Nazwa zobowiązuje do działania

Nazwa zobowiązuje do działania

Artykuły : 
Numer wydania: 
Nie wszystkie stowarzyszenia robią tak wiele. Ale też nie wszystkie mają działanie wpisane w swoją nazwę. Lokalna Grupa Działania „Kraina Dinozaurów” z siedzibą w Spóroku - bo o niej mowa - to przykład takiego właśnie stowarzyszenia. A przecież nazwa zobowiązuje.

- Ostatnio zostaliśmy docenieni przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, dlatego mieliśmy możliwość pokazania efektów realizowanych przez nas projektów w programie „Polska według Kreta” - mówi Anna Golec, prezes stowarzyszenia.

Do UMWO należało przesłać informacje na temat projektów, które realizuje lub realizowało samo LGD oraz tych, na które pozyskano środki za jego pośrednictwem. Ze wszystkich nadesłanych propozycji wybrano najciekawsze i najbardziej inspirujące. Dzięki temu „Kraina Dinozaurów” mogła zaprezentować efekty m.in. polsko-czeskiego projektu pn. „Morawsko-polskie ścieżki tradycji i poznania”, realizowanego wspólnie z dwoma podobnymi stowarzyszeniami z Czech, oraz projektu „Wykorzystanie potencjału turystycznego Doliny Małej Panwi na obszarze LGD Kraina Dinozaurów na przykładzie turystyki kajakowej”, na który dofinansowanie otrzymało, za pośrednictwem stowarzyszenia, przedsiębiorstwo „Natura i Dom” ze Staniszcz Małych.

To już druga wizyta ekipy telewizyjnej na terenie gminy. Zaledwie tydzień temu, w zabytkowej chacie kręcono zdjęcia do filmu z cyklu „W 80 dni dookoła lata”. Odcinek poświęcony „Krainie Dinozaurów” można było zobaczyć w programie regionalnym TVP, a obecnie jest on dostępny pod adresem http://www.tvp.pl/opole/inne-produkcje/80-dni-dookola-lata/wideo. Program ten został sfinansowany ze środków na bieżące funkcjonowanie i promocję stowarzyszenia.

LGD „Kraina Dinozaurów” promowała się także podczas „Biesiady Jurajskiej” w Krasiejowie, w miniony weekend. Stoisko stowarzyszenia i część działań na scenie sfinansowanych zostało ze środków z kolejnego projektu, realizowanego wspólnie z Fundacją LGD „Spichlerz Górnego Śląska” oraz Podhalańską LGD, pn. „Muzyka Łączy Regiony”.

Anna Szaton

Odpowiedz