Korki albo 300 milionów!

Korki albo 300 milionów!

Artykuły : 
Numer wydania: 

W piątek, 28 lipca, o 4.00 nad ranem na autostradzie A4 doszło do wypadku. Pod Górą św. Anny kierowca ciężarowego iveco najechał na tył stojącego na poboczu ciężarowego mercedesa, który zatrzymał się w wyniku awarii. Szoferka iveco została zmiażdżona, ucierpiał kierowca, którego trzeba było odwieźć do szpitala. Na dodatek o dwa rozbite tiry otarł się jeszcze kierowca fiata. Karambol spowodował, że trzy pasy ruchu zostały zablokowane. Na miejscu pracowali strzeleccy policjanci i służby ratunkowe. Na czas ich działań autostrada w obu kierunkach była zablokowana.

Momentalnie po tym wydarzeniu Strzelce Opolskie stanęły w korku.

- Wcześnie rano jechałem do Krapkowic i mijałem tira za tirem, aż do zjazdu z autostrady w Gogolinie - relacjonuje Czytelnik.

Inny kierowca zwrócił uwagę, że ruchem w mieście powinna kierować policja.

- Samo wyłączenie świateł nic nie dało - stwierdził. - Dlaczego funkcjonariuszy nie było na ulicach Strzelec? - pytał.

Rzeczniczka strzeleckiej policji twierdzi, że policjant kierował ruchem przez kilka godzin.

- Był na skrzyżowaniu ul. Opolskiej i Gogolińskiej po 8.00 rano - informuje Paulina Porada. - Być może ktoś trafił na moment, gdy ten funkcjonariusz został wezwany do innej kolizji ok. godz. 10.00. Potem jednak wrócił na skrzyżowanie i nadal kierował ruchem. Pamiętajmy, że wypadek na A4 zdarzył się w piątek, kiedy dodatkowo ruch w mieście jest wzmożony z powodu otwartego targowiska - dodaje.

Dopóki Strzelce nie będą miały porządnej obwodnicy, musimy pogodzić się z faktem, że co jakiś czas miasto ogrania paraliż. Ostatnio jednak optymistyczne wieści nadeszły z Urzędu Wojewódzkiego w Opolu. Wojewoda Adrian Czubak uczestniczył w spotkaniu z dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie. Rozmawiali na temat wykonania kompletnej dokumentacji projektowej kolejnych inwestycji na Opolszczyźnie, m.in. budowy obwodnicy Strzelec Opolskich.

- Wojewoda opolski podjął inicjatywę przygotowania inwestycji do takiego stopnia, by w sytuacji pojawienia się źródła finansowania (możliwości wpisania do Programu Budowy Dróg Krajowych) mogła być gotowa do realizacji – informuje Martyna Kolemba, rzeczniczka prasowa wojewody. - Dla tej inwestycji należy rozpocząć szeroko pojęty proces przygotowawczy – projektowy, należy uzyskać szereg dokumentów i uzgodnień, w tym decyzję środowiskową, projekt budowlany, które umożliwią uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Obecnie prowadzone są rozmowy i zbierane deklaracje samorządów, które mogą i chcą partycypować w kosztach pozwalających na przygotowanie wskazanej inwestycji. Za wcześnie jednak, by mówić, z jakich źródeł może zostać sfinansowana budowa niniejszej inwestycji – dodaje.

Jak podaje rzeczniczka wojewody, wstępnie koszt budowy obwodnicy Strzelec szacowany jest na ok. 300 milionów złotych! Podkreśla, że jest to orientacyjna suma.

Gdy uda się zdobyć środki, korki w mieście znikną.

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Uciekł konwojentom
Czy tu powstanie radar?
Pobity walczy o życie
Jubileusze biskupa
Mógł zginąć rażony prądem!
Szpital na minusie i plusie...
Z nadzieją, że się ludzie uśmieją
Z więzienia do straży

Komentarze

Portret użytkownika Bzdury....
Wysłane przez Bzdury.... (niezweryfikowany) w 1 Sierpień, 2017 - 12:29

jasne... obwodnicę Kędzierzyna-Koźla nie potrafią sfinalizować i dokończyć od kilkunatu lat. Obwodnica Strzelec Opolskich najwcześniej za 15-20 lat. To optymistyczna wizja.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Sierpień, 2017 - 13:27

   Gdyby nie  strzeleccy  obywatele  specjalnej troski   oraz  ówczesne władze to już  od 15- 20  lat     obwodnica   strzelecka ułatwiałaby  życie tak kierowca jaki i strzelczanom .

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 2 Sierpień, 2017 - 08:24

A ja pamiętam, jak bodajże jeszcze w latach 90-tych, albo na początku 2000 obwodnica miała być budowana, była kasa i wszystko dograne, ale zbuntowało się paru gospodarzy z Łan i obwodnicę storpedowali.

Portret użytkownika Karol Cebula
Wysłane przez Karol Cebula w 2 Sierpień, 2017 - 14:17

Tak jest.Zmojej inicjatywy z pomocą posła Kazimierza Szczygielskiego ówczesny MinisterTransportu p.Liberadzki uruchomił cykl powstania tej obwodnicy.Działo się to w kadencji Burmistrza Fabianowskiego.Niestety dwaj PANOWIE mieszkający jeszcze w Strzelcach złożyli protest,który Minister przyjął z radoscią bo kolejka do obwodnic zawsze była długa. Pozdrawiam

Karol Cebula

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Sierpień, 2017 - 15:48

Tak Panie Karolu . Dwóch debili  ktorzy maja  jakieś nic nie warte ugory  zablokowali   skomunikowanie swoich ugorów z ważnym wezłem komunikacyjnym a tym samym   nie przyszło im do malych główek  że taka inwestycja podwyższa ich włosność - ugory o  co najmniej 500%.  No ale teraz to już musztarda po objedzie . ''Prorestanci'' na holenderskich zmywakach a  ugory mleczem zarośnięte.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Sierpień, 2017 - 07:50

Nie czas plakac nd rozlanym mlekiem mamy za to parki.

A tak przypadkiemnie pomyslal ktos zeby ten korek chociaz w malym stopniu rozladaowac . Moze by tak pomyslec nad objzdami w sytuacjach korkow na autostradzie.Mamy droge z Gogