fbpx Mecz za sześć punktów | Strzelec Opolski

Mecz za sześć punktów

PIŁKA NOŻNA: Liga Młodzików

Piłkarze drugiej drużyny Piasta Strzelce Opolskie pokonali na własnym boisku Sokoła Leśnica 2:1 w hicie 11. kolejki spotkań w Lidze Młodzików. Przed tym meczem strzelczanie mieli dwa punkty przewagi, a walka toczyła się o fotel lidera.

Pierwsza bramka padła w 9. minucie, a na listę strzelców wpisał się Bartosz Kornafel. Po wyrównanym początku Piast, prowadząc w całym meczu, zepchnął rywali na ich połowę boiska. W 18. minucie Bartosz Kornafel podawał do Marcina Miklasza, który minął się z piłką, marnując okazję na efektowne trafienie. Dziesięć minut później przed szansą na wyrównującego gola stanął Jakub Garbacz, ale jego strzał z lewej strony trafił wprost w poprzeczkę.

W drugiej połowie oglądaliśmy dwie bramki, jednak zanim do tego doszło obie drużyny miały świetne sytuacje. Najpierw po indywidualnej akcji Marcin Miklasz oddał strzał, jednak Adam Mincer sobie z nim poradził. Bartosz Kornafel próbował dobijać, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Po drugiej stronie piłkarze z Leśnicy także nie próżnowali. W 35. minucie Dorian Petryk uderzył w boczną siatkę, a dwie minuty później Adrianowi Sulikowi udało się wyrównać. Druga bramka padła w 49. minucie. Marcin Miklasz uderzył z rożnego, a zamieszanie w polu karnym wykorzystał Kacper Kucharski (2:1), który chwilę wcześniej także miał stuprocentową sytuację. Dzięki wygranej młodzicy Piasta mają po rundzie jesiennej pięć punktów przewagi nad Sokołem.