fbpx Na co GOSiT wyda kasę? | Strzelec Opolski

Na co GOSiT wyda kasę?

Na co GOSiT wyda kasę?

Artykuły : 
Numer wydania: 

W 2014 r. w budżecie GOSiT znalazło się 1 300 tys. zł, czyli tyle, co w roku poprzednim.

- Pieniędzy tych było wystarczająco na przygotowanie gminnych imprez i na opłacenie mediów, które zawsze pochłaniają największą część naszych funduszy - mówi Mateusz Ochlust, dyrektor GOSiT-u. - Udało nam się zaoszczędzić dzięki racjonalnej gospodarce pieniędzmi i - nie ma co ukrywać - łagodnej zimie.

Przypomnieć trzeba, że obiekty, którymi zarządza GOSiT, to Centrum Informacji Turystycznej (dawny kinoteatr), budynki na stadionie i Orliku, zabytkowa chata w Kielczy i basen przy ul. Powstańców. Jest tego dość sporo, a utrzymanie wszystkiego kosztuje. Nie znaczy to jednak, że w Zawadzkiem nic ciekawego nie będzie się działo w tym roku.

- Będziemy kontynuować cykliczne festyny sportowe i pikniki rodzinne - dodaje dyrektor. - Wszystko oczywiście we współpracy z sołectwami, oddziałem PTTK i organizacjami działającymi na terenie gminy.

Daty największych wydarzeń można podać już dzisiaj: Dni Miasta 14-15 czerwca, gminne dożynki 30-31 sierpnia oraz tradycyjnie odbywający się we wrześniu Festiwal Gaude Mater.

Dyrektor chwali zespół ludzi, z którymi pracuje, a bez których zorganizowanie imprez byłoby niemożliwe:

- Widzę ich coraz większe zaangażowanie w pracę. Mam szczęście pracować z ludźmi kreatywnymi i otwartymi na nowe pomysły. Doceniam ich doświadczenie i mam nadzieję na kolejny, ciekawy rok współpracy.

Aleksandra Morawiec

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Styczeń, 2014 - 16:52

dwie imprezy na rok, bardzo kreatywni i zaangażowani. Siedzicie i pierdzicie w te swoje ciepłe stołki 8 godzin 365 dni w roku. Zamiast ruszyć dupy, poszukać sponsorów, sprowadzić prawdziwy teatr czy kabaret a nie jak ostatnio puścić debilizm przez projektor, do tego zgonić dzieci za pięć dwunasta...
Centrum jest wielofunkcyjne można puszczać filmy, organizować koncerty, spotkania z autorami czy ciekawymi ludźmi, można wiele, ale trzeba chcieć!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Styczeń, 2014 - 00:54

Liczę ze kiedyś ktoś zorganizuje jakąś imprezę dla motocyklistów :)

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Styczeń, 2014 - 17:14

A no to że każdy będzie pisał zróbmy ale nikt nie weźmie się do pracy żeby ten zlot przygotować i jak zawsze skończy się na gadaniu i pisaniu .

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Styczeń, 2014 - 17:20

najlepiej zatrudnijcie jeszcze kilka bardzo potrzebnych osób... jeszcze trochę a będzie jak na gminie "100 ludzi..." w tym połowa nie potrzebna, zreszta da sie zauważyć ze na "hali" juz tak jest

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Styczeń, 2014 - 23:45

Może muzyczna wyspa zorganizuje jakąś imprezę dla fanów dwóch kółek

Odpowiedz