Kto nie lubi kozy?

Kto nie lubi kozy?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Figurka kozy, którą mieszkańcy Rozmierki ustawili kilka lat temu na głazie w centrum wsi z nazwą Kozi Rynek, po raz drugi została zniszczona. Po pierwszej dewastacji, w 2014 roku figurę naprawiono. W ubiegłym tygodniu po raz kolejny ktoś uszkodził plastikowe zwierzę.

- Wandal wykrzywił tak mocno pręty, na których jest usadowiona koza, że urwał jej lewą tylną nogę oraz uszkodził inne elementy - mówi Józef Suchan z Grupy Odnowi Wsi Rozmierka. - Żeby to zrobić, trzeba się było wiele natrudzić, ponieważ koza jest osadzona na prętach 16 mm. Wprawdzie po ostrej zimie koza nie wyglądała najlepiej i planowano jej odnowienie, ale to nie znaczy, że wolno ją było zniszczyć - denerwuje się pan Józef.

Mieszkańcy Rozmierki: Piotr Krańcioch, Teodor Simon oraz Józef Suchan podjęli się przywrócenia kozie dawnego wyglądu. Jednak mieszkańcy zapowiadają, że jeśli koza zostanie zniszczona po raz trzeci, to już nie będzie sensu jej ratować.

- Wiele osób ciężko pracuje nad poprawą wizerunku i estetyki naszej wsi - mówi Józef Suchan. - Niestety nadal dochodzi do wandalizmu i niszczenia tego, co udało się wspólnymi siłami wypracować.

BB

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
ZAKSA w Strzelcach Opolskich
Byli na Florydzie
Dwa Ikary - jeden duży, drugi mały

Odpowiedz