Na to pieniądze muszą się znaleźć

Na to pieniądze muszą się znaleźć

Artykuły : 
Numer wydania: 

Przedszkola w gminie Zawadzkie zapewniają łącznie 295 miejsc dla maluchów. Te dwa na wsiach mogą przyjąć po 50 dzieci. W mieście placówka na Paderewskiego ma 120 miejsc, a na Harcerskiej 75. W tym roku, po raz pierwszy od lat, okazało się, że jest to zdecydowanie za mało.

 

Zazwyczaj parę dzieci nie przyjmowano do przedszkola, ale w skali gminy było to kilka osób. W tym roku miejsc w pierwszym naborze nie znalazło 75 dzieci, a we wszystkich gminnych placówkach można już przyjąć tylko 12 dzieci: 1 w Żędowicach i 11 w mieście. 22 czerwca ma zakończyć się rekrutacja uzupełniająca na te miejsca.

 

Burmistrz zapowiada, że po tym terminie zrobi co się da, aby zapewnić miejsca wszystkim chętnym.

 

- Gminy na to nie stać, ale trzeba to zrobić. To nasz obowiązek - mówi Mariusz Stachowski. - Poszukamy jakichś oszczędności. Cieszy mnie, że dzieci jest tak dużo i nasze szkoły będą miały dla kogo pracować - dodaje burmistrz.

 

Na razie są dwa pomysły, jak niewielkim kosztem stworzyć nowe miejsca dla dzieci. Jeden oddział miałby powstać w miejscu likwidowanego żłobka na ulicy Harcerskiej w Zawadzkiem, drugi w szkole w Żędowicach. To dałoby 50 nowych miejsc dla dzieciaków.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
W poszukiwaniu dyrektora
Na meczu, koncercie i w kinie
Kolejka po tatuaż
Dzień strażaka inaczej
Jak co roku o tej samej porze...
Góry i doliny na Miarki

Komentarze

Portret użytkownika Gmina
Wysłane przez Gmina (niezweryfikowany) w 8 Maj, 2018 - 17:28

Krew mnie zalewa,gdy czytam wieczne narzekanie "gminy na to nie stać"...szkoda ze na pensję burmistrza zawsze gminę stać...:(Mam nadzieję że to już ostatnia kadencja tego osobnika,nic dla gminy pożytecznego jeszcze nie zrobił,poza ogromnym długiem.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Maj, 2018 - 17:37

Popraw sobie nastrój i wystartuj jesienią w wyborach na burmistrza! Miasto od razu zmieni się na lepsze a pieniędzy będzie do woli i jeszcze zostanie. Wieczni malkontenci, którzy prawdopodobnie nawet nie chodzą głosować, nie powinni się wymądrzać.

Portret użytkownika Gmina
Wysłane przez Gmina (niezweryfikowany) w 8 Maj, 2018 - 18:01

Nie wiedziałem że w gminie pracuje się do tak późnej pory,w komentarzu jeszcze trzeba było zachwalic obecnego burmistrza,jaki to on wspaniały i zaradny.Może w przyszłym miesiącu coś więcej byłoby do pensji....Po tej kadencji to przez następne 50lat długi będziemy spłacać...

Portret użytkownika Czytelnik102
Wysłane przez Czytelnik102 (niezweryfikowany) w 9 Maj, 2018 - 23:30

Twoim zdaniem nie może nikt mieć dobrego zdania o burmistrzu bo zaraz pracownik urzędu? Wybory pokażą, że jest wielu którzy doceniają to co burmistrz zrobil i robi. 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Maj, 2018 - 08:05

To tak po krótce przedstaw co zrobił i robi dobrego?! Bo ja oprócz kolejnego zadłużenia gminy, oraz utraty dofinansowań dróg w gminie nie widzę wiele dobrego ,ale mogę się mylić. Wielu będzie głosować wyłącznie z "przyzwyczajenia" ,albo przeciw innemy kandydatowi bo tak w naszej gminie już jest.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Maj, 2018 - 14:04

Cham i buc z T.G. znowu się pcha na salony. Na niego zagłosuje tylko jego stara, ale i to nie jest pewne.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Maj, 2018 - 17:13

I to wszystko co masz do powiedzenia?A niby to skąd mam wrócić jak nigdzie nie wyjechałem? A konkrety to gdzie? NIe stać cię( specjalnie z małej litery) na nic poza insynuacjami? To rzeczywiście nie mam czego od takiej jak ty persony -oczekiwać.

Portret użytkownika hihihahahihi
Wysłane przez hihihahahihi (niezweryfikowany) w 10 Maj, 2018 - 17:35

Czego Ty oczzekujesz od przydupasów chama M.S,konkretów-oni oprucz chamskich ( mają od kogo się uczyć) pisów nic ciekawego nie napiszą,bo ....gmina Zawadzkie umiera! A cham M.S nic oprócz zadłużania nie robi.

