fbpx Najpopularniejszy sportowiec powiatu! | Strzelec Opolski

Najpopularniejszy sportowiec powiatu!

Najpopularniejszy sportowiec powiatu!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Zwycięzcą plebiscytu „Strzelca Opolskiego” na najpopularniejszego sportowca powiatu został Michał Mróz. W minioną sobotę na uroczystej gali w Strzeleckim Ośrodku Kultury odebrał puchar z rąk wydawcy tygodnika Karola Cebuli.

Pan Michał gra w podstawowym składzie drużyny piłkarskiej Adamietz Kadłub.

- Odkąd pamiętam, jestem w drużynie z Kadłuba - wspomina zwycięzca plebiscytu. - Zaczynałem od szczebla juniorów. Później, przez jakiś czas, występowałem z zespołem Zieloni Spórok, ale tylko dlatego, że w Kadłubie nie było wtedy grupy seniorów. Obecnie gram z kadłubskimi seniorami.

Michał Mróz jest obrońcą w drużynie. Kiedyś był napastnikiem...

- W pamięci utkwił mi mecz z Orłem Źlinice. W 60. minucie udało mi się strzelić gola z 25 metrów. To była niezapomniana akcja - wspomina.

Mało kto wie, że Michał Mróz hobbystycznie gra w bilard.

- To dodatkowa pasja. Pierwszą jest piłka nożna - przyznaje. - Szkoda, że coraz mniej młodych ludzi garnie się do sportu. Gra na boisku to wspaniałe emocje i świetna zabawa. Polecam!

Panu Michałowi gratulujemy zwycięstwa w naszym plebiscycie. To jego pierwsze indywidualne osiągnięcie, tym bardziej cieszy!

Gratulujemy też dwóm innym sportowcom-laureatom plebiscytu - Julii Bartoszek i Bartłomiejowi Michalskiemu. Ich też gościliśmy na scenie Strzeleckiego Ośrodka Kultury.

Julia Bartoszek gra w tenisa stołowego. Jest zawodniczką z Zawadzkiego, podopieczną trenerki Marty Lityńskiej. Choć jest juniorką, to walczy jak równy z równym z seniorkami na Opolszczyźnie. W swojej kategorii wiekowej osiąga sukcesy w ogólnopolskich turniejach i jest klasyfikowana na 11. miejscu w Polsce. W sobotę zdradziła, że jej dzień podporządkowany jest nauce - najpierw w szkole, a po południu - na hali sportowej.

Bartłomiej Michalski znany jest Czytelnikom „Strzelca” z obszernego wywiadu, jakiego udzielił do wydania świątecznego w grudniu 2016 roku. Wymownie napisaliśmy o nim, że jest „szybki jak mikołaj”. Nic dziwnego - Bartłomiej Michalski ściga się na bobslejach. Mieszkaniec Strzelec Opolskich jest jednym z dziesięciu zawodników, którzy uprawiają tę elitarną dyscyplinę sportu w Polsce. Na Łotwie, w zawodach o Puchar Europy, wywalczył 19. miejsce. Na koniec 2016 roku w klasyfikacji Pucharu Europy był na 26. miejscu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom plebiscytu oraz osobom głosującym na swoich faworytów. Najwięcej głosów w plebiscycie na sportowca roku oddał Klaudiusz Radziej z Rozmierki. W nagrodę otrzyma talon o wartości 200 zł do sklepu MyCenter. Nagroda do odbioru w redakcji.

Odpowiedz