez minione cztery lata nie pamiętał o nas - mieszkańcach Kolonowskiego , a teraz nagle pokochał Kolonowskie. Ma Pan racje ( Może warto ) w 100 % - tach. Jak widze tą kampanie na Facebooku , to żygać się chce !!! Kampania cyrku z naszymi radnymi - bezradnymi na ... planie.

 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2018 - 20:41

Napewno...zawdzięczacie...wyjazdy na wycieczki dla samych swoich, spotkania przy kawie, wyjazdy do Czech itd... Boicie się, że to wszystko się naraz skończy i wy działacze staniecie się zwyczajnymi, bez tych wszystkich przywileji mieszkańcami Gminy?!

Portret użytkownika gosc 1 2 3
Wysłane przez gosc 1 2 3 (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2018 - 23:30

Pan Żyłka wiecej zrobił przez ostatnie 4 lata dla gminy jako Wicestarosta, niż Pan Kostoń jako Burmistrz - takie jest moje zdanie.

Zresztą, p. Kostoń na każdym kroku podkreśla, że jest ,,rodowitym'' mieszkańcem Kolonowskiego. A co to za zasługa? Czy wg p. Kostonia, osoby mieszkające w Kolonowskiem od kilku, kilkunastu lat (w tym i ja) zaliczają się do jakiegoś ,,gorszego sortu'' aniżeli ,,rodowici'' mieszkańcy? Bo czuję się takim samym, równoprawnym mieszkańcem Kolonowskiego jak Ci ,,rodowici'' i takie podziały są dla niezrozumiałe.

A kampanię na Facebooku z tego co wiem to prowadził każdy z 3 kandydatów. A jak się komuś chce ,,rzygać'' jak coś widzi, to po co wchodzi i czyta. Szkoda zdrowia.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2018 - 19:35

Panie Żyłka prosimy o następną piosenkę discopolo ,tym razem może jak pan kocha Staniszcze albo Spórok. Choć myślę że akurat tam się na tą miłość nie nabiorą . Acha, jak się pan tak rozpędził z tymi obiecankami ,może jakaś autostrada łącząca wszystkie nasze miejscowości .

Portret użytkownika OSKAR
Wysłane przez OSKAR (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2018 - 20:00

Może przestańmy się tutaj wykłócać. Obrażanie zarówno jednego jak i drugiego kandydata do niczego nie prowadzi, a już na pewno nie do przekonania wyborców na czyjąś stronę. Każdy ma swoje przekonania, nie starajmy się nikogo przekonać na siłę. Kogo byśmy nie wybrali w Naszej Gminie Kolonowskie i tak będzie dobrze. Pan Żyłka ma odpowiednie doświadczenie jak i kompetencje by stać się nowym burmistrzem. Pan Koston jako wieloletni burmistrz Kolonowskiego wie, w którym miejscu Gmina się teraz znajduje, czy może być lepiej z nim za sterami? Nie wiem, na to pytanie niech odpowie sobie każdy z nas. Na pewno po takim przeżyciu, jakim była dla niego niedzielna I tura wyborów, po ponownym wyborze na stanowisko burmistrza zrobi wszystko by takowa I tura mu się już nie przytrafiła, by kolejny raz, jak to nazwał - nie "musiał dochodzić do siebie".

Podsumowując, nie kłóćmy się, nie przekonujmy się na siłę, przynajmniej nie w taki sposób. Upust naszym emocjom dajmy na spotkaniach z kandydatami (jeżeli takowe się jeszcze odbędą), a docelowo 5.11.2018r. przy urnach.

Ktokolwiek wygra - życzę Nam, mieszkańcom oby było jeszcze lepiej w Naszej Gminie Kolonowskie.

 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 10:01

Kompetencje i doświadczenie mają oboje ale z zaangażowaniem i oddaniem się na  rzecz  Gminy to już tak po równo nie będzie - jak się chce obsługiwać różnego rodzaju imprezy / eventy. No niestety nie da rady: ciągnąć wszystkie sroki za ogon. Panie Kostoń głowa do góry, mam nadzieję że i ten aspekt dostrzegą wyborcy. Trzeba uzmysłowić ludziom, iż po weekendowych imprezach to niestety, gdzieś trzeba odpoczać.

A odnośnie tworzenia miejsc pracy: myślę, iż w rankingach jesteśmy w bardziej z przodu niż z tyłu. Proszę tylko wyjść na ulicę Opolską w Kolonowskiem ok. godz. 14:00 to się zobaczy ilu ludzi przyjeżdża do nas z innych miejscowości. Trudno wtedy przejśc przez ulicę, bądź włączyć się do ruchu z ulicy podporządkowanej. Po prostu ościenni zazdroszczą nam takiego włodarza!

Zatem koniecznie idźmy na wybory 04.11. - bo to nasza Wspólna Gmina.

Portret użytkownika mieszkaniec
Wysłane przez mieszkaniec w 24 Październik, 2018 - 14:46

O godzinie 14:00 ruch na opolskiej jak w Paryzu.Nowy Burmistrz powinien  domagac sie na tej ulicy sygnalizacji swietlnej.Czytelniku zejdz na ziemie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 15:10

Dobrze że w końcu jest tam wysepka chodniki i pasy z prawdziwego zdarzenia. Niestety powiat na te roboty nie dał ani złotówki ale za to świetne tło do klipu wyborczego. Obłuda i obiecanki

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 14:52

To,że firmy zaiwestowały na terenie Gminy to nie zasługa Kostonia czy poprzedników! Poprostu zostały tereny po upadłych zakładach miedzy innymi "Destylacji drewna" w Fosowskiem, której to właścicielem było OPPD w Opolu a nie Gmina. Nawiasem mówiąc  tych terenów nie chciały ówczesne władze gminy a teraz przypisują sobie sukces,że powstał na tym terenie Izostal, a czy Kolb w Kolonowskiem to niby też zasługa "wlodarza Kostonia"? , może Mercur w Staniszczach?. Opowiastki takie to bajkopisarstwo! Jedynie działki pod budownictwo jednorodzinne są w Kolonowskiem atrakcyjne bo tanie! Zawadzkienie nie ma takich terenów ale to też nie jest zasługa tego pana. A ościenni nie zazdroszczą nam Kostonia tylko lokalizacji terenów! Pamiętał jak przed laty sie przechwalał,że odkupi tereny przy Pluderskiej... jakoś do tej chwili tego nie zrobił. Cena wysoka? Prawda! Trzeba było najpierw kupić te ugory za psi grosz a potem przekształcić na tereny budowlane a nie odwrotnie jak to zrobili! Swoją aparycją niestety nie wpłynie na decyzję właściciela by sprzedał po zaniżonej cenie. Czytam, że to rodowity mieszkaniec i co z tego? Gdzie jego cała rodzina? Wyjechała za "miedzę" bo widocznie Kolonowskie nie spełniało oczekiwań.. Czy rodowity czy napływowy to nie powód by obrażać albo faworyzować kogokolwiek!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 11:01

Nabijacie się z piosenki, a to dobry materiał reklamowy dla naszej Gminy. Teledysk pokazuje, to co u nas najlepsze i co przyciąga turystów. Nie podoba Wam się taka muzyka, to jej nie słuchajcie.

Wyniki pokazują, że mieszkańcy chcą zmian, a według mnie są one potrzebne.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 21:58

Ja również twierdzę że to wspaniały materiał reklamowy! Super że Pan Janusz dostrzegł piękno naszej  Gminy. Przecież 12 lat temu tak nie wyglądała. Udało się to Panu Norbertowi z kolejnymi ambitnymi radnymi - czapki z głów mieszkańcy. 

