Liga siatkówki w Zawadzkiem

Liga siatkówki w Zawadzkiem

Artykuły : 
Numer wydania: 

Pot, zmęczenie, gorycz porażki, ale też radość ze współzawodnictwa i satysfakcja ze zwycięstwa - to wszystko skumulowało się pod dachem hali sportowej w Zawadzkiem w nocy z 24 na 25 marca. Rozgrywano tam siódmy nocny turniej piłki siatkowej.

Ta sportowa impreza cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku wolę gry zgłosiło aż 25 drużyn. Główny organizator imprezy, Marian Knol, przyznaje, że po przyjęciu 17. zgłoszenia zaczął po prostu odmawiać kolejnym zespołom udziału. Spośród tych zapisanych i tak trzeba było ostatecznie odmówić trzem drużynom, aby rozgrywki mogły się odbyć w miarę sprawnie. Promowano zespoły z terenu gminy Zawadzkie oraz te, które od lat prezentują się na turnieju.

Drużyny były naprawdę różne, od amatorów, którzy skrzykują się wyłącznie na ten konkretny turniej, bo lubią grać w siatkówkę, po drużyny półprofesjonalne, trenujące regularnie, w jednolitych strojach sportowych.

Mimo tych różnic, na parkiecie panowała wspaniała atmosfera. Wszyscy przyjechali tu, żeby pograć i dobrze się bawić.

- Siatkówka to taki pozytywny sport - uważa burmistrz Mariusz Stachowski, patron imprezy. - Nie ma w nim agresji, tylko zdrowa rywalizacja.

Sędzią głównym zawodów w Zawadzkiem był Ryszard Wieczorek, który znany jest między innymi jako arbiter amatorskiej ligi siatkówki w Dobrodzieniu.

- To jedyne nocne zawody, jakie zdarzyło mi się sędziować, jestem tu po raz drugi - mówi. - To turniej dla wytrwałych, trudno jest grać w nocy, brakuje sił i spada koncentracja. Ja w razie czego ratuję się kawą.

Turniej organizowany jest z zamiłowania do siatkówki, która ma w najbliższym czasie rozwinąć się w Zawadzkiem.

- Tu dużo osób uprawia tę dyscyplinę sportu, choć może tego nie widać - mówi Marian Knol. - Chcemy tę energię wykorzystać i od maja wystartować w Zawadzkiem z amatorską ligą siatkówki.

Zespoły chętne do gry w lidze zachęcamy do śledzenia stron Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki.

MM

Najlepsze drużyny turnieju:
1. Meta Dobrodzień
2. Agrocom Żędowice
3. Dzikie Wieprze Zawadzkie
4. GOSiT 2 Oldboys Zawadzkie

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Sowa w szkole
Został jeden kandydat
Na wiosennym szlaku
Nie tylko przed Bożym Narodzeniem

Komentarze

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 28 Marzec, 2017 - 11:21

Dlaczego jest to turniej nocny? Zna ktos odpowiedz? Tak malo atrakcji w miescie, byloby cos wiecej dla dzieciakow gdyby odbywal sie popoludniami.  

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 30 Marzec, 2017 - 09:07

Skad ta tradycja? Pierwsze slysze o owej tradycji. Liga szostek rowniez odbywala sie wieczorami.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Marzec, 2017 - 14:58

O widzę pojawił sie dawno nie widziany forumowicz? co zamknęli forum zawadzkiego? Witamy i czekamy na aktywny udział! A jest co pisać. W końcu mamy  ponad 2 lata nowej władzy,którą tak wychwalał, gloryfikował, tomoże sie dowiemy co ona zrobiła? bo poprzednia była cały czas na ''be''.

Odpowiedz