fbpx Mają talent do odkrywania talentów | Strzelec Opolski

Mają talent do odkrywania talentów

Mają talent do odkrywania talentów

Artykuły : 
Numer wydania: 

Zespół Teatralny Faska z Piotrówki ma za sobą okres intensywnej pracy. 25 czerwca wystąpił w Grodźcu (Kresowiacy i Ślązacy ), 2 lipca – z premierą komedii Fredry w Bukowinie Tatrzańskiej, potem 10 lipca – przed najlepszą, czyli swoją publicznością.


16 lipca Faska, wspólnie ze świetlicą wiejską w Piotrówce była organizatorem II przeglądu „Nasz talent”. Wzięło w nim udział 30 osób.


Impreza miała się odbyć w plenerze.
- Okazało się, jednak, że w ferworze przygotowań zapomnieliśmy o jednym: ustaleniu dobrej pogody z „górą”. Deszcz pokrzyżował nasze plany i musieliśmy tuż przed rozpoczęciem przenieść ją pod dach. Było opóźnienie i mniej komfortowe warunki, za to serca żadnej ze stron nie zabrakło- mówi Emilia Szpiech, opiekunka Faski.


Jury w składzie: Małgorzata Mutor - malarka, Stanisław Pietrusa - rzeźbiarz i Rafał Gordzielik, realizator dźwięku w Strzeleckim Ośrodku Kultury - miało niełatwe zdanie, gdyż artyści i pasjonaci prezentowali się w bardzo różnych kategoriach, takich jak: popisy wokalne, instrumentalne, recytacja, wyroby cukiernicze, robienie kwiatów z bibułki, wycinanek z płyty, etc.


Za talent osobowość i pasję wyróżniono: Stefanię Galas, Martę Górniak, Tadeusza Kanasa, Krzysztofa Karolewskiego, Dariusza Kołodzieja, Sabinę Kołodziej, Jerzego Kramarczyka, Bronisławę Latochę, Wiesławę Nowak, Karolinę Wanat, Beatę Szafraniec, Angelikę Zgubisz. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki za udział.


Były gromkie brawa, wzruszenie i radość.


Dodatkową atrakcją podczas przeglądu była możliwość rozegrania partii skata lub szachów z Antonim Świtałą i Eugeniuszem Galasem.


Organizatorzy zapowiadają, że chcieliby poszerzyć formułę przeglądu:
- Jest duże zainteresowanie naszą imprezą, dlatego też marzy nam się wyjść poza lokalne środowisko, oczywiście przy wsparciu władz powiatowych i gminnych - informuje pani Emilia.
Może uda się zrealizować to marzenie już w przyszłym roku.


Jak zwykle, przy tego typu wydarzeniach, nie może obejść się bez podziękowań dla tych, którzy włączyli się w przygotowania i nie odmówili pomocy:
- Serdecznie dziękujemy Agacie Goliszewskiej, państwu Goliszewskim z hurtowni IGA, Marii Hajduk z hurtowni Piast, piekarni Osiedlowej w Strzelcach Opolskich, piekarni Jaal z Ujazdu, Klaudii Paździor, Annie Paździor i Halinie Krupa. Dziękujemy również Ireneuszowi Strychaczowi za przewiezienie dekoracji na nasz występ w Grodźcu – podkreślają członkowie Faski.


Utalentowanemu zespołowi teatralnemu z Piotrówki życzymy wielu sukcesów w nowym sezonie teatralnym i wytrwałości w odkrywaniu kolejnych talentów!
bea

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Lipiec, 2016 - 19:28

Dlaczego Strzelec Opolski tylko ume opisywac takie zdarzenia jak te powyższe, dlaczego redakcja strzelca opolskigo nie umie opisać patologi na lini strzeleckie wodociągi a urząd gminy w jemielnicy. 

Pan Wójt Gminy Jemielnica Marcin Wycisło w tej kwestii zrobił kompletnie zero, nic nie zrobił, jakby problemu nie widział to trzeba mu podpowiedzieć: prezesi strzeleckich wodociągów zarabiają krocie, grube tysiące a nam ciągle zabierają i sięgają głebiej do kieszeni. Gmina strzelce opolskie ma niższe stawki niż gmina jemielnica. Firmy mają drożej wodę niż zwykli odbiorcy. Panie wójcie Wycisło czy tego nie można nazwać Patologią, Panie wójcie wycisło powtarzam patologia patologia to się nazywa patologia. 

