fbpx Krukowiak wygrywa w sądzie z gminą | Strzelec Opolski

Krukowiak wygrywa w sądzie z gminą

Krukowiak wygrywa w sądzie z gminą

Artykuły : 
Numer wydania: 

Od pięciu lat toczy się walka gminy Strzelce Opolskie z Kujawską Fabryką Maszyn Rolniczych "Krukowiak". Przypomnijmy, w 2001 roku firma ta kupiła w Strzelcach halę 56 na terenie po byłym Agromecie. Ówczesna rada przyznała przedsiębiorcy ulgę, która wyniosła ponad milion złotych. W zamian firma miała wyremontować halę, zatrudnić ludzi i rozpocząć tam produkcję. Zamiast tego halę rozebrano, a jej resztki sprzedano.

W 2006 roku burmistrz Tadeusz Goc wezwał przedsiębiorcę do rozliczenia się z ulgi. Rok później wydał decyzję, by fabryka oddała miastu 1,25 miliona złotych nienależnej ulgi. W lipcu 2007 roku pieniądze wpłynęły na konto gminy. Jednocześnie Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych zaskarżyła decyzję do SKO, a ta uznała, że gmina pieniądze musi oddać. Gmina i burmistrz poszli do sądu skarżyć się na SKO, skierowali też sprawę do Komisji Europejskiej i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

"Krukowiak" założył sprawę przeciw gminie. Wyrokiem z dnia 22 lutego Sąd Okręgowy w Opolu zasądził na rzecz Kujawskiej Fabryki Maszyn Rolniczych 88,5 tys. zł, uznając że spółka poniosła szkodę w wyniku decyzji burmistrza z 2007. Dodatkowo gmina ma zwrócić fabryce 8 tys. zł kosztów sądowych.

Pełnomocnik gminy wystąpił do sądu o uzasadnienie wyroku. Wyrok nie jest prawomocny.

POS

Komentarze

Portret użytkownika luki
Wysłane przez luki (niezweryfikowany) w 9 Marzec, 2012 - 09:08

Prawo robione pod złodziei Krukowiaka panowie strzelczanie może odwiedzimy i nauczymy szacunku do naszego miasta?

Odpowiedz