fbpx Niereformowalni | Strzelec Opolski

Niereformowalni

Niereformowalni

Artykuły : 
Numer wydania: 
Wielkie oburzenie wśród mieszkańców Zawadzkiego budzi niereformowalność niektórych użytkowników dróg. Pod Bankiem Spółdzielczym na przykład notorycznie parkowane są samochody, które utrudniają poruszanie się tamtędy.

- Samochody zaparkowane są w taki sposób, że blokują podjazd przeznaczony dla wózków inwalidzkich – mówi pan Norbert, który porusza się właśnie na wózku. – Trudno jest też przecisnąć się z wózkiem dla dzieci a także na rowerze.

Pan Norbert, kierując się obywatelskim obowiązkiem, kilkakrotnie zwracał się do przedstawicieli banku o interwencję w tej sprawie.

- Nie ma żadnej reakcji. Liczy się tylko wygoda... Niektórzy – gdyby potrafili – wjeżdżaliby samochodami do samych biur – komentuje. – Może to i dobry pomysł. Rozwiązałby się problem z parkingami – dodaje z przekąsem.

Czy w tej sprawie naprawdę niczego nie da się zrobić?

Zasady prawidłowego parkowania regulowane są kodeksem drogowym, który wymaga chyba przypomnienia dla niektórych. Otóż: auto można zaparkować w odstępie 10 m od zebry i to tylko wówczas, gdy nie zakazuje tego inny znak. Minimum 10 m odstępu należy zachować także parkując samochód w rejonie skrzyżowania, przejazdu kolejowego oraz rowerowego. Zostawienie samochodu na przejściu dla pieszych lub skrzyżowaniu może kosztować aż 300 zł mandatu. Po ubiegłorocznej zmianie taryfikatora punktów karnych surowiej jest traktowane także zajmowanie miejsc dla osób niepełnosprawnych przez nieuprawnionych kierowców.

Samochodów zaparkowanych pod bankiem na pewno nie dzieli od skrzyżowania i zebry wymagana odległość 10 metrów.

- Nikt do nas nie zgłaszał tego typu problemu. Jeśli jednak parkowanie w tym obszarze rzeczywiście jest niezgodne z przepisami, odpowiednie służby dotrą do właścicieli samochodów - tłumaczy komendant zawadzkiej policji, Arkadiusz Chętnicki.

To, w jaki sposób kierowcy blokują przejścia, czy zajmują miejsca dla niepełnosprawnych, świadczy o nich samych. Niestety coraz częściej świadczy źle.

Aleksandra Morawiec

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Październik, 2013 - 11:38

Myślę, że warto w tym temacie poczytać, czy tez zapoznać się z uwagami i propozycjami p. Norbiego, co polecam miejscowej policji. Widać to na forum zawadzkiego, gdzie wymieniony obszernie ten temat omawia, pokazuje itp. A tak na marginesie rozumiem, że p. Redaktor ma na myśli komendanta zawadczańskiej policji, a nie zawadzkiej

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 17 Październik, 2013 - 21:54

Małe sprostowanie, ja nie poruszam się na wózku inwalidzkim, a jedynie mam problem z chodzeniem na większe odległości... Pomimo tego błędu dziennikarskiego cieszę się że sprawa została nagłośniona w Strzelcu Opolskim...

Z poważaniem
Norbert Czapla

Lektor do odsłuchu dla słabowidzących...

N. Cz.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 22 Październik, 2013 - 21:09

A co masz na myśli, jeśli chodzi o słowo "zawadzkiej"???
Pytanie do:
czytelnik (niezweryfikowany), 21 październik, 2013 - 19:28
Z poważaniem.
Norbert Czapla...

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Październik, 2013 - 22:07

"Nikt do nas nie zgłaszał tego typu problemu. Jeśli jednak parkowanie w tym obszarze rzeczywiście jest niezgodne z przepisami, odpowiednie służby dotrą do właścicieli samochodów - tłumaczy komendant zawadzkiej policji, Arkadiusz Chętnicki." - przejeżdżają co dzień koło spółdzielczego , potrafią wlepić mandat rowerzystom dokładnie w tym miejscu za jeżdżenie po przejsciu ale problemu nie widzą!! BUCHACHA

Odpowiedz