Panie Wójcie odejdź Pan, Panie Wójcie ustąp Pan stanowiska, ono nie jest dla Pana. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Lipiec, 2016 - 21:58

Bo Strzelec Opolski powoli zanika. Odwaznych dziennikarzy brak a nawet jak sie tacy znajda to zostana wychamowani przez pania vice prezes. Strzelce to zamknieta spolecznosc . Kolesiostwo i układziki.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Lipiec, 2016 - 12:00

Panie Wójcie odejdź Pan, Panie Wójcie ustąp Pan stanowiska, ono nie jesta dla Pana. Ono jest dla mnie to znaczy dla rozumującego inaczej.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Lipiec, 2016 - 23:36

A jaki to jest procent budżetu, którym obracają? Może ktoś wie, wtedy da się ocenić.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Lipiec, 2016 - 01:11

Czy wójt Wycisło jest za dojeniem mieszkańców gminy jemielnica????? Patologia i wstyd!!! Prezesi biorą a co robi nasz wójt spi??? Ta dziennikarka strzelca opolskiego to umie tylko opisywac festyny i inne imprezy a patologi się obawia opisać, kto nie da wójt, pyka czy prezesi?? 

patologia patologia patologia patologi patologia patologia patologia patologia

A ty czytelniku nie peiprz głupot że jak będzie wiadomo jakim budżetem się obraca to można powiedziec o wynagrodzeniu bo ci w tym momencie zadaję proste pytanie ile powinna pani premier zarobić jak obraca dużo większy budżetem. No właśnie więc się lepiej nie odzywaj. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Lipiec, 2016 - 01:20

Uuu...

Fiu fiu fiu, kogoś tu festy paziu w dupa!

:) :)

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Lipiec, 2016 - 16:36

Jak ci się nie podoba w gminie to wyjeżdżaj tam skond przyszedłeś. Przestań już w końcu pisać te pierdołu bo to już jest nudne. Zostały ci jeszcze 2 lata i możesz startować na wójta na kogo chcesz a wtedy zobaczymy  co potrafisz bo narazie to umiesz tylko komentować ale robić to nic. Do egzorcysty z tobą.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Lipiec, 2016 - 17:52

 Ty synku to z taklimi tekstami to se możesz  gadać z  monterami VW co  rogi takie mają że  do domu to musza  wchodzić na czworaka .

 Ja sie pytam  co gmina zrobiła w sprawie bezprawnego wykarczowania setek drzew przez tego bambra smiatka . Co wasza pieprzona mańszość zrobila w sprawie aby  temat ten został załatwiony zgodnie z prawem? Polskim prawem - a nie prwaem śmiesznych niemiaszków. 

 W  tym temacie możesz się wykazać  śmieszny niemiaszku a nie w temacie wypędzania kogos ze swojej ojcowizny  dlatego że ...'' piorunów pod pachami  ''  sobie nie wytatuował. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Lipiec, 2016 - 19:57

chopie wykorzystej tyn czas pozyteczniyj trocha, zamiast pisac pierdol posluchej lepyj co Ci Ojcie Swiety przileciol padac!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Lipiec, 2016 - 18:19

A ty czym się miernoto zajmujesz? Może przyczyniasz się do wyrastania rogów tym pracowitym mężom i ojcom? Jesteś zakompleksionym, a w dodatku tchórzliwym, nieudacznikiem.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Lipiec, 2016 - 13:33

  No jak to  tchurzliwy? Przecież  ten ...  śląski wyrobnik w każdej chwili może wparować  do domu .

 A tu ....ZONK

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Lipiec, 2016 - 20:31

Ludzie ludzie ludzie dlaczego wy nie spojrzycie na oświadczenia majątkowe prezesów strzeleckich wodociągów?? Obudźie sie w końcu to my im nabijamy portfel, a sami pewnie wyjeżdżacie za granicę pracować - nie mówcie nie bo ile ludzi z jemielnicy pracuje w niemczech.

My mówimy jasno chcemy referendum w gminie!!! Jestesmy z cala pewnością za odwałaniem wojta!!!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Lipiec, 2016 - 20:34

Pani Kubik - redaktorko strzelca opolskiego nas nie interesują talenty za którymi stoją uczniowie, nas intresują talenty z urzędu gminy w jemielnicy, nas interesuje patologia na lini gmina jemielnica- strzeleckie wodociągi.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Lipiec, 2016 - 21:12

Wes no dopisz sobie ze trzy zera na swoim oświadczeniu majątkowym.  Będziesz lepiej spał i sam nam pierdol nie pociskal!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Lipiec, 2016 - 23:04

Drogi panie większego talentu w naszej gminie Jemielnica od ciebie nie ma. Nie potrafię zrozumieć kogo masz na myśli jako ,,MY" bo napewno nie mieszkańców gminy Jemielnica. Proszę zastanów się nad tym co wypisujesz bo to przechodzi ludzkie pojęcie.  Nie drąż cały czas tych samych tematów tylko zajmij się pracą chyba że masz dwie lewe ręce. 

Odpowiedz