fbpx Nowe mieszkania - jakie i za ile? | Strzelec Opolski

Nowe mieszkania - jakie i za ile?

Nowe mieszkania - jakie i za ile?

Artykuły : 
Numer wydania: 

W czwartek, 27 października, w Urzędzie Miejskim w Strzelcach Opolskich odbędzie się spotkanie sondażowo-informacyjne w sprawie budowy trzech bloków przy ulicy Sosnowej w Strzelcach Opolskich. Temat nowego budownictwa obszernie opisywaliśmy niedawno na łamach naszej gazety. Przypomnimy tylko krótko, że oferta nowego „M” skierowana jest do młodych ludzi oraz młodych rodzin związanych ze Strzelcami, tu pracujących i zarabiających, mających stałe dochody.

- Gmina przekazuje grunt pod inwestycję, uzbraja go, robi projekt i buduje w ramach powołanej specjalnej spółki. Gwarantuje to, że cena takich mieszkań będzie na pewno niższa niż u dewelopera - mówi burmistrz Tadeusz Goc.

Po co gmina porywa się na tego rodzaju inwestycję?

- Dążymy do tego, żeby młodzi ludzie pozostali w naszym mieście albo do niego powrócili - wyjaśnia burmistrz. - Zależy nam, żeby zainteresowani zaangażowali się w projektowanie na razie jednego bloku i zgłaszali swoje propozycje. Liczymy się z tym, że na pewno napotkamy na jakieś problemy, ale myślę, że warto spróbować - dodaje. Na czwartkowym spotkaniu zostaną przedstawione zasady dotyczące programu gminnego, m.in. finansowania, a także wstępna wizualizacja budynków i lokali mieszkaniowych. Obecna koncepcja zakłada, że będą to mieszkania od 50 do 70 metrów kwadratowych, ale właśnie najbliższe zebranie pokaże, na jaki metraż jest zapotrzebowanie. Temat nowego budownictwa spotyka się z niedowierzaniem ze strony strzelczan, warto więc przyjść - przekazać swoje sugestie władzom miasta i dowiedzieć się o pomyśle jak najwięcej.

Beata Baryga

 

Jesteś zainteresowany budową nowych bloków mieszkalnych przez gminę? Przyjdź na spotkanie do sali narad strzeleckiego ratusza 27 października o godz. 16.30. 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Poruszyli problem ubóstwa
Laureaci ze Strzelec
Znaków już nie ma
Tu będzie drogeria
Nowe organy już grają
Nowowiejska do poprawki
Pobili rekord Guinnessa!
Pomagali w sprzątaniu grobów
Biegali po parku

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2016 - 15:50

Gmina zleciła opracowanie koncepcji budowy mieszkań w Strzelcach Opolskich. Nowy blok ma powstać przy ul. Sosnowej w Strzelcach Opolskich. To kolejny pomysł Goca. Przyznaje ze wspaniały ale nic z tego nie bedzie. Zarobi tylko firma ktorej zlecono przygotowanie koncepcji. Gmina wydała juz setki tysiecy złotrych na roznego rodzaju strategie według ktorych w 2015 roku miała byc skonczona obwodnica. Na program ochrony srodowiska na lata 2005 -2016, i tez lipa bo przez miasto dalej jezdzi 14 tys samochodow na dobe a park dalej umiera Nic nie zrealizowano i z tej budowy tez nic nie bedzie. Pieniedzy na to nie ma a do konca kadencji juz niedługo. No ale zawsze mozna zaczac z długami i tym sposobem posadzic nowe władze na minie.. Mam nadzieje ze ktos ze Strzelca bedzie jutro na tym spotkaniu i opisze zainteresowanie ta sprawa. Powinno byc duze, choc watpie. A z realizacja bedzie jak zawsze. Niewypał.

 

Portret użytkownika 29 latek
Wysłane przez 29 latek (niezweryfikowany) w 27 Październik, 2016 - 10:50

Jakich  pieniędzy na to nie ma ? Przecież pieniądze wyłożą zainteresowani mieszkańcy - wezmą kredyty hipoteczne  a  banki z pocałowaniem ręki wyłożą kasę , bo  zarobią .

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Październik, 2016 - 12:29

A co na temat budowy mieszkań ma do powiedzenia Spółdzielnia Mieszkaniowa? Warto by zapytać o to Pana Kareckiego. W koncu jet  viceprzewodniczącym Rady Miasta i viceprzewodniczącym Rady Nadzorczej w Spółdzielni mieszkaniowej wiec chyba najbardziej kompetentny bo gra w dwóch drużynach.Szanowna Redakcjo ten pan powinien mieć wyczerpujące wiadomości na tema zapotrzebowania mieszkaniowego w gminie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Październik, 2016 - 13:10

 Ten pan gra w dwóch drużynach nie po to aby dbać o interes jakiejkolwiek ze stron tylko żeby z dwóch stron  pieniądze wyciągać . Karecki   to może zainteresiowałby się  pustostanami spóldzielczymi i  2 mln spółdzielczym długiem   [  nie płacone czynsze]  anizeli  ssaniem z kolejnego  budżetowego cycka. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Październik, 2016 - 20:32

