fbpx Nie ma na wkład własny... | Strzelec Opolski

Nie ma na wkład własny...

Nie ma na wkład własny...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Remont hali sportowej pochłania większość gminnego budżetu, dlatego nie znalazły się w nim środki na remonty dróg. Pierwotnie brano pod uwagę wylanie dywanika asfaltowego na miniobwodnicy łączącej Żędowice z Kielczą. Droga ta w ubiegłym roku została przez gminę utwardzona tłuczniem. Asfalt miał się pojawić dzięki dotacji na tak zwane drogi transportu rolnego, dotacja okazała się zbyt mała i gmina musiała się wycofać - zabrakło na wkład własny.

 

Także z powodu braku środków na wkład własny nasz samorząd nie wystąpił o wsparcie z tak zwanego funduszu dróg samorządowych (FDS). W ostatnich dwóch latach Zawadzkie występowało o podobne dotacje. Chciano wyremontować ulice Powstańców Śląskich i Bogusławskiego. Pomimo że środki przyznano, dwa razy gmina musiała się wycofać - brakowało środków w budżecie. W tym roku burmistrz nie chciał ryzykować - wstrzymano się ze składaniem wniosku. To nie spodobało się jednemu z mieszkańców, który wystąpił do rady gminy o sprawdzenie, czy odnogi ulicy Powstańców pomiędzy blokami spełniają normy FDS.

 

Okazuje się, że budząca najwięcej kontrowersji droga prowadząca wzdłuż żłobka w stronę garaży nie spełnia wymogów programu. Po pierwsze stanowi ona w końcowej części dojazd jedynie do garaży. Po drugie, aby powstały przy niej miejsca parkingowe (a tego chcą mieszkańcy), należy przesunąć oś jezdni, a to wiąże się z wykonaniem wąskiego chodnika. Zgodnie z wymogami FDS chodniki muszą mieć odpowiednią szerokość. Na razie na remont tej drogi trzeba poczekać.

 

Gmina przewidziała jednak remonty dwóch innych dróg na osiedlu Powstańców. Pierwsza to trasa pomiędzy blokiem nr 11 i nr 9, a druga - pomiędzy blokiem nr 10 a garażami stojącymi przy kanale. Prace przeprowadzone zostaną w ramach bieżącego utrzymania dróg.

 

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Ratownik pilnie poszukiwany!
Placek to duma!
Badanie satysfakcji
Na Szmaragdach
Dzień Dziecka Afrykańskiego

Komentarze

Portret użytkownika Jgfghh
Wysłane przez Jgfghh (niezweryfikowany) w 18 Czerwiec, 2019 - 10:19

Tej gminie potrzeba gospodarza i to z prawdziwego zdarzenia 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Czerwiec, 2019 - 18:36

ale na Nowym Osiedlu pieniądze wyrzucone w błoto na "skwerek", a jak wynika z artykułu te 49 000 zł mogły zostać przeznaczone na pilnejsze i ważniejsze remonty! Kończ Waść wstydu oszczędź!!!!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Czerwiec, 2019 - 07:30

A co będzie jak wezmą kolejny kredyt na środki własne na remont hali ,każde kolejne posunięcie burmistrza go pogrąża

Portret użytkownika alf
Wysłane przez alf (niezweryfikowany) w 19 Czerwiec, 2019 - 19:11

Kolejny raz zwracam uwage na krytyczna sytuacje gminy! Czerwona latarnia (w skali Polski) jesli chodzi o dochody na obywatela i wyludnianie sie miasta. To czego dotyczy ta dyskusja to sa sprawy wtórne, acz wynikajace z błedów podjetych 10 lat temu decyzji, dot. zadluzenia gminy na rzecz obłednego  projektu ograniczenia nauczania do centrum gminy.! Bynajmniej nie mam personalnego negatywnego stosunku do ob. Stachowskiego. Mimo tego tego uwazam, ze Jego wlasciwosci kompetecyjne jako Pierwszej Osoby w gminie są dla Niego nieosiagalne, z racji przyrodzoego backgroudnu intelektualnego. Ten typ tak ma. Chce jednoczesnie w tym miejscu podkreslic, ze pomysły ob. Stachowskiego "klepali" radni, w tym dzisjeijszy radny tow. Romberg, głowny krzykacz Rady. Jesli ludek gminny wybiera takich ludzi to ma na co zasluzył. 

Pozdrawiam lemingów

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Lipiec, 2019 - 12:52

to jakiś kolejny absurd tylko w urzędzie w Zawadzkiem mogą dziać się takie rzeczy jak może nie być kasa czynna tylko ludzie muszą do banku latać ,co to znowu za zawirowania co wy jescze wymyślicie

Odpowiedz