Portret użytkownika Rozsądny
Wysłane przez Rozsądny (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 22:10

A kto przez 8 lat z tych 12 był burmistrzem i 4 wiceburmistrzem? Pan Kostoń. Więc komu zawdzięczamy, że jest ładnie? -> Panu Żyłce bo o tym śpiewa? Raczej nie. Zwdzięczamy to obecnym włodarzom, w tym Panu Kostoniowi. Widać, że gmina jest dobrze zarządzana i ładnieje, z roku na rok.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 16:23

Taaa, z tego wynika, że Koston wybudował Regolowiec, kościoły w Kolonowskiem i Staniszczach Wielkich, kapliczkę w Staniszczach Małych. Osobiście wykonał Ptasi Stawek w Spóroku..... Sam stworzył rzekę Mała Panew :) ... Bo to widzę w teledysku Żyłki. Ludzie , idźcie na wybory, oddajcie swój głos i skończie ubliżać, bo to się już robi niesmaczne

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 19:10

Nie i nikt nie sugeruje, że obecny burmistrz to zrobił, ale chociażby w ostatnich latach dzięki działaniom Gminy (nie tylko burmistrza, ale wszystkich pracowników): rozbudowano przedszkole w Kolonowskiem, stworzono oddział przedszkolny w spóroku, dofinansowano budowy chodników w kilku miejscowościach, zmodernizowano plac zabaw w Staniszczach Wlk i Małych, zakupiono samochód OSP w Staniszczach Małych, wykonano remonty dróg, na które budżet był przewidziany itd.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 11:17

Żyłka i jego pasje nagle zaczęły przeszkadzać poplecznikom Kostonia, ale jak jego ulubieniec Józef K.  jest nachalnie promowany przez obecnego burmistrza i przez całą tą mafię mniejszościową i wciskany gdzie sie da, to wszystko gra. Jak się nie ma czego doczepić pod kątem kwalifikacji to się atakuje personalnie. Ale tak zawsze się dzieje, jak w wyborach bierze udział jakis kontrkandydat spoza mniejszości niemieckiej i sie dostanie do II tury. Panie Januszu, proszę wytrzymać te bezsensowne ataki do II tury. W I turze głosowałam na Panią Marię mając nadzieje, ze rozwali ten cały system układów i kolesiostwa. Teraz widzac, jak nisko upadaja ci co atakuje Pana, oddaje swój głos na Pana Żyłkę. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 21:17

System układów i kolesiostwa? Oj, nieładnie praktykować taki styl kampanii. Nawet Pani Maria wielokrotnie kładła nacisk na "czystą" kampanię, a tu jej poplecznicy takie hasła... Józef K.? Rozumiem, że to ten z Procesu Kafki?

Portret użytkownika PanTadeusz
Wysłane przez PanTadeusz (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 11:23

Widzę, że pełno tu zawistnych "Januszy". Może coniektórzy boją się, że do Gminy wejdzie ktoś nowy i porozbija układy i układziki, które wiadomo od lat są w naszym Urzędzie. Może, gdy ktoś nowy obejmie władze w Gminie konkursy na urzędników staną się bardziej dostępne dla wszystkich, przestaną być organizowane pod znajomych Pana Kostonia czy też dyrektora BICKU.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 13:53

Myślę że tu nikomu nie chodzi o pasje. Jak ktoś coś tworzy - to jest artystą i chwała mu za to. Każdy się w czymś spełnia. Pewnie nie wszyscy wiedzą iż jak Pan Marusz Stachowski został po raz puierwszy burmistrzem Zawadzkiego zrezygnował z gry i śpiewu w znanym i świetnym zespole "Synteza" - aby poprostu nie było głupiego gadania, konfliktu interesu i mógł się całkowicie pościęcić na pracę dla Wyborców i Gminy.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 15:01

Myślę że tu nikomu nie chodzi o pasje. Poprostu jak ktoś coś tworzy to jest artystą i chwała mu za to. Każdy w czymś się spełnia. Jak Pan Mariusz Stachowski został po raz pierwszy burmistrzem Zawadzkiego to zrezygnował z gry i śpiewu w znanym zespole Synteza. Po to aby nie było konfliktu interesu i ludzie głupio nie gadali.

Portret użytkownika alf
Wysłane przez alf (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 19:06

To ze Izostal jest w Kolonowskiem to zasluga Pana Stachowskiego - bo skutecznie wyprowadzil firme z Zawadzkiego.! Dajcie mu "Honorowe Obywatelstwo" Kolonowskiego - nalezy sie

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 11:38

Izostal miał wiele możliwości ale ktoś się zareklamował i profesjonalnie obsłużył klienta - i udało się Panu Norbertowi i uwczesnej radzie, gdyż zaakceptowali ówczesne ulgi podatkowe. Dzisiaj Izostal jest znany w całej Europie i nie tylko - zatem jest się czym chwalić. A i Fosowskie (węzeł kolejowy) dzięki temu zyskuje.         Życzę kolejnych sukcesów.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 16:16

Masz rację,chociaż mylisz fakty nie Koston a Kotyś był na ten czas burmistrzem a co do węzła kolejowego? To co piszesz to bzdety! Izostal a kolej to inna innszość. Węzel Fosowskie umarł śmiercią naturalną...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 16:19

Masz rację,chociaż mylisz jednak fakty nie Koston a Kotyś był na ten czas burmistrzem a co do węzła kolejowego? To co piszesz, to bzdety! Izostal a kolej to inna innszość. Węzel Fosowskie umarł śmiercią naturalną...bez pomocy Kotysia czy Kostonia a tym bardziej Żyłki.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 21:14

Oj kolego, kolego... co za pycha! Ale Izostal własny tor do siebie ma i rury przywozi - aż miło patrzeć że się coś dzieje.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 16:26

Najbardziej jak uwierzę w to ,że Stachowski?! Koston jeździł do Zawadzkiego i prosił uwczesnego prezesa by swój zakład wybudował w Kolonowskiem, bo w Zawadzkiem nie ma miejsca by się rozwijać

Chwała Kostonowi, to super koleś!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 16:04

Nikt nie jest niezastąpiony! Ani alfą i omegą. Żyłka może być gorszy ale może być też lepszym burmistrzem. Nie zagłosujemy to się nie dowiemy. Jedno jest pewne Żyłka jest na pewno bardziej „do ludzi”. Rozmawiał ktoś kiedyś z Kostoniem? W trakcie rozmowy cały czas powtarza jedno i to samo i nie daje sobie powiedzieć że może być inaczej niż w jego wizjach! 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 18:08

I tu się zgodzę z przedmówcą... Koston powtarza jak mantrę to co sobie ubzdurał! "To nie je tak.." ulubiony cytat z tego pana.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 19:04

Własnie to słyszałem. Glosowałem na p Żyłke ale po odsłuchaniu tej debaty nie oddam juź na niego swojego głosu. Chamskie wypowiedzi !! Kostoń ma 100 % rację w sprawie dróg powiatowych w naszej gminie , nie wspominam o tym że musiał go pouczać w wielu kwestiach !!! Drodzy mieszkańcy zastanówcie się na kogo oddać swój głos ! 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 20:18

Odniosłam inne wrażenie. Chciałam głosować na obecnego burmistrza, lecz dzięki tej debacie swój głos oddam na J. Żyłkę. Rozwiał on moje wątpliwości co do dróg powiatowych, że przecież to gmina ma partycypować w kosztach jej utrzymania. Bardzo dobry program Panie Januszu. Powodzenia!

Portret użytkownika Antoni100
Wysłane przez Antoni100 (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 21:09

Pan Żyłka rozwiał wątpliwości co do dróg powiatowych? -> czyli gmina ma się zajmować dorgami powiatowymi? A to ciekawe... Kiedy Pan Żyłka pracował jeszcze na gminie z kwitkiem odprawiał ludzi zgłaszających zastrzeżenia co do dróg powiatowych - nie przejmował nawet inicjatywy poinformowania w powiecie, że coś jest nie tak. A teraz nagle mówi, że gmina ma się tym zajmować? Hipokryzja...

Merytoryczne arkgumenty z dzisiejszej rozmowy Pana Żyłki to: "zmiana", "przewietrzenie gminy", "gmina ma wyglądać na łał". To raczej bicie piany, a nie merytoryczne argumenty.

Pan Żyłka krytykuje budżety, które de facto jego radni (z jego komitetu wyborczego) zawsze jednogłośnie akceptowali. Merytoryczny argument czy bicie piany?

Pan Żyłka robotę powiatu zwala cały czas na gminę..

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 22:50

Według SJP partycypacja, to branie w czymś udziału; udział, uczestnictwo

Art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U.2018.994 t.j. ze zm.,

 dalej: u.s.g.) 

Gminy, związki międzygminne oraz stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego mogą sobie

 wzajemnie bądź innym jednostkom samorządu terytorialnego udzielać pomocy, w tym pomocy 

finansowej.

