fbpx Mandat pod Kaśką | Strzelec Opolski

Mandat pod Kaśką

Mandat pod Kaśką

Artykuły : 
Numer wydania: 

Pomysł z naśnieżeniem górki Kaśki spotkał się z wielkim entuzjazmem mieszkańców Strzelec, ale nie tylko. Na górkę przyjeżdżali mieszkańcy sąsiednich gmin, a nawet województwa śląskiego. Ale...

 

- Pomysł samorządu z naśnieżeniem górki jest wspaniały, to niesamowita frajda dla dzieciaków - przyznaje pani Irena ze Strzelec. - Jednak władze muszą przemyśleć i rozwiązać w przyszłości problem z parkowaniem w rejonie górki. W weekend przyjechały do mnie dzieci z 9 wnukami. Pojechały na górkę, parking zajęty, więc tak jak wielu innych postawiły samochód przy głównej drodze, żeby było łatwiej dojść z małymi dziećmi. Po powrocie czekała na nich niemiła niespodzianka - mandat! Tworząc jakąś atrakcję, trzeba również zadbać o to, żeby była możliwość parkowania w jej pobliżu - uważa strzelczanka.

 

Jej uwagę przekazaliśmy do Urzędu Miejskiego w Strzelcach Opolskich.

 

- Problem jest nam znany, ale w strzeleckim parku nie ma możliwości stworzenia parkingu, jest to teren pod opieką konserwatora zabytków - mówi Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego w Strzelcach Opolskich. - Do dyspozycji jest mały parking przy parku, zawsze można zaparkować w centrum, skąd nie jest tak daleko na górkę - radzi Kornaga.

 

BB

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kilka minut strachu
Wyróżnieni spośród czterystu!
Zmarł Jan Goczoł
Czujnik może uratować życie
Gdzie zgłaszać?

Komentarze

Portret użytkownika Zofia
Wysłane przez Zofia (niezweryfikowany) w 27 luty, 2018 - 12:18

Ludzie jakby mogli to by pod samą górkę chcieli dojechać autem. A Strzelce to nie jest jakaś metropolia, wszędzie jest blisko więc nawet jak się zaparkuje w centrum, to do parku nie jest daleko! Ruch to zdrowie :)

Portret użytkownika pannajoanna
Wysłane przez pannajoanna (niezweryfikowany) w 27 luty, 2018 - 16:17

Parkowali nie tylko przy drodze. Byłam kilka razy i pod samą Kaśką stały samochody. Szkoda, że Policja tego nie widziała. Warto byłoby również patrol pieszy tam skierować

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 luty, 2018 - 09:13

Jak zwykle ludzie to najlepiej by do sklepu samochodem wjechali. W tym przypadku to pod samą górkę by podjechali. Opamiętajcie się to jest PARK. Tak ciężko jest podejść na piechotę? Spacer to samo zdrowie, "wygodnisie".