Łąki i pola to nie składowisko

Łąki i pola to nie składowisko

Artykuły : 
Numer wydania: 

Problem śmieci powraca niczym bumerang. Tym razem mieszkaniec z Dziewkowic przesłał nam zdjęcia, ukazujące jak różnego rodzaju odpady lądują na łąkach i polach w Dziewkowicach.

- Niektóre osoby chyba nie wiedzą, co mają zrobić z odpadami. Ostatnio na łące na obszarze kilku arów ktoś porozrzucał gruz. Takie coś powinno być wysoko karane, są kubły na śmieci, a gruz można zutylizować w Szymiszowie na składowisku. Zdarzało się, że rządkiem ktoś wyrzucił szklane pojemniki na przydrożne pola wzdłuż ulic Jemielnickiej, Dziewkowickiej i Polnej. Czy tak trudno wyrzucić odpady do właściwego pojemnika? Dbajmy o środowisko, gdyż to nasze dziedzictwo, które ma służyć dalszym pokoleniom - podkreśla mieszkaniec Dziewkowic.

Jak się dowiedzieliśmy, to nie jedyne przykrości, jakie spotykają okolicznych rolników.

- Na pola wyrzucane są wielkie kamienie, specjalnie, żeby uszkodziły maszynę, zdarza się, że jest wysypane szkło - mówi mieszkaniec Dziewkowic. - Sprawy te były zgłaszane na policję. A my, właściciele pól, musimy sprzątać ten cały bajzel, marnujemy przez co nasz czas - denerwuje się dziewkowiczanin.

Kto zaśmieca pola? Może któryś z naszych Czytelników widział?

BB

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Budowa chodnika ruszyła
Bawią się gliną
Tworzą miejsce rekreacji
Przygotowania do dożynek na finiszu
Wychodzisz z psem? Weź woreczek

Odpowiedz