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 24 listopada 2011 r.,

 II GSK 1253/10

Treść art. 10 ust. 2 u.s.g. nie stoi na przeszkodzie, aby gmina jako podmiot publicznoprawny 

odpowiedzialny za zaspokojenie zbiorowych potrzeb mieszkańców partycypowała w kosztach

 budowy i remontu chodników czy też dróg będących w zarządzie powiatu, a leżących 

w granicach danej gminy, na zasadzie pomocy rzeczowej. Instytucja pomocy udzielanej 

między jednostkami samorządu terytorialnego w praktyce oznacza bowiem nic innego jak formę 

współdziałania między jednostkami samorządowymi, bez konieczności tworzenia związków,

 stowarzyszeń lub zawierania porozumień - przeciwdziała tworzeniu niepotrzebnych formalności.

Niemniej jednak, z uwagi na wyraźny podział kompetencji między jednostkami samorządu 

terytorialnego, regułą powinno być ograniczenie tej pomocy do wspierania zadań jednostek 

samorządu terytorialnego do przypadków, gdy nie są one w stanie samodzielnie zrealizować

 ciążących na nich zadań publicznych.

[...] wyraźnie zarysowujący się podział obowiązków pomiędzy poszczególnych zarządców dróg

 krajowych ustawodawca złagodził wprowadzając w art. 19 ust. 4 ustawy o drogach publicznych

 prawo do przekazania w drodze porozumienia, regulującego w szczególności wzajemne

 rozliczenia finansowe, zarządzania drogami publicznymi.

Powołana regulacja koreluje z art. 8 ustawy o samorządzie gminnym, w myśl którego przejęcie

 zadań przez gminę powinno nastąpić w drodze porozumienia (ust. 2a), zaś gmina powinna 

otrzymać od powiatu środki w wysokości niezbędnej do wykonania przekazanego zadania (ust. 3).

 

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach z dnia 3 marca 2010 r., 

III SA/Gl 255/10

Przekazanie pomocy rzeczowej jednostce samorządu terytorialnego w przypadku, kiedy brak jej 

środków na wykonywanie określonych zadań publicznych, oznacza realizację zasady wzajemnej

 pomocy, o której mowa w art. 10 ust. 2 u.s.g., polegającej na podejmowaniu działań wspierających

 inne jednostki znajdujące się w trudnej sytuacji. Brak jest przepisów, które statuowałyby 

ograniczenia w tym zakresie.

 

Powiat strzelecki składa się z 7 gmin, więc konieczność partycypacji w kosztach niektórych inwestycji jest oczywista, jeżeli gminie zależy na ich wykonaniu. Nie tylko u nas "powiat inwestuje tam, gdzie do remontu lub budowy dołożyć może gmina." (zobacz: https://tuwiazowna.pl/remonty-drog-powiatowych-gminne-pieniadze/)

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 06:44

Zgadza się,a synonimy chypokryzji to: chytrość, dwulicowość, krętactwo, obłuda ...itp.

NIe tylko odprawiał ludzi z kwitkiem nawet używał sółw: ...jak wam się tu nie podoba, to zmiencie gminę... NO WYPOWIEDŹ Boooomba. I co znowu ma tak być???

Mądrzy ludzie mówią: lepiej dwa razy do tej samej rzeki nie wchodzić.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 21:10

Wprowadzanie w błąd mieszkańców nieświadomych przepisów prawa czy zasad dotyczących chociażby budżetu gminy i jego planowania - jeżeli wygra Pan Żyłka będzie to oznaczać, że nawet w naszej gminie populizm górą. Co zaś się tyczy powyższego komentarza - budżet nie jest z gumy więc nie na wszystkie wydatki są pieniądze. Poza tym gmina dofinansowala część chodników, pomimo że za to był odpowiedzialny powiat (tam, gdzie pozwala na to budżet gminy powiat otrzymal wsparcie). Doradzam zweryfikowanie informacji podawanych przez Pana Żyłkę również chociażby w kontekście niektórych obietnic - pewne kroki już są zaplanowane na przyszłe lata i to przez obecnego burmistrza. Gdyby mieszkańcy pojawiali się na sesjach rady gminy widzieliby, że część obietnic zostało "zapozyczonych". Kandydaci na radnych z Naszej Gminy Kolonowskie wzywali do głosowania na nich w celu dokonania zmian. Przypominam że większość z nich jest w radzie od 4 lat i spektakularnych zmian jak dotąd nie było. Nasza gmina nie jest Warszawa. Są pieniądze- są zmiany. Rozwiązanie pewnych problemów wymaga też czasu, bo np. prawo jest takie, a nie inne i pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Moi znajomi z sąsiednich gmin czy nawet gmin bliżej Opola chwalą to jak działa i wygląda gmina (np. działalność BiCK w lecie dla naszych dzieci). Na kolejne dni proponuję włączyć myślenie, poczytać przepisy prawa, zapoznać się z uchwałami czy zarządzaniami na BIP gminy. Pytanie - czy dla mieszkańców liczy się porządna praca, która była wykonywana przez ostatnie lata?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 23:40

Wprowadzanie w błąd? Pan Janusz Żyłka mówił o ogólnym podziale kompetencji organów gminy. W odpowiedzi na to, Pan Norbert Koston poruszył sprawę budżetu.

Do obowiązków burmistrza jako organu wykonawczego należy podejmowanie działań i czynności prawnych oraz techniczno-organizacyjnych. Nie ma on natomiast kompetencji stanowiących ani kontrolnych, te przysługują bowiem tylko ogółowi mieszkańców bądź radzie gminy (art. 15 ust. 1 u.s.g.)

Treść art. 15 ust. 1 u.s.g. sytuuje radę gminy jako najważniejszy organ gminy i jednocześnie określa dwie podstawowe jej funkcje. Jest ona (poza referendum) najwyższym organem stanowiącym gminy oraz jednocześnie organem kontrolnym. Jako organ stanowiący rada ma prawo w granicach przewidzianych ustawami podejmować uchwały prawnie wiążące ich adresatów. Uchwały te mogą mieć charakter generalny (gdy są skierowane do bliżej nieokreślonych adresatów) lub indywidualny (gdy będą skierowane do adresatów oznaczonych imiennie).  Mogą być one także skierowane do organów gminy bądź do innych podmiotów znajdujących się na terenie gminy. Szczególną postacią aktów stanowionych przez radę gminy są akty prawa miejscowego.  Z kolei jako organ kontrolny rada gminy może kontrolować działalność wójta oraz gminnych jednostek organizacyjnych, pod względem zgodności ich działania z prawem oraz uchwałami rady, z wyłączeniem jednak tych spraw, które nie leżą w ich właściwości.

W literaturze na podstawie przepisów ustawy o samorządzie gminnym wyodrębniono pięć kategorii spraw, które należą do wyłącznej właściwości rady gminy: stanowienie o organizacji i kierunkach działania gminy, wybór organów wewnętrznych rady, podejmowanie uchwał w sprawach podatków i opłat, decydowanie o zasadach współdziałania z innymi gminami i organami administracji rządowej oraz podejmowanie uchwał w sprawach majątkowych gminy przekraczających zakres zwykłego zarządu wójta  (Dolnicki Bogdan (red.), Ustawa o samorządzie gminnym. Komentarz, wyd. II, 2018)

Ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym

Art.  15.  [Rada gminy (miejska) jako organ stanowiący i kontrolny]

1.  Z zastrzeżeniem art. 12 organem stanowiącym i kontrolnym w gminie jest rada gminy.

Art.  30.  [Zadania wójta]

1.  Wójt wykonuje uchwały rady gminy i zadania gminy określone przepisami prawa.

2.  Do zadań wójta należy w szczególności:

1) przygotowywanie projektów uchwał rady gminy;

1a) opracowywanie programów rozwoju w trybie określonym w przepisach o zasadach prowadzenia polityki rozwoju;

2) określanie sposobu wykonywania uchwał;

3) gospodarowanie mieniem komunalnym;

4) wykonywanie budżetu;

5) zatrudnianie i zwalnianie kierowników gminnych jednostek organizacyjnych;

6) (uchylony).

3.  W realizacji zadań własnych gminy wójt podlega wyłącznie radzie gminy

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 07:27

Z tego prawnego bazgrołu wynika tylko, że Gmina może, a nie musi. Pan Żyłka już zawsze t że zadania na inne organy a sam nic zdziałać nie potrafi. Gdy jest wicestarostą najlepiej pozbyłby się wszystkich ulic powiatowych na rzecz gminy. Gdy pracował na gminie odsyłał do starostwa. 

