Nie tylko męska rzecz

Nie tylko męska rzecz

Artykuły : 
Numer wydania: 

Co roku na wiosnę w Jemielnicy organizowane jest wielkie sprzątanie parku i okolic amfiteatru. Tym razem też się odbyło - przed świętami, w sobotę, 8 kwietnia. Mieszkańcy nie zawiedli. Stawiło się 47 osób dorosłych i 6 dzieci z opiekunami.

- Od 6.00 rano odbierałam telefony z pytaniem, czy sprzątanie się odbędzie - przyznaje sołtyska Jemielnicy Adelajda Wiechoczek. - Na szczęście pogoda nie zawiodła i ruszyliśmy do pracy.

Wśród sprzątających znaleźli się samorządowcy: wicemarszałek województwa, starosta strzelecki, wójt gminy, zastępca wójta, przybyli niezawodni strażacy ze sprzętem, członkowie rady sołeckiej i wiele osób, które są co roku.

- To stała ekipa, na którą można liczyć. Świeci przykładem dla innych. Wszystkim za obecność dziękuję - podkreśla sołtyska. - Nie ukrywam, że brakowało nieco kobiecych rąk do pracy. Sprzątanie parku to nie tylko męska rzecz, to także plewienie chwastów na skwerze, między kamykami - z czym doskonale radzą sobie panie. Już dziś zapraszam jemielniczanki do pomocy w przyszłości - dodaje.

Na strudzonych sprzątaniem czekał poczęstunek: kiełbaski z grilla od Grzegorza Pyki, pieczywo od Rafała Domeredzkiego z piekarni osiedlowej w Strzelcach, kołocz od Pawła Schlensaga, napoje, keczup, musztarda (oraz naczynia jednorazowe) od sklepów Groszek, Iga i Żubr z Jemielnicy.

- W niedzielę usłyszałam od spacerowiczów pochwały. Podobały im się czyste alejki, wymieniony piasek w piaskownicy. Miło, że ludzie doceniają naszą pracę - dodaje sołtyska.

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kolejny udany kiermasz
Na kawie z ulubioną pisarką
Wykonały stroiki
Małgosia z medalem
Dzieci zdobiły jaja

Komentarze

Portret użytkownika Pan Zwielong
Wysłane przez Pan Zwielong (niezweryfikowany) w 18 Kwiecień, 2017 - 11:35

Szkoda, ze pan Swaczyna nie urodzil sie w USA. Moglby byc gwiazda NBA i byl by zapewne milionerem.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Kwiecień, 2017 - 22:29

Za co wójt dostał podwyżkę wynagrodzenia?

Za to że wodociągi nas doją a prezesi strzeleckich wodociągów zarabiają olbrzymią forsę? Czy za to, że komunalka nam odbiera zielone odpady przy wydojeniu nas o 4 zł za każdy worek? Szanowni Państwo można pytania zadawać sobie w nieskończoność. 

Szanowni Państwo, z drugiej strony dlaczego nasi "wspaniali" radni nie mieli zafundować wójtowi podwyżki? Jako oni sami ją dostali, dostali również nauczyciele, pracownicy gminy, no a już o Panu Piotrze Pyce nie wspomnę, bo patrząc na jego oświadczenia majątkowe z ostatnich lat to można się naprawde rozmazyć. A czy wiecie ile dostaje prawnik ktory obsluguje gminę przy nie dużej ilości godzin? Prawdziwy zawrót głowy. 

Szanowni Państwo budżet gminy jemielnica to naprawdę bardzo dojna krowa, szkoda tylko żeby można było tą krowę wydoić to najpierw trzeba wydoić podatników! 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Kwiecień, 2017 - 10:06

Wójtowi należała się podwyżka pensji choćby za to, że ma ( od czasu do czasu) do czynienia z takimi osobnikami jak ty.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Kwiecień, 2017 - 20:31

Kolejna patologia, kolejny cyrk w urzedzie gminy jemielnica? Czekamy na interwencję strzelca opolskiego. Chcemy się dowiedzieć na co idzie forsa z budżetu gminy? Poprosimy również o zapoznanie się z wydatkami najwyższą izbę kontroli. Oczywistością są przyśpieszony wybory samorządowe, nie chcemy za wójta Marcina Wycisło, on się nie nadaje kompletnie na ta funkcję. Ludzie oni nas doją z prawej i lewej strony a wy się na to godzicie. Otwórzcie w końcu oczy!!!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Kwiecień, 2017 - 09:35

Już kilka razy zwracano ci na forum uwagę, że w sposób nieuprawniony uzewnętrzniasz swoje kompleksy używając  pierwszej osoby liczby mnogiej. Podaj więc w końcu kim są owi "my".

Odpowiedz