fbpx Nowe mieszkania dla pracowników | Strzelec Opolski

Nowe mieszkania dla pracowników

Nowe mieszkania dla pracowników

Artykuły : 
Numer wydania: 

Kolejne 53 mieszkania pojawią się w Strzelcach Opolskich. Dwa bloki powstaną w ramach programu Pracownik+ Mieszkanie+. We wtorek, 24 września, przedstawiciele Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE), firmy Kronospan i gminy Strzelce Opolskie podpisały porozumienie w tej sprawie.

 

- Wybraliśmy najlepszego partnera i jeden z najlepszych samorządów, ponieważ potrzebujemy współpracy i synergii. Chcemy przećwiczyć cały ten projekt od początku. Jego wartość to około kilkanaście milionów złotych. Czynsz będzie leasingiem zwrotnym, zaliczonym na możliwość odkupienia po 12 latach mieszkania na własność - mówi dr Janusz Michałek, prezes KSSE.

 

Program będzie skierowany m.in. do osób, które posiadają polskie pochodzenie, ale mieszkają za granicą, do młodych, którzy szukają stabilnego zatrudnienia, a także do osób, które planują pracować na obszarze zarządzanym przez KSSE, a obecnie mieszkają w innych regionach Polski.

 

Firma Kronospan działa w Strzelcach od 2008 roku i obecnie zatrudnia 570 pracowników.

 

- Zakładamy, że w momencie, kiedy powstanie budynek o 27 mieszkaniach i w każdym zamieszka rodzina, będzie to grupa około 30 pracowników, w zależności czy mąż podejmie pracę czy oboje z małżonków - wyjaśnia Anna Wyrwicz, kierownik działu personalnego Kronospanu. - Proces rekrutacji rozpocznie się w przyszłym roku, my jesteśmy gotowi przy takiej liczbie osób zamknąć projekt w ciągu pół roku. Na ten moment planowany jest jeden budynek. Tak naprawdę mamy dwie duże spółki produkcyjne, perspektywy zatrudnienia są szerokie, ponieważ jest to struktura administracyjna i produkcyjna. 80% stanowisk to produkcja - dodaje.

 

Porozumienie w imieniu gminy podpisał burmistrz Tadeusz Goc.

 

- Cały czas oferowaliśmy do programu nasze tereny, które w planach są przeznaczone pod budownictwo wielorodzinne np. przy ul. Kazimierza Wielkiego. Jest tam nasza hektarowa działka, ale obok są tereny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, które mogą jeszcze pomieścić kilkanaście budynków. To jest rozwojowy teren pod takie budownictwo - zaznacza burmistrz.

 

Jak podkreślił Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii, w Polsce mamy już rynek pracownika, dlatego bardzo ważne jest stworzenie warunków do dobrego i godnego zatrudnienia.

 

- To może być warunkiem przyszłości. Składa się na to zarówno wysokość, jak i stabilność wynagrodzenia, ale też dodatkowe kwestie, jak szkolenia czy mieszkania. Ten projekt jest pierwszym, historycznym projektem w całym kraju. Należy bardzo mocno stawiać na pracowników, żebyśmy podnosili swoją konkurencyjność - mówi wiceminister.

 

Około 3 mln do inwestycji dołoży Kronospan.W ciągu miesiąca strony ustalą szczegółowe warunki realizacji inwestycji np. zostanie wybrana dokładna lokalizacja i zasady rekrutowania pracowników - przyszłych mieszkańców bloku. Pierwsze mieszkania mają być gotowe za około 1,5 roku.

 

Więcej informacji znajdziecie na str. 6.

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kolorowa ekologia
Spotkanie młodych strażaków
Odblaski są ważne

Komentarze

Portret użytkownika Anonimzrozmierki
Wysłane przez Anonimzrozmierki (niezweryfikowany) w 1 Październik, 2019 - 18:03

Wszystko dobrze fajnie że firma się rozwija i daje pracę.

Ale czy nie warto zainwestować te pieniądze na technologie i rozwiązania które miały by na celu zminimalizowanie emisji pyłu, smrodu oraz hałasu ktore uprzykrzają życie mieszkańcom Farskiej Koloni, Podborzan i Rozmierki?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Październik, 2019 - 21:42

nie

Odpowiedz