Wiadomo, że gmina może wspierać każdą inwestycję. Ale te argumenty: bezpieczenstwo, chodniki, szkoła edukacja... to naprawdę marne. Trzeba już mieć coś w ręce żeby próbować wygrać z burmistrzem urzędującym w dobrze prospreującej gminie.

O bezpieczeństwo niech Pan Żyłka najpierw zadba sam na swojej ulicy, bo tam ciągle auta stoją ns środku drogi. O Szkoły Pan Żyłka tak dbał w powiecie, że ta w Zawadzkiem jest zamknięta.  

Proszę o następne paragragy.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 09:00

Nie rozumiem Was,raz Wam brakuje wypowiedzi popartej przepisami dla osób niezorientowanych w prawie,a teraz źle jak ktoś coś wyjaśni zgodne z oczekiwaniami.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 18:30

Przytoczone przepisy wskazują właśnie, że obecny burmistrz prawidłowo wyjaśnił sytuację. Nie wystarczy skopiować fragmenty przepisów - należy jeszcze zrozumieć.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 20:36

Pan Żyłka zgodnie z literą prawa powiedział, jak wygląda podział kompetencji w gminie. Nikogo nie wprowadził w błąd, tak jak to sugerował Pan Koston. Burmistrz - w odpowiedzi na słowa Pana Żyłki - mówił o wyłącznej kompetencji do niego należącej, jaką jest inicjatywa uchwałodawcza w zakresie uchwały budżetowej (tzn. sporządzenie projektu), czego Pan Żyłka nie negował. Rada gminy uchwala uchwałę budżetową i ma możliwość wniesienia do uchwały budżetowej zmian.

Rada gminy nie może  bez zgody burmistrza, wprowadzić w projekcie uchwały budżetowej tylko takich zmian, które powodowałyby zmniejszenie dochodów budżetu lub zwiększenie jego wydatków, o ile w każdym z tych przypadków prowadziłyby one jednocześnie do zwiększenia deficytu. Rada gminy może zatem ustalić dochody i wydatki budżetu w innej wysokości, niż to przewiduje projekt organu wykonawczego, może dokonać przesunięć wydatków na poszczególne zadania, czy też wykreować nowe zadania nieujęte w przedłożonym projekcie (wyrok WSA w Olsztynie z 28 sierpnia 2014 r., sygn. akt I SA/Ol 553/14).

Natomiast Pan Żyłka mówił o wyłącznej właściwości rady gminy, jaką jest stanowienie o organizacji i kierunkach działania gminy, czego nie należy mylić procedurą budżetową gminy.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 07:02

Jaki dobry program ?? Uczepił się w debacie tych placów zabaw jak... Przecież w każej miejsowości są i ja się im przyglądam: no tłumów to tam naprawdę nie ma. Najpopularniejszymi miejscami są jednak ogrodzone boiska w Małych przy szkole i na Szkolej w Kolonowskiem - aż uciech patrzeć jak tam młodziż spędza czas na zabawach / treningach. No i w Fosowskiem z ogrodzonego boiska też sporo młodych korzysta. CO on chce aby te mało uczęszczane place zabaw zdublować? Lepiej utrzymać w dobrym stanie obecne i dbać o dalszy rozwój gospodarczy i oświatowy NASZEJ GMINY. Dzisiaj mamy takie dobre czasy że nawet mniej zamożni mają u siebie na ogródku trampolinę, piaskiwnicę ze zjeżdżalnią itp. Pewnie pomogło i 500+

Zatem naprawdę niech Pan Kostoń jak wygra to równo traktuje wszystkich mieszkańców, niech z nową radą robią ludziom asfalty tam gdzie jeszcze ich nie ma, a sporo już zrobili !!

Patrzmy na to co dobrego zrobiono i co jeszcze gospodarczo dobrego można zrobić.

Po co te kłótnie wyborcze !

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 19:22

Przypominam wszystkim którzy głosowali przeciw panu Kostonowi tylko dlatego że jest  w mniejszości o tym że Platforma Obywatelska w której jest pan Żyłka jest partią która bardzo dobrze współpracuje z tymi "okropnymi" Niemcami

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 19:46

A no właśnie... ktoś przerzucał Żyłce,że jest z PO.. a teraz poprzednik mówi że MN współpracuje... Zachowujecie i zmieniacie poglądy jak chorągiewki... wypisz wymaluj tak jak wasz lider Koston... Brawo!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 20:13

ktoś pisał wcześniej ale powtórzę ,Kostoń od początku był w mniejszości niemieckiej i jest jej wierny a Żyłka najpierw w mniejszości później była moda na SLD ,to zapisał się do sld , po zmianie rządzących zapisał się znowu do Platformy Obywatelskiej. mogę się założyć że gdyby do naszej gminy przywędrowała grupa Japończyków i założyła tu mniejszość japońską jak by mu się opłacało nawet tam by się zapisał.

Portret użytkownika Dzisiejsza debata
Wysłane przez Dzisiejsza debata (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 20:39

Dzisiejsza debata pokazała, ktory kandydat może zagwarantować stabilny rozwój dla Gminy Kolonowskie. Tym kandydatem na pewno nie jest i nie będzie Pan Janusz Żyłka. Podczas rozmowy dało sie wyczuc poirytowanie i brak konkretow z jego strony. Obłudny program, obłudne wypowiedzi. Pan Norbert Koston mowił treściwie, z przekonaniem i co najważniejsze, konkretnie. Nie naginał rzeczywistości w związku z trwającą kampanią. Mówił tak, jak jest. Podał istotne informacje odnośnie budżetu gminy, inwestycji.

Kampania Pana Żyłki jest podyktowana desperacją. I można najpierw spiewać :          " Tutaj nasz dom, tutaj nasz świat, pieknie tutaj jest, zakochaj się w pięknie tych ziem" a nastepnie uczestniczyć w debacie i mówić: " Każdy kto wjeżdża do Gminy Kolonowskie to ma taki odruch jaki ma, no jest po prostu brzydko. Nieładnie! "

Portret użytkownika Antoni100
Wysłane przez Antoni100 (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 21:18

Zgadzam się w 100%. Trafny komentarz. Pan Żylka nie dał ani 1 argumentu, który zachęcałby na zagłosowanie. Wyremontuje nam centrum, za które defacto teraz odpowiada -> przynajmniej za czystość na którą narzeka. Wolę, żeby te pieniądze lokowane były w dalsze inwestycje i rozój. Jeśli chodzi o chodniki - to wszystkie które poruszył to powiatowe, za które też  odpowiada. Skoro powiat nie ma pieniędzy, i błaga gminy o pieniądze, to może źle pieniądze są dysponowane. Taki gospodarz w powiecie. Nasza gmina natomiast cały czas się rozwija, stać nas na kredyty i zmiany o który mówi pan Żyłka widać z każdym miesiącem. Więc o jakich zmianach Pan Żyłka mówi? To jest kosmetyka gminy. Takim czymś miał się zajmować, gry pracował w urzędzie - przez wiele lat. I skoro tego nie ma to, to widać jakie były jego wcześniejsze efekty pracy. Chodnik przy Szkolnej -> tutaj racja burmistrza. Gdyby zrobił chodnik na szkolnej wszyscy by mówlili, że zrobił sobie chodnik.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 22:57

Dzisiaj nam nie potrzeba zmiana dobrego burmistrza. Za dużo dobrego dokonał aby go zmieniać. To tak jak by wybudować dom, zrobić dach, ocieplenie, tynk, kostkę, a teraz przyjdzie nowy i tylko pomaluje od zewnątrz i powie że to wzystko jego zasługa. Więcej chyba nie trzeba tłumaczyć.

