fbpx Mandat na dożynkach | Strzelec Opolski

Mandat na dożynkach

Mandat na dożynkach

Artykuły : 
Numer wydania: 

Nie chcę się żalić, ale emocje każą mi powiedzieć o tym głośno - mówi sołtys jednej z wiosek w gminie Ujazd. - Dwa tygodnie po dożynkach wojewódzkich zapukał do mojego domu policjant. Szukał właściciela traktora, którym jechaliśmy na dożynki. Okazało się, że traktor był pożyczony, prowadził go kto inny. Na przyczepie siedzieli nasi mieszkańcy. Gdy wracali z Ujazdu, po zakończonym korowodzie, udzielała im się jeszcze wesoła atmosfera dożynkowa. Jeden z mieszkańców, z głupot, chwycił za butelkę z wodą, którą wcześniej polewał gości dożynkowych. Oblał wodą ludzi, którzy szli chodnikiem - opowiada sołtys.

Przechodniom bardzo się to nie spodobało. Chociaż widzieli, że wóz jest przystrojony i wraca z dożynek, zawiadomili policję.

Trzeba przyznać, że funkcjonariusze wykazali się wyjątkową determinacją w szukaniu winnego.

- Policja znała tylko pierwsze cyfry rejestracji. Przez dwa tygodnie szukała „sprawcy”, aż znalazła - mówi sołtys. - Policjant wystawił 50 zł mandatu. Gdybyśmy go nie przyjęli, sprawa trafiłaby do sądu! Uznałem, że zapłacę mandat z pieniędzy sołeckich. W końcu mieszkańcy reprezentowali na dożynkach wieś. Angażowali się społecznie. Nikt nie miał złych intencji. Niestety, w nieodpowiednim momencie przyszła chęć do dalszej zabawy.

Sołtys udał się na pocztę. Tam jednak opłacenie mandatu kosztuje 10 zł.

- Zaniemówiłem - przyznaje. - W sołectwie liczymy każdy grosz, dlatego dodatkowe 10 zł to dla nas dużo. Poszedłem do banku. Prowizja była niższa - 2,50 zł. Niech to zdarzenie będzie przestrogą dla innych - apeluje sołtys. - Bawcie się tam, gdzie nie grożą wam sankcje. Wygłupy w drodze z dożynek mogą sporo kosztować.

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Biesiada w Zimnej Wódce
Zamiast kosić, lepiej zasadzić
Popiół do czarnego!
Radny z wnioskiem
Jak chodzić, starosto?

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Październik, 2016 - 13:50

Panie sołtysie, policjant i tak był wyrozumiały. Mandat powinien wynosic przynajmniej 200 zł a powinien go zapłacic ten bezmózgowiec ktory z przyczepy lał na ludzi wode.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Październik, 2016 - 12:07

No i  koniecznie mandat za jazdę na przyczepie.

O ile się orientuję to jest zakaz jazdy ludzi na przyczepie rolniczej.

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 7 Październik, 2016 - 11:42

Policjanci mieli rzeczywscie niezbite dowody - dwie pierwsze litery rejestracji. Hi hi. Pan Soltys widac poczciwy czlowiek. Trzeba bylo doprowadzic do rozprawy - zostalaby zamnkieta przy pierwszym spotkaniu z braku dowodow, no i winnego. Ale nastraszyli sadem no i wiara wymiekla. Oj ty ludu uciesniony...

Odpowiedz