Portret użytkownika Henryk
Wysłane przez Henryk (niezweryfikowany) w 10 Maj, 2018 - 17:43

Co to już kampania wyborcza? Co tu dużo mówić ,czeka nas następne 4 lata upadku,bo nie widać kontrkandydata dla-moim zdaniem najgorszego Burmistrza. Liczyłem ,że PIS nie ustąpi w sprawie dwukadencyjności ,ale się poddali, tak sprawa byla by pozytywnie załatwiona. Pozdrawiam zadowolonych! Ja nie oczekuję od nich dyskusji ,bo co mają chwalić????

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Maj, 2018 - 17:51

Dziadyge trzeba pogonić tak jak ostatnio, bo znowu jad sączy jak co tydzień i chce wprowadzić obstrukcje wychodkowe.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Maj, 2018 - 17:55

Tak zgoda! Tylko,że trzyma się ta dziadyga urzędu jak rzep, i wypuszcza tylko swoją sworę szczekaczy, co gorsza zatrudnionuch w UMiG za nasze pieniądze!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Maj, 2018 - 18:02

Ale przynajmniej nie tego w Zawadzkiem. NIech się z nim inni męczą.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Maj, 2018 - 18:29

Tak,tylko kto go zechce ,kiedyś jeszcze w Strzelcach się okopał,ale tam go mieli dość...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Maj, 2018 - 18:11

ło matko i w gminie 10 szkół i przedszkoli. mieszkańcy utrzymają je z radością.

Portret użytkownika czylelnik
Wysłane przez czylelnik (niezweryfikowany) w 10 Maj, 2018 - 18:31

Ciekawostka,dlaczego na słowo "konkrety" przydupasy MS dostają histerycznej cieczki ,i "wiedzą" kto pisze?

Portret użytkownika Henryk
Wysłane przez Henryk (niezweryfikowany) w 10 Maj, 2018 - 19:08

ło matko tylko,że do szkół państwo daje subwencje i dzieci mogą się czegoś nauczyć, urzedników już wiele nie można nauczyć, a co gorsza słabo pracują co widać w marnym pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych i nie tylko .Tak to jest  "ło matko"

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Maj, 2018 - 13:26

a co zabronisz mi czytać to jest miejsce do wyrażenia swojej opinii na dany temat mości panie lub mości pani

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Maj, 2018 - 08:47

a co zabronisz mi pisać "po co czytasz te głupoty" to jest moje wrażenie opinii,mości panie(pani).

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Maj, 2018 - 16:00

daj sie do roboty a nie pinkol pierdół prace cie wyzwoli od złości

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Maj, 2018 - 19:40

Stachowskiego można poprostu w nadchodzących wyborach nie wybrać,ale kto jest lepszym kandydatem czy widać lepszego  na horyzoncie? Z tego co mi na razie wiadomo żaden poważny kandydat się nie ujawnił.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Maj, 2018 - 08:42

Ostatnio słyszałam, że radny Kaczka będzie kandydatem na burmistrza - nauczyciel wychowania fizycznego. Nie wiem czy to prawda. Moze ktoś potwierdzić?

Portret użytkownika nina
Wysłane przez nina (niezweryfikowany) w 9 Maj, 2018 - 08:01

to niech najpierw znajdzie jakiś sposób i mówi o konkretach a  nie ciągle jakieś mrzonki i  głupie pomysły byle tylko było głośno przed wyborami  każdy go poznał już  z tej srony że dużo szumu parę fotek i sprawa niby załatwiona a tak naprawdę to że nie ma pieniędzy na nic to wina  pracowników urzędu z powodu żle policzonej dotacji na  oświatę i jakoś się nie słyszy żeby ktoś poniósł jakies konsekwencje za to może najpierw trzeba swoich pracowników rozliczyć 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Maj, 2018 - 14:05

Może ktoś z urzędników by w końcu coś zrobił z ul opolską jest za chwilę połowa maja a piach po zimie jak na chodnikach i drodze leżał tak leży

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Maj, 2018 - 21:47

Przeciez co do posprzątania ulic to działania już zostały podjęte!!! W "Zadaj pytanie burmistrzowi" - 18 kwietnia pada odpowiedź: " trwa procedura wyboru wykonawcy na zamiatanie pozimowe dróg. Przewidziany termin wykonania usługi został ustalony na dzień 30.04.2018 r. Pozdrawiam Mariusz Stachowski Burmistrz Zawadzkiego" .

A jak jest - każdy widzi.

Pytanie: ilu wyciągnie wnioski ?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Maj, 2018 - 07:36

Okazuje się ,że teraz taka sytuacja byłemu radnemu bezradnemu nie przeszkadza, nie jest już mieszkanem gminy???

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Maj, 2018 - 11:12

Ważne żeby przeszkadzała obecnym, a nie przeszkadza jak widać.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Maj, 2018 - 12:07

Zgoda.Tylko,że poprzednio radny bezradny bezpośrednio winą,za zaistniałą sytuację obarczał Burmistrza-co się zmieniło?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Maj, 2018 - 11:22

Sprzatanie ulic w Zawadzkiem obiecane do 30. 04. ??? A dzis -11. 05.  - piach na ulicach i chodnikach nadal leży, marna to wizytówka naszego miasta......

Obietnic w obecnej kadencji wiele ..... ale, jak widac z realizacją, nawet tak prostych i oczywistych - znacznie gorzej.