Portret użytkownika Uczen
Wysłane przez Uczen (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 21:28

Pan Żyłka w debacie odnsił się do szkół i edukacji...  To dlaczego głosował za zamknięciem szkoły średniej w zawadzkiem bedąc radnym powiatu? Wielu uczniów z naszej gminy z dnia na dzień musiało zmienać szkołę! HIPOKRYZJA

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 23:05

Szkoda, że obietnice Kostonia o zrobieniu chodnika na ul. Szkolnej pojawiają się dopiero teraz. Przez tyle lat było to niemożliwe. Przecież on nie ma dzieci które prowadził do szkoły więc nie ma w tym interesu. Jak można dzień w dzień wychodzić z domu i nie reagować na problemy mieszkańców.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2018 - 23:26

Gdyby nie dofinansowanie z UE oraz programu Łączy Nas Piłka to do dzisiaj ul. Szkolna była by najgorszą drogą w gminie i zarosnieta chwastami. Ulica Szkolna powinna być perełką włodaża gminy i tym bardziej powinien Kostoń w pierwszej kolejności zadbać o ulice przy której mieszka. Jak to mówią jak gospodaż o swoje obejścia dba taki wizerunek w gminie ma.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 00:49

Jeden i drugi kandydat ma swoich zwolenników i przeciwników, jeden i drugi kandydat ma swoje mocne i słabe strony, ALE DLACZEGO WY MIESZKAŃCY dajecie się ponieść emocjom???? Wszyskim NAM zależy na tym samym! Każdy chce mieć dobrą drogę, chodniki, dobre oświetlenie, blisko przedszkole i szkołę, itp, itd... i kto by nie był burmistrzem to i tak prędzej czy później to będziemy mieli. Tak na prawdę to oni nie "walczą" o twoje i moje czyli nasze dobro, tylko o SWOJE dobro! Na chwilę obecną jeden i drugi mają dużo do stracenia. Bo gdzie pójdzie jeden albo drugi po przegranych wyborach????? 

Koston do Huty Andrzej której już nie ma? A może wicestarosta wróci na stołek inspektora? Dla jednego i drugiego w razie przegranej to będzie degradacja! 

Dlatego mają się o co "bić". 

Nie popieram ani jednego ani drugiego, ale warto się zastanowić komu można bardziej zaufać? 

Czy osobie która była w MN, SLD, PO a teraz .... sam nie chce się przyznawać do swojej opcji, czy osobie która od lat jest konsekwentna i przewidywalna (choć mało reprezentacyjna i zadufana w sobie) 

No i może warto zadać pytanie jednemu o drugiemu kogo wybiorą na swojego zastępcę???

Jeden i drugi mają obecnie wysooooookie loty.... a upadek będzie wielki....

Niech oni się "biją" a my zapamiętajmy te wszystkie obietnice by je rozliczyć za 5 lat!

:)

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 08:55

Czytając te komentarze mam wrażenie, że p.Koston jest prawie "bostwem" a Żyłka na niczym się nie zna i tylko konfabuluje... Drogi powiatowe to inna sprawa a czystość w miescie to inna, każdy organ za coś odpowiada ale napewno nie Swaczyna za czystość w mieście Kostonia.W I turze głosowałem na Kostonia ale po odczytaniu tych wszystkich komentarzy,wysłuchaniu obu kandydatów,tego opłuwania i deskredytacji, jestem pewny ,że najwyższy już czas na zmiany na stołku burmistrza, zagłosuję na P. Janusza Żyłkę!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 09:09

Ciekaw jestem czego ci co piszą te obraźliwe komentarze się tak bardzo boją zmiany na stanowisku burmistrza? Mają widocznie jakieś własne obawy, może są zagrożone ich interesy a może boją się że po latach wyjdą na świato dzienne jakieś przekręty?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 18:28

Czytam i czytam - niestety widzę, że od oszczerstw i przekłamań zaczęło się na długo przed I turą - były to komentarze skierowane przeciwko obecnemu burmistrzowi. Pan Kostoń i jego zwolennicy nie dali się wciągnąć w pyskówkę. Nie popieram wywlekania kwestii dot. chociażby wykształcenia, jednak na pewne kwestie związane z drugim kandydatem należało zwrócić uwagę przed II turą. 

Portret użytkownika PIotr68
Wysłane przez PIotr68 (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 09:24

Może po prostu skończmy wzajemnie się oskarżać i obrażać!
Każdy ma swoje poglądy i przekonania, a obrażaniem jednej czy drugiej strony nie przeciągnie się wyborców na swoją stronę!

Mam nadzieję, że będą jeszcze spotkania z kandydatami, bo chętnie poszedłbym na takie zarówno z jedną jak i drugą stroną!

LUDZIE! Czy my jako mieszkańcy, jako jedność na prawdę chcemy siać cały czas tą falę nienawiści? Przecież mieszkamy obok siebie, na codzień widujemy się w sklepach, pracy. Porozmawiajmy o naszych poglądach, spokojnie próbujmy przekonać sąsiadów, znajomych, rodzinę spokojną rozmową, a nie obsmarowywaniem Pana Kostonia czy Pana Żyłkę. Spórbujmy wyciągnąć tych, którzy na wyborach w 1 turze nie byli.

Na tym wszystkim cierpimy najbardziej my, mieszkańcy, którzy za 2 tygodnie nie będą mogli na siebie patrzeć...

Proszę to przemyśleć i 4.11 zagłosować zgodnie ze swoimi przekonaniami.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 09:39

To co potrafi mniejszość niemiecka tak jak 4 lata temu robić i wychodzi im to całkiem nieźle to robienie PROPAGANDY.

Znając ich podejście to 2 osoby siedzą przy klawiaturze i napierniczają cały czas bzdety wyciągniete z rękawa.Dlaczego przed 1 turą nic nie pisano??.....Bo czuli się pewnie a tu?.....Zdziwienie i niemoc !!! ŻAŁOSNE!!! Poparcie głosów pani Marii należe sie Januszowi Żyłce!! 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 10:25

Zgadzam się. Nie mają rzeczowych argumentów przeciwko Żyłce, to posuwają się do oszczerstw, w które niestety niektórzy naiwnie wierzą.

Trudno inaczej skomentować też "łańcuszek" wysyłany wczoraj m.in. na Whatsappie - zwolennicy Kostonia prowadzicie brzydką kampanię.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 12:22

Jak małe dzieci :) wylewacie pomyje na Burmistrza i na podczciwych pracowników gminy słowami: mafia mniejszościowa, system układów i kolesiostwa, a potem sie dziwicie, że ktoś ma czelność się odezwać i bronić. Niektórzy dłużej pracują na gminie dla nas, niż wy bezczelni macie lat - prosze się liczyć ze słowami. Prosze nie mierzyć innych swoja miarą.

Przypomina mi to chrobliwie nienawistne nastawienie głównej siły politycznej w polsce do opozycji. Oby i naszym przyszłym władzom sie to nie udzieliło, gdyż póki co na sesjach była jedność!

BO tylko w jwdności siła.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 12:50

obrona poprzez bezpodstawny atak, to nie jest zbyt chlubne. można bronić wymieniając zalety czy osiągniecia burmistrza, a większość komentarzy tutaj po prostu oczernia Żyłkę, a każda obiektywna opinia jest mieszana z błotem. to znaczy o braku konktrargumentów.

"mafia mniejszościowa, system układów i kolesiostwa" to na pewno nie epitety kierowane pod adresem wszystkich pracowników gminy, były tu podane przykłady faworyzowania niektórych. proszę czytać uważnie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 12:08

Koston boi sie o stołek... bo cóż biedny pocznie jak go nie wybiorą? Będzie musiał iść do normalnej pracy. Niestety Żyłka ma lepsze kompetencje i lepszy pomysł an Gminę Kolonowskie co pokazał w debacie radiowej gdzie zniszczył Kostonia. A jak wiadomo tonący brzytwy się chwyta. Nie takiego burmistrza chcemy, nie chcemy takiego który nie potrafi honorowo „walczyć” o posadę, merytorycznie i z dobrymi pomysłami na Gminę.  Dlatego każdemu któremu zależy na rozwoju Gminy powinien iść 4.11 na wybory i oddać głos na jedynego słusznego kandydata jakim jest Janusz Żyłka!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 12:47

:) Proszę sobie aparat słuchowy kupić i odsłuchać to nagranie jeszcze raz.