Jako viceprzewodniczacy Rady Nadzorczej bierze 1850 zł . Od pierwszego stycznia bedzie brał 2000 zł bo w statucie zapisane ze ma to byc najnizsza krajowa, plus dieta radnego a wiec jakies 3500 zł  miesiecznie...za, no własnie. Za co?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Październik, 2016 - 21:22

  Jak większość z   nich  za   granie w ch.a  ze  strzeleckimi podatnikami 

aaa    myślę ze jeszcze obskoczylby może   ze dwie fychu , ale broń boże   nie mogą być cięższe od spania .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Październik, 2016 - 14:49

Policja 103+104+ bijatyka 

W dniu wczorajszym  strzelecka policja interweniowała w Starym Młynie  tylko  dwa razy .

 Były to 103 i 104  interwencje w 2016 r. 

 OK godz  23.00.  głośno i wulgarnie zachowujący się goście tej meliny spowodowali ze poproszono o pomoc strzelecką policję . Policja przyjechała po dłuższej chwili  a na widok  radiowozu  pijani i  wulgarnie zachowujący się gości  uciekli w stronę parku miejskiego . 

 Policjanci  poinformowali ze  w  wokół lokalu jest aktualnie spokój  i odjechali . 

 Po krótkiej chwili pijane strzeleckie  małolaty  wróciły  do meliny stary młyn . Najpierw  główny gladiator  łysy-kark  oddał mocz na   środku chodnika przy ul Mickiewicza  .  Ulga spowodowała ze  mógł z buta potraktować  czerwoną limuzynę stojącą  przy ul Mickiewicza a następnie udał się  przed  wejście do meliny stary młyn  i  przy   wulgarnym akompaniamencie ok 20  widzów  i  ..zaczęły się   walki gladiatorów strzeleckich . Tłukli się i tarzali po  wybrukowanym  parkingu  a  widzowie zagrzewali  swoich idolów do  większej agresywności . 

  Ledwo trzymający się na nogach - łysy-kark  chyba jednak przegrał   gdyż trzymając się za rozbity nos  został poddany przez równie pijanych sekundantów .

 Po  chwili walki przeniosły się na środek ul. Mickiewicza . Horda - ok 20 strzeleckiej bandyterki idąc całą szerokością ul Mickiewicza  wykrzykiwała wulgarne teksty oraz zaczepiała bogu ducha winnych przechodniów. 

 Taki stan rzeczy  miał miejsce  do godz  23 .40 .  kiedy   została wezwana strzelecka policja .

 Patrol policji przyjechał na sygnale  błyskawicznie  i  rozpoczął się pościg za  strzelecką bandyterką . Najbardziej agresywni  strzeleccy gladiatorzy  zostali zatrzymani  w okolicy wodociągów i  policjanci  rozpoczęli      czynności  wyjaśniające .  Oczywiście  , przywódca łysy-kark  nie potrafił sklecić zdania bez wulgaryzmu a to wszystko o natężenie   startującego odrzutowca . Po  tym  bandyckim incydencie i 104  interwencji strzeleckich policjantów  ok  godz 00.30.  w strzeleckiej enklawie bezprawia  stary młyn zapanował względny spokój . 

Tak  , zgodnie  z ugruntowaną  tradycją  rozpoczął się kolejny weekend w  24 godzinnej  strzeleckiej melinie  stary młyn  .

 Policjanci zamiast poświęcać  czas na   załatwianie poważnych  interwencji  , co tygodniowo  zajmują się strzelecką   pijaną gównarzerią  która  będąc po za jakąkolwiek kontrolą ze strony właściciela   huberta gordzielika  - odpowiedzialnego  za przestrzeganie porządku prawnego  na terenie  obiektów których jest właścieielem   tej meliny -  urządziła sobie na ul. Mickiewicza   - strzelecka Sodomę i Gomorę 

Strzelce  by night

  

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Październik, 2016 - 11:04

   Policja  x  104  =  do  października .2016                                                                                             Ciekawe czy do końca roku   pęknie   200.?

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Październik, 2016 - 18:25

  Policja to nie ma lekko  ze  strzeleckimi  zadymierzami .   Od 5 lat    co   tyydzień hajują  w tej knajpie i  od 5 lat    pomimo  ok 300 interwencji   policyjnych nic  się  nie zmienia .  Ciekwe czy o tej sytuacji jest powiadomiony   opolski   wojewoda  który   jest  mieszkańcem    Strzelce Opolskich.  Myśle że  taka informacja jeszcze do Pana Czubaka nie dotarła - ALE  DOTRZE .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Październik, 2016 - 12:28

  Ale są tez pocje inne.   np   5 interwencji w czasie  jednej nocy .

  A  monitoring  potwierdza Twoje przypuszczenia  , że stray młyn to   nie zła  melina. 

 

Odpowiedz