fbpx Nie było chętnych na działki w Szymiszowie | Strzelec Opolski

Nie było chętnych na działki w Szymiszowie

Nie było chętnych na działki w Szymiszowie

Artykuły : 
Numer wydania: 

Nie udało się gminie Strzelce Opolskie sprzedać dwóch działek położonych w Szymiszowie przy ulicy Dworcowej, na której miała powstać hala sortująca odpady.

Przypomnijmy, że nie została ona ukończona, ponieważ w 2012 roku olsztyńska firma stawiająca szkielet splajtowała, a później zmieniły się przepisy, uniemożliwiając gminie dokończenie inwestycji. W efekcie gmina poniosła 2 mln zł strat.

W międzyczasie działkami interesowali się inwestorzy, który chcieli na tym terenie zająć się przetwarzaniem odpadów. Podczas przetargu, który odbył się 25 października 2016 roku w Urzędzie Miejskim w Strzelcach Opolskich, na sprzedaż zostały wystawione działki w Szymiszowie. Pierwsza działka o powierzchnio niemal 0,64 ha, na której znajduje się szkielet budowanej hali do unieszkodliwiania i segregacji odpadów o powierzchni zabudowy 1352,94 m². Druga działka o powierzchni 2,5 hektara. Zgodnie z aktualnym planem zagospodarowania teren może być przeznaczony jedynie na działalność związaną z gospodarką odpadami. Cena wywoławcza nieruchomości wynosiła 3 mln złotych netto. Przetarg zakończył się negatywnie, nie wpłynęła żadna oferta kupna.

- Kolejny przetarg jest planowany w połowie stycznia. Cena pozostaje bez zmian - 3 miliony zł - mówi Ewa Hałek z Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego w Strzelcach Opolskich.

Beata Baryga

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Listopad, 2016 - 22:31

mieliśmy już rewitalizację parku ,  budowa dodatkowych pięter w kamienicach , na topie budowa mieszkań .Ciekawe ile miasto musi zapłacić za te koncepcje naszego wodza ?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Listopad, 2016 - 08:22

Zeby bylo ciekawie to nagrania dzwiekowe dwoch ostatnich sesji sa kodowane. Czyzby nasza kochana wladza  miala cos do ukrycia przed elektoratem?

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 11 Listopad, 2016 - 12:37

Calkowicie czy czesciowo zakodowane? Moze doszlo do ostrej wymiany zdan i cenzura zabronila ;-)

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Listopad, 2016 - 19:42

Sa calkowicie zakodowane bo chyba była kłutnia kto gocowi lepiej i głębiej wlezie w 4 litery

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Listopad, 2016 - 14:59

Kiedy w czasach funkcjonujacej jeszcze cementowni ktorys z dyrektorow naczelnych utopiłby rownowartosc obecnych 2 mln zł to Goc jako bardzo aktywny członek  egzekutywy zakładowej i miejskiej PZPR natychmiast zawiadomiłby tych w milicji od przestepstw gospodarczych a juz napewno nie dopusciłby zeby dyrektorzy zarabiali w takich proporcjach jak on i jego zastepcy teraz w stosunku do reszty pracownikow. Pozatym na takiej cementowni ludzie musieli na siebie zarobic a w ratuszu wszyscy sa na garnuszku takich własnie podatnikow.

Odpowiedz