Typowy chwyt wyborczy: sipewać o pięknym Kolonowsim, a w radio mówić: że mu się rzygać chce jak wjeżdża do miasta. Super program na przyszłość. Hipokryzja.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 12:57

czystość gminy, a piękno okolicy/natury? różnica :) jedno drugiego nie wyklucza

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 12:13

Tonący brzytwy się chwyta i chce za wszelką cenę wygrać. Społeczeństo już zdecydowało że chcą zmian chcą czystego miasta chce bezpiecznej Gminy. Nikt nie dba o wizerunek Gminy. Zobaczcie inne miasta i wioski gdzie nie pojedziesz tam nas witają i żegnają. Kto wjedzie na naszą Gminę to jakby wjechać do zapomnianych wiosek i miasta. Krzaki zarośla gróźb to jest nasz wizerunek. Nikomu dotychczas to nie przeszkadza. Może trzeba spojrzeć na to inaczej i odpowiedzieć sobie na pytanie czy tak dalej ma być. Mieszkańcy naszej Gminy to 70 procent ludzi młodych do 50 roku życia i dlaczego nie walczą o poprawę wizerunku swojej okolicy. Czy ktoś z nich należy jeszcze do mniejszości niemieckiej no chyba nie. Może trzeba zmienić że niech jest jak było anpóżniej pretensje do wszystkich dlaczego tak jest. Należy wyjść z domu 4 listopada i powalczyć o swoje i poprzeć osobę która chce NAM pomóc coś zmienić i poprzeć Janusza Żyłkę

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 12:33

I znowu manipulacja i kłamstwo. Proszę się prżejechać i zobaczyć - od kliku lat Staniszcze Wielkie i Sprók mają piękne witacze. A gdzie te krzaki i zarośla ?? :):) Śmiechu warte - skończ Waść !!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 13:14

DOKŁADNIE TAK!! Pomysłem obecnego Burmistrza w 2017r było również zniesienie rady sołeckiej i sołectw do tego niemiał odwagi sie przyznać? na całe szceścieRadni dzielą miejsca w radach sołeckich!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 12:49

Chyba nie którzy nie rozumią, że mieszkańcy dali mandat zaufania kandydatom komitetu "Nasza Gmina" a to aż 73,33% poparcia - 11 radnych
i tylko 4 radnych z komitetu Burmistrza. To chyba o czymś świadczy! Mieszkańcy chcą zmian!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 13:23

Ale nikt nie lubi monopolu (oprócz napalonych rządzących) - widzimy to w PiS - to nic dobrego - buta, pycha i nienawiść.

Postęp jest tam gdzie jest różnica zdań. Wybrana rada - jest super. Do zachowania zdrowej równowagi potrzebny jest Kostoń.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 13:45

Monopol to był do niedawna 100% MN wraz z Burmistrzem, zmieniło sie to w mijającej obecnie kadencji (6 MN+ burmistrz , 8 "Nasza Gmina" oraz 1 "My Mieszkańcy"). Chyba wyraźnie widać po wyniku wyborów czego oczekują mieszkańcy-ZMIAN.Trzeba się z tym pogodzić, a nie opluwać tych, których poparlła większość głosujących w niedzielnych wyborach.

Portret użytkownika Mariusz79
Wysłane przez Mariusz79 (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 17:32

Urzęnik po szkółce niedzielnej ?

Wszyscy "wią" i "rozumią"?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 13:10

Jak już ktoś wspomniał o nierównej walce i wylewaniu brudów to dlaczego nie wspomnieć że walka jest o dwa stołki w Gminie dla panów K pana Kostonia i pana Kotysia. Dwóch na jednego to walka nie fer. Dlaczego nikt nie powie społeczeństwu, że dla pana Kotysia zostało stwożone na Gminie dodatkowe stanowisko BiCK przez pana Kostonia. Ktoś go przytulił jak wrócił z Województwa i nie nie miał się gdze podziać. Teraz komitywa wspólnie działa i nakłania byborców do głosowania na mniejszość niemiecką. Oj bardzo nie ładnie bardzo nie ładnie. Prawdziwi mężczyźni tak nie postępują. Może czas wymienić dwóch panów K

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 17:13

Tak! Prawda skończył Liceum w Zawadzkiem.. ale również ukończył studia wyższe o kierunku administracyjnym, stąd jestem pewien,że ma 100% kierunkowe wykształcenie a i predyspozycje by pełnic funkcje Burmistzra Kolonowskiego.

Portret użytkownika Mariusz79
Wysłane przez Mariusz79 (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 17:19

Hi, hi, hi,

Czyli szkółka dla urzędników, bez wyższego wykształcenia.

Kostoniowi po politechnice, Żyłka nawet do pięt nie dorasta.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 17:32

Kim ty jesteś, że obrażasz innych? Żyłka ma tytuł magistra! a ty to edukację skończyłeś na 7 klasach czy gimnazjum? To,że Kostoń skończył politechnikę to mu chwała ,ale czy cokolwiek zostało mu z tej wiedzy,.kórą wchłonął? bo politechnika to szkoła techniczna a go jakoś nie widzę w robocie zgodnej z jego wykształceniem. Popatrz na siebie człowieku a nie ubliżaj innym.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 17:22

Żyłka przeszedł wszystkie szczeble administracji samorządowej, począwszy od referenta przez inspektora do vice starosty, więc niech nikt tu nie mówi , że brak mu kompetencji czy wiedzy a jego talent to dodatkowy atut, który tylko może pomóc a nie szkodzić w sprawowaniu funkcji włodarza i promocji Gminy. Zastanówcie się czy Marszałkowi Kotysiowi przeszkadzało to, że spiewa poezję o Małej Panwi? Myślę,że wręcz pomagało w tym co robił dla naszego regionu.

Portret użytkownika Mariusz79
Wysłane przez Mariusz79 (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 17:29

Fajnie gdyby przeszedł jeszcze kurs języka polskiego, bo w radio Opole mówił, że kandyduje na "burmiszcza Kolnowskiego".

To LO Zawdzkie i szkółka niedzielna dla urzędników bardzo słabe były.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 17:35

Czepiasz się bzdetów! Widocznie argumentów przeciw Żyłce ci brakuje.

Portret użytkownika Mariusz79
Wysłane przez Mariusz79 (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 17:53

Ktoś nie potrafi powiedzieć na jakie stanowisko kandyduje to bzdet ?

"burmiszcza Kolnowskiego"!

Widać, że jesteś z urzędniczej rodzinki i pracę załatwiła rodzinka.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Październik, 2018 - 10:56

Koston też się przejęzyczał - przykład to "budżet ustala budżet".... Zresztą kilka razy prowadzący ratowali go podpowiadając i dopowiadając za niego

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 18:00

Wybacz, ale nie jestem ani od jednego ani od drugiego co faktem załatwia stołki urzędnicze. A skoro już się czepiasz tego przejęzyczenia to posłuchaj Kostonia jak się wysławia i nie w radio ale na codzień w urzędzie. Jemu jednak nikt tego nie zarzuca, bo wszyscy rozumieją co mówi. Ty pewnie przyjezdny?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 18:03

Po treści wpisów widać, że rodzina bardzo aktywna w obronie kandydatów. Może umówicie sie na piwo aby negocjować kto ma lepsze wykształcenie. Te bzdety słyszymy już 13 lat od tej samej osoby, samochwała w końcie stała. Za chwile będziecie pisać o swoich osiągnięciach a gdzie zwykły Kowalski, jak zawsze o nim zapominacje. To mieszkańcy zadecydują a nie rodzina kandydatów na burmistrza.

Portret użytkownika Mariusz79
Wysłane przez Mariusz79 (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 18:13

Sorry nie jestem rodzinką, żadnego z kandydatów, ani urzędników.

Chcę zasięgnąć wiedzy o kandydatach, a forum jest ciekawe.

Dowiedziałem się już, że Kostoń skończył politechnikę, a Żyłka to magister po szkółce niedzielnej.

Kostoń należy tylko do MN, a Żyłka to lis farbowany wielokrotnie MN SLD PO.

Forum służy do wymiany informacji i poszę nie bawić się w autorytet od pouczania wszystkich.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 18:25

Nie rozumiem jednego? Co u licha mają do tego te partie? Tylko jeden startuje z rekomendacji Stowarzyszenia i jak rozumiem to tylko jedyna popierana obcja, którą muszą wszyscy popierać? Mamy demokracje i mnie to osobiście nie przeszkadza.

Portret użytkownika Mariusz79
Wysłane przez Mariusz79 (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 18:47

Partie mają do tego to, że jeśli ktoś zmienia partie, stoważyszenia itd, to może rozgrzebać budżet gminy i uciec od odpowiedzialności gdzie indziej, postawiając mieszkańców gminy z długami.

Wolę wybrać kogoś stabilnego.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 19:54

Weź sie zastanów nad tym co piszesz? Jeden ze Stowarzyszenia MN a drugi bez zaplecza partii. Miłego bajkopisania!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 18:15

Zgadzam się , że to mieszkańcy zdecydują a skoro tak, to wszyscy piszący komentarze odpuście sobie dyskredytację kandydatów i zagłosujcie 4 listopada na kandydata zgodnie ze swoim sumieniem, nie sugerując się tym hejtem.

Portret użytkownika Mariusz79
Wysłane przez Mariusz79 (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 18:27

Następny "autorytet", mieszkańcy (również ja), mają prawo do informacji i dyskusji o kandydatach, aby podjąć decyzję.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 18:33

Chciałeś informacji to trzeba było być na spotkaniach przedwyborczych jednego,drugiego czy trzeciego kandydata. Mieszkańcy znają od lat jednego czy drugiego a Ty to pewnie od wczoraj w Kolonowskiem?

Portret użytkownika Mariusz79
Wysłane przez Mariusz79 (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 18:49

Nie zauważłem, żadnego ogłoszenia. Czasu też za wiele nie posiadam dlatego zaglądam na tutejsze forum.

Portret użytkownika Pamela Rosa Flores
Wysłane przez Pamela Rosa Flores (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2018 - 19:40

Hi, I'm Pamela Rosa Flores, credible and credible lender. I give loans with clear and easy to understand terms with 2% interest. I provide loans for business, personal loans, student loans, car loans and loans to repay bills. If you need a loan, please contact me directly: pamelarosaflores11@gmail.com

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Październik, 2018 - 06:09

Natomiast ja mam konkretne pytania:

1) Czy jak wygra Pan Janusz to czy utworzy nowy etata dla swego zastępcy i kto nim zostanie? Póki co nie ma takiego Pan Konrad pełni obie funkcje na 1 etacie.

2) Czy zmieni sie osoba na stanowisku sekretarza?

3) Czy są planowane w ogóle jakieś rozszady / ziany personalne pracowników gminnych?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Październik, 2018 - 11:41

Dlaczego tak nagle wszyscy zamilkli? Jak chcecie przekonać nie zdecydowanych mieszkańców do siebe, gdy w momencie zadania poważniejszego pytania chowacie głowy w piasek? Tak ma wyglądać przyszła kadencja? Czy tylko Kostoń ma się zajmować trudnymi sprawami, a wy kosmetyką?

Proszę odpowiedzieć na powyższe pytania.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Październik, 2018 - 21:23

już o tym było... trzeba słuchać debaty i czytać ze zrozumieniem, w powiecie strzeleckim "wypracowano model współfinansowania remontów i inwestycji przez zainteresowane gminy", jest to powszechnie znana i przyjęta praktyka w Polsce

Portret użytkownika Mariusz79
Wysłane przez Mariusz79 (niezweryfikowany) w 26 Październik, 2018 - 22:11

 

Zrozumiałem, że Pan Żyłka chce wypracować w Kolonowskiem model współfinansowania np placu zabaw.

Mieszkańcy kupią materiały, zbuduja, pomalują, ogrodzą. A Pan Żyłka zrobi sobie selfi z placem zabaw i umieści na fejsie w galerii jako swoje dokonanie?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Październik, 2018 - 00:13

Drodzy Państwo. 

Uważam że oboje Panowie mają dobre cechy aby rządzić gmina.Każdy z nich jest inny i ma inne cechy przywódcze i organizatorskie. Dziwie się szczerze Panu Zylce ze kandyduje w gminie która  działa świetnie.  Pozyskuje dotacje, robi mnóstwo działań dla ludzi . Przede wszystkim burmistrz jest skromny . Pan Janusz świetnie blisko ludzi ale po co to było. ...po co wchodzić tam gdzie szczerze jest dobrze.Po co dzielić mieszkańców w gminie gdzie dzieje się dobrze.....

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Październik, 2018 - 00:35

2 glosy!!!!

Może 2 glosy do szczerego aby szczerego zastanowić się czy chcemy tej zmiany.

Dobry marketing, odpowiednie plakaty we właściwych miejscach, piosenka - o miejscach które dość dobrze  promował i wspierał Nasz Burmistrz....

To wszystko na nas działa! !!!

Ja nie chce by mną manipulowano! 

Taka jest ta kampania Żyłki! 

Pomyślcie i podejmuje dobra decyzję! 

 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Październik, 2018 - 11:22

A to już największy HIT, żeby umieścić bilboard naprzeciw lokalu wyborczego i "spoglądać z niego" przez okno jak ludzie głosują;) (St. Wlk.)

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Październik, 2018 - 11:01

Koston już 4 lata temu miał plakaty na przeciw lokali w Kolonowskiem. Teraz też jest na przeciw szkoły oraz na gminnym płocie przy straży (a to chyba całkowicie legalne nie jest)

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Październik, 2018 - 08:18

Nudzisz gościu! Kampania na tym polega by się dobrze zaprezentować. Wypowiedzi na forum stają się nudne. Powtarzacie swoje hipokryzje jak mantrę.Nie masz argumentów za czy przeciw to nie pisz głupot albo się przedstaw.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Październik, 2018 - 08:25

Wszyscy kandydaci posiadali te same narzędzia komunikacji z wyborcami. Żyłka był aktywny i zaangażowany w prowadzoną kampanię. Ja to doceniam. Nie ma tutaj mowy o manipulacji.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Październik, 2018 - 11:14

Jeżeli nie manipulacja to jak nazwać fakt, że piosenka promująca gminę a będąca jednocześnie bezsprzecznym elemtem kampani wyborczej nie znalazła się na oficjalnym profilu kandydata na FB tylko na prawatnym???????????

Przypadek? ;)

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Październik, 2018 - 11:25

Pewnie dlatego, że to nie  napisał tekstu Komitet Wyborczy Nasza Gmina lecz zespół Janusz i Dominika Żyłka.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Październik, 2018 - 11:46

I to jest właśnie manipulacja!!

Wszyscy kojarzą piosenkę z konkretnym kandydatem i jego kampanią wyborczą, członkowie komitetu udostępniają teledysk na swoich profilach FB ale sam kandydat na oficjalnym profilu wyborczym NIE... Dlaczego? A może żeby w trakcie ciszy wyborczej promować piosenkę w TV?

Czyli że niby OFICJALNIE to prywatna działalność artystyczna a przy okazji ściśle i jednoznacznie związana z kampanią promocja nie tyle całej GMINY ale SAMEGO KANDYDATA! A promocja Gminy to tylko przy okazji...

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Październik, 2018 - 16:24

Ponoć na fb.wypowiada się Swaczyna . Jest za Kostoniem. To mi wystarcza jeśli góra idzie za nim to ja też bo będzie wsparcie dla gminy Kolonowskie  a to ma być główny cel.

Zgoda buduje!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Październik, 2018 - 16:47

Oglądałem debatę na necie .

Ślepy powie Koston

Głuchy powie Żyłka

Jestem za głosem  ślepego !!!!

Portret użytkownika Mariusz79
Wysłane przez Mariusz79 (niezweryfikowany) w 27 Październik, 2018 - 17:59

Żyłka opowiada w debacie o kobiecie z Haraszowskiego, która szła z dzieckiem na plac zabaw przez trzy burze.

Nie sądze,aby którakolwiek z pań wychodziła z dzieckiem podczas burzy na plac zabaw.

Ten facet bredzi.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Październik, 2018 - 19:39

Dorodsli ludzie a komentarze jak dzieci. Co to ma byc powtórka z rozrywki sprzed czterech lat. Ostatnio przed druga turą tez byly takie glupie komentarze i obelgi w stosunku do kontrkandydata. Jak po wyborach spojrzycie sobie w twarze piszac i obrażając kandydatów. Mniejszosciowcy dajcie spokój bo to juz sie powoli kabaret robi. Niczemu ani nikomu to nie służy. Ludzie nie dajcie sie zwariowac. Pomyslcie o tym 4 listopada.

Portret użytkownika Mariusz79
Wysłane przez Mariusz79 (niezweryfikowany) w 27 Październik, 2018 - 21:08

O co Ci chodzi?

O to, że Pan Żyłka mówił, o kobiecie która wyszła z dzieckiem na trzy burze i zwróciłem uwagę, iż są to brednie?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Październik, 2018 - 08:51

Człowiecze nie mierz ludzi jedną miarą. Dla was jak ktoś jest innego zdania to już musi być z mniejszości. A tu każdy poprostu ma swoje zdanie.

Zgadzam się również z tym iż Pan Januż w debacie i kamoani sporo bredził i manipulował.

Jeden z przykładów kampanii:Żyłka- „Ja wymienię oświetlenie uliczne na LEDowe” , a prawda taka że przetarg dawno ogłoszony i umowy podpisane.

Wyborcy, niech to Wam da do myślenia.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Październik, 2018 - 10:32

Żaden przetarg na wymianę oświetlenia nie został ogłoszony!! Ani żadna umowa na wymianę źródeł światła nie została podpisana. Na swym profilu na facebooku obecny burmistrz wrzucił tylko skan porozumienia z Tauronem które praktycznie nic nie znaczy - zresztą podpisywane było na prędce gdyż nawet jego pieczątki tam nie ma!!!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Październik, 2018 - 10:53

Burmistrz wrzuca skan porozumienia gdzie pisze że szczegóły wymiany i dostawienie dodatkowych lamp są w załączniku - a załącznika już nie pokazuje. Czy to czasem też nie jest manipulacja? Na pytanie mieszkanki o lampy na ul. Pluderskiej odpowiada - tak w szczególności na ul Pluderskiej!! A tego nigdzie tam nie ma! To jest jedna wielka manipulacja!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Październik, 2018 - 10:14

Panie Koston jak pamiętam chyba 4 kadencje !

Efektywne dla gminy .Liczę na jeszcze bo powinna zwyciężyć prawda !!!!!

Drodzy wyborcy warto dobrze przemyśleć swój wybór bo to 5 lat......

5 lat dla gminy która z poparciem Swaczyny i Starostwa noże przynieść jeszcze lepsze efekty!!!!!!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Październik, 2018 - 10:41

Ładne poparcie Swaczyny! Tylko pod wybory! Pamiętajcie: Swaczyna pamięta tylko o Kolonowskiem raz na 4 lata przed wyborami. Teraz był dwa razy: na dożynkach gdzie rozpoczął żenującą kampanię oraz na darmowym piwie na Oktoberfeście na Amazonce. Potem jakoś tu go nie ma. Zresztą Swaczyna chce budować chodniki wspólnie z gminą - czyli to o czym mówi i chce Żyłka: żeby robić wspólnie Powiat/Gmina. Żyłka to chciał Kostoń nie. Chyba tylko po to żeby Żyłce na złość zrobić. Ludzie ogarnijcie się! Swaczyna popiera Kostona tylko po to żeby Mniejszość nie przegrałą kolejnych wyborów na burmistrza tak jak np. w Dobrodzieniu, zebowicach czy Turawie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Październik, 2018 - 10:35

Zmiany są potrzebne juz w pierwszym komentarzu!!!!zastanówcie się najpierw co piszecie bo zmiany mogą być ale na lepsze a w tym wypadku nie macie ich absolutnie!!!!

Uczymy się demokracji ale nie dokładnie jej  rozumiemy. Chcemy wymieniać osoby i przejmować stołki które są właściwie obsadzone. Tez jestem za tym ze ktoś pięknie manipuluje nawet teraz tym pięknym spokojnym live na fb.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Październik, 2018 - 12:47

Ale się towarzstwo rozkręciło z tymi komentarzami,wydaje się ze piszący tu ludzie to to w przygniatającej większości głównie zainteresowani

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Październik, 2018 - 15:56

Też mi się tak wydaje, a szczególnie chyba to kandydat na zastępcę Żyłki. 

I jeszcze pisze jak małe obrażone dziecko że ktoś na złość robi... śmiechu warte.

Portret użytkownika mieszkaniec
Wysłane przez mieszkaniec w 28 Październik, 2018 - 19:47

Niech Zylka obieca mieszkancom Fosowskiego,ze zrobi Fosowskie odrebna miejsowoscia,to wszyscy mieszkancy Fosowskiego oddadza na niego glos.Koston przed wyborami tez obiecal ze zrobi Fosowskie dzielnica i wygral wybory.Polaczenie Fosowskiego z Kolonowskiem w 1973 roku bylo najwiekszym bledem w histori Fosowskiego.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Październik, 2018 - 21:33

To nie czytaj, .... innym razem mieszkańcy usłyszeli : jak sie wsm nie podoba to zmieńcie Gminę... tak podchodzą do problemów „Żyłkowcy”

W sumie nie do problemu ale do ludzi w obliczu problemu.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Październik, 2018 - 22:36

Chyba ktoś się irytuje.....

Nie ma powodów. 

Pijar jest extra, piosenka tez !Do przodu jak nie w gminie to na pewno w tv Silesia.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Październik, 2018 - 22:45

Serdeczny, uczciwy, wrażliwy Pan A tak bardzo podzielił mieszkańców. .....żal mi urzędników w gminie atmosfera z pewnością ciężka. ....byle przejąć   wladze potem jakoś poleci....co tam ....

Oby nie!!!! Panie Koston wierze ze mieszkańcy gminy postawią na dalszy rozwój i stabilizację jaka w gminie Pana załoga prezentuje. Powodzenia .Niestety ja nie mogę głosować a szkoda.....

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Październik, 2018 - 08:30

Faktycznie żal urzędników Gminy,"wiedza" i buta,arogancja tego pana przytłacza. Dajcie mu rządzić następne 5 lat a napewno gruszki zawisną na wierzbach. Nawet Angela M. wie kiedy się wycować a panowie z MN jakoś tego nie zauważają(Swaczyna- 68lat,chce być Starostą do końca świata i jeden dzień dłużej). Jak już ktoś zauważył ten Pan ma gdzieś naszą Gminę mimo tego, że naiwni mieszkańcy oddają na niego swój głos, pozbawiając naszych miejscowych kandydatów na miejsce w Radzie Powiatu. Popiera Kostonia? a co ma powiedzię wbrew swojej przynależności, że Żyłkę? MN sama rządzić i tak nie może w powiecie, będzie musiała jak poprzednio podzielić się zwycięstwem z PO.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Październik, 2018 - 08:39

To fakt! Dla panów liczy się tylko władza a gdzie miejsce mieszkańców? Przy urnach! By kolejny raz dać im władze do rąk i mieć nadzieję, że zrobią coś z tych obiecanek!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Październik, 2018 - 08:59

Gmina Kolonowskie wysoko w województwie jeśli chodzi o fundusze unijne, wysoko z rozwojem gospodarczym,  przyciąganie inwestorów,  Chodzi o przejęcie władzy i tyle. Każdy chce wyżej i więcej. ......Zmiany są dobre gdy jest źle.  U nas nie ma ....

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Październik, 2018 - 11:34

A sądzisz gdy zmieni się Burmistrz będzie inaczej? Nie sądzę! Wręcz może być więcej pieniążków z UM na realizację nowych pomysłów!

Portret użytkownika Pamela Rosa Flores
Wysłane przez Pamela Rosa Flores (niezweryfikowany) w 1 Listopad, 2018 - 08:19

Potrzebujesz pożyczki lub odrzuciłeś swój bank wcześniej, jest to okazja, której szukasz. Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek, takie jak kredyty dla przedsiębiorstw, kredyty samochodowe, kredyty korporacyjne, venture capital, kredyty mieszkaniowe, pożyczki studenckie lub dowolne kredyty z oprocentowaniem 2%. Zainteresowane osoby powinny teraz skontaktować się z nami: pamelarosaflores11@gmail.com

Portret użytkownika Pamela Rosa Flores
Wysłane przez Pamela Rosa Flores (niezweryfikowany) w 1 Listopad, 2018 - 17:21

Potrzebujesz pożyczki lub odrzuciłeś swój bank wcześniej, jest to okazja, której szukasz. Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek, takie jak kredyty dla przedsiębiorstw, kredyty samochodowe, kredyty korporacyjne, venture capital, kredyty mieszkaniowe, pożyczki studenckie lub dowolne kredyty z oprocentowaniem 2%. Zainteresowane osoby powinny teraz skontaktować się z nami: pamelarosaflores11@gmail.com

Odpowiedz