fbpx Nowa sala otwarta! | Strzelec Opolski

Nowa sala otwarta!

Nowa sala otwarta!

Artykuły : 
Numer wydania: 
Po dwóch latach oficjalnie zakończone zostały prace przy budowie sali gimnastycznej przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Grodzisku. W 2011 roku dzięki 900 tysiącom zgromadzonym przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Grodzisko rozpoczęto budowę. Mieszkańcy w czynie społecznym robili wykopy pod fundamenty. Działaczom udało się sięgnąć po 500 tysięcy z funduszy unijnych, taką samą kwotę pozyskano z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pomoc finansową przekazała także rada rodziców. W ostatnim etapie prac 150 tysięcy złotych dorzuciła gmina.

- Montaż finansowy tych wszystkich środków z wielu różnych źródeł był dla nas nie lada wyzwaniem. Myślę, że jesteśmy jedyną szkołą na Opolszczyźnie i jedną z nielicznych w kraju, które poradziły sobie z tak trudnym zadaniem - mówiła w miniony czwartek, w czasie uroczystego otwarcia sali, Małgorzata Polis, dyrektorka Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Grodzisku.

Nowa sala ma 31 metrów długości, 12 szerokości, od podłogi do szczytu dachu jest 10 metrów. Powierzchnia użytkowa to 418 metrów kwadratowych. Poza areną sportową, powstał też łącznik pomiędzy salą a szkołą. Mieszczą się w nim m.in. szatnie, sanitariaty z prysznicami, magazyn techniczny i pokój nauczyciela.

- Za to, że możemy cieszyć się z tej sali, należą się ogromne podziękowania. W pierwszej kolejności Bogu, że dał nam wszystkim siłę i wytrwałość. Mojej rodzinie, że to wytrzymała oraz mieszkańcom Grodziska. Bez nich nic byśmy tu nie zdziałali - mówił Józef Pasternok, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Grodzisko. - Szczególne słowa uznania kieruję do Arnolda Koja, Anotniego Mroza, Lucjana Patoły, Krzysztofa Lipoka, Mateusza Lipoka, Tomasza Wróbla i Alfreda Goli. Dziękuję sołtysowi i radzie sołeckiej, prezesowi LZS-u, strażakom z naszej OSP, zarządowi naszego stowarzyszenia, wszystkim przewodniczącym rady rodziców, dyrektorce i nauczycielom, naszemu proboszczowi, który zawsze mi mówił „ciągnij chłopie to, ciągnij, bo wytrwasz i dokonacie tego”. Dziękuję też włodarzom gminy i już teraz mówię im, salę zbudowaliśmy, ale przydadzą się pieniądze na dalsze działanie. Dziękuję Bankowi Spółdzielczemu z Krapkowic, który nam pomaga finansowo i Karolowi Cebuli, naszemu sponsorowi.

Przy okazji uroczystego otwarcia sali wręczono cztery statuetki „Przyjaciel Szkoły”. Otrzymali je: Tomasz Kała - za stworzenie projektu inwestycji, budowlaniec Jan Ploch, burmistrz Tadeusz Goc i Józef Pasternok, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Grodzisko.

POS

Odpowiedz