fbpx Nasi nauczyciele też planują strajkować | Strzelec Opolski

Nasi nauczyciele też planują strajkować

Nasi nauczyciele też planują strajkować

Artykuły : 
Numer wydania: 

Od dłuższego czasu w mediach mówi się o strajku nauczycieli, którzy m.in. żądają podwyżek pensji. Na terenie naszego powiatu część nauczycieli również planuje dołączyć do akcji.

 

Jeśli chodzi o szkoły podstawowe na terenie gminy Strzelce Opolskie, to cztery z nich są zagrożone strajkiem. To: PSP nr 1, PSP nr 2, PSP nr 4 i PSP nr 7. W gminie Leśnica większość nauczycieli tamtejszych placówek opowiedziało się za strajkiem. W gminie Ujazd strajkować będą nauczyciele wszystkich placówek m.in. w szkole w Jaryszowie i w przedszkolu w Ujeździe. W gminie Kolonowskie do strajku planuje włączyć się gimnazjum oraz szkoła podstawowa Staniszcze Wielkie-Kolonowskie 3. Jeśli chodzi o gminę Zawadzkie to strajk będzie odbywał się w tamtejszym gimnazjum, prawdopodobnie również w PSP w Kielczy. W Zawadzkiem przy miejscowej podstawówce funkcjonuje jedna z dwóch organizacji oświatowych Solidarności w naszym powiecie. W piątek, 22 marca, odbyły się mediacje, które zakończyły się spisaniem protokołów rozbieżności. We wtorek, 2 kwietnia, odbędą się referenda strajkowe, które są niezbędne do przeprowadzenia strajku w tych placówkach. W gminie Jemielnica strajku raczej nie będzie. Jeśli chodzi o Zespół Szkół Gminy Izbicko to nauczyciele planują włączyć się do protestu i strajkować. Za strajkiem jest również 90% szkół podlegających pod starostwo powiatowe m.in. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich.

 

Jaką formę przyjmie strajk, jakie placówki obejmie i ilu nauczycieli się w niego włączy, na 100% będzie wiadomo w poniedziałek 8 kwietnia. Dyrektorzy szkół mają nadzieję, że egzamin gimnazjalisty, zaplanowany od 10 do 12 kwietnia, uda się przeprowadzić spokojnie i bez problemów. Co z uczniami? Jeśli wszyscy nauczyciele nie dołączą do strajku, pozostali będą mogli prowadzić zajęcia. Jeśli okaże się, że większość nauczycieli strajkuje, rodzice będą musieli zapewnić dzieciom opiekę. 15 kwietnia rozpocznie się egzamin ósmoklasisty. Czy do tego czasu strajk się zakończy?

 

JG

 

 

 

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Kwiecień, 2019 - 15:42

Nauczycieli strajkujacych podczas egzaminow nalezy zwolnic dyscyplinarnie a rodzice powinni wystepowac z pozwami zbiorowymi przeciwko ZNP o odszkodowanie. Za czas strajku powinien placic nauczycielom ZNP. Zadnych rekompensat od samorzadow. Jesli nauczyciele beda strajkowac w wakacje lub podczas ferii bede za.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Kwiecień, 2019 - 15:46

Co robia setki tysiecy ludzi kiedy nie odpowiada im placa? Zamieniaja prace na lepiej platna prace. No, chyba ze jest sie nauczycielem ktory i wode na cherbate przypala.

Portret użytkownika Bayern
Wysłane przez Bayern (niezweryfikowany) w 2 Kwiecień, 2019 - 21:02

Jeżeli nauczycielom nie odpowiadają zarobki biedronka albo lidl chętnie ich przyjmnie do pracy

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Kwiecień, 2019 - 14:44

Pisanie takich bzdur dyskwalifikuje Cię jako człowieka do zimnego.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Kwiecień, 2019 - 09:35

Nauczyciele, żadnego układania macie strajkować zrobicie ciężko pracującemu społeczeństu, które pracuje na wasze pensje przysługę. Nie pękajcie ! Gdy wyczuli, że rząd jest przygotowany na Lokaut podobny do tego jaki został przeprowadzony w Danii w 2013 roku nawet polityczny Broniarz zaczyna zachowywać się jak galareta. Likwidacja Karty Nauczyciela, 40 godz tydzień pracy w szkole, likwidacja gigantycznego przerostu zatrudnienia czyli rzeczywiste reformy was nieroby przestraszyły? One i tak są nieuniknione. Nawet bogate Niemcy by takiego rozpasania nie udźwignęły . W 80 mln państwie jakimi są Niemcy, wystarcza 430 tys nauczycieli w 36 mln Polsce jest ich 670 tys, bez nauczycieli uczących w szkołach prywatnych.Polsce Pozytywną stroną tej hucpy jest fakt , że o tym w końcu podatnik się dowiaduje Broniarz wykorzystał nauczycieli do celów politycznych zleconych przez protektorów, robiąc im niedźwiedzią przysługę. Będzie jak w Niemczech, 30 godz zegarowych tygodniowo przy tablicy,10 godz tygodniowo na przygotowanie materiałów i spotkania z rodzicami. Godziny wolne za pracę w czasie wycieczek szkolnych odbierane w wakacje bo w Polsce jest roczny czas rozliczeniowy czasu pracy. W dzisiejszych czasach ustawić w szkole dwie szybkie, wielofunkcyjne kopiarki, wyposażone kilka ryz papieru to żaden problem tylko kwestia organizacji. Tak działają potężne firmy a nie szkoła w której pracuje kilkudziesięciu pracowników. Paca na wycieczkach tez do rozwiązania ale szkoła powinien zarzadząć menedżer a nie kolega np geograf Jest świetna okazja na oczyszczenie i przegląd kadr Konkludując, Nauczyciele, od czasów stanu wojennego kiedy to to w zamian za dyspozycyjność dla reżimu w indoktrynacji dzieci i młodzieży , przyznano im niebywałe przywileje w oddzielnej Karcie Nauczyciela, stali się mitomanami a tworzone przez nich mity na temat ich rzekomo ciężkiej pracy i niskich zarobkach dawno już przebiły mitologię rzymską i grecką,razem wzięte.
 

Portret użytkownika Stefcio Burczymucha
Wysłane przez Stefcio Burczymucha (niezweryfikowany) w 3 Kwiecień, 2019 - 10:38

W głowach im się poprzewracało. Jak raz usiądzie na 4literach na posadce, to już nie do ruszenia mimo że będzie się obijał, udawał że coś robi, ślizgał się byle 45 minut odbębnić. Nie ma możliwości wyegzekwowania skutecznej nauki. Jak złe wyniki, to dzieci winne bo się nie uczą. Ta cała karta nauczyciela to jeden wielki skandal! Pozwala na patologie w szkole, nauczyciele czują się bezkarni.

Portret użytkownika alf
Wysłane przez alf (niezweryfikowany) w 3 Kwiecień, 2019 - 20:15

Jest demokracja i wolny rynek. W dodatku obencie to rynek "pracownika". Jesli uwazam że dostaje za mało w relacji do moich (moim zdaniem) wysokich kwalifikacji, to ruszam sie i szukam miejsca pracy, gdzie moje wysokie (moim zdaniem) zostana odpowiednio gratyfikowane. 

Nb. pytanko. Kto "kształci" tę armię półanalfabetów, którzy trafiają trafem (niżu demograficznego) na wyższe uczelnie? Krasnoludki?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Kwiecień, 2019 - 22:51

   Jestem przerażony   wysokością IQ   która może się poszczycić 80%  dzisiejszych   15-25 latków . To to  chodzacy   debile. Zastanawia mnie   czy to   na pewno  wina tylko i wyłącznie nauczycieli ?    A w domu  to  synus  czy córuchna   to  również nie potrafia sklecić zdania bez   slowa chuj i kurwa ?   A droge z osiedla do  rausza   nie potrafią odnaleźć   bez   aplikacji    gps w  tel kom .   O   ZGROZO ....

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Kwiecień, 2019 - 22:42

    Dlatego   młodzież  niemiecka   jest  tak  ''  wyksztalcona'' i  taka '' inteligentna'' .

Portret użytkownika Ło Jezu
Wysłane przez Ło Jezu (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2019 - 20:46

Nie pisz już tyle bo się spocisz, albo klawiaturę zepsujesz. A Kaczyński i tak nie czyta strzelca, więc nie da Ci orderu.

Portret użytkownika Mały ziomek
Wysłane przez Mały ziomek (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2019 - 14:43

Jestem za podwyższeniem zarobków naszych nauczycieli ,bardzo tego pragnę. Ale w zamian zabrać dodatki,trzy roczne urlopy dla psychicznie chorych  i 40 godzin pracy .W wakacje nie jako wychowawca na kolnie tylko do szkoły na 8 godzin. Broniarz co zrobił z PO leżał pod biurkiem premiera Tuska a teraz bohater z barykady. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2019 - 10:23

Za czas strajku belfry nie dostana pieniędzy bo nie pozwala na to prawo. Beda siedzieć w szkołach po 8 godzin za darmo. Tego komuch Broniarz im nie powiedział.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Kwiecień, 2019 - 05:51

Najlepiej zwolnijcie nauczycieli pozamykajcie panstwowe szkoly za jakis czas bedziemy spoleczenstwem analfabeto, ktorymi sie lepiej żądzi i kieruje. Wtedy kosciol i Kaczkom podobnym bedzie sie lepiej żądziło. Bez dobrych nauczycieli wrócimy do czasów ciemnogrodu. To ze dobry nauczyciel musi dobrze zarabiac chyba nikomu nie muszi sie tłumaczyc

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Kwiecień, 2019 - 10:59

Po tym co piszesz i jak to robisz widać że edukacja nie przyniosła efektu. Idź na spacer.

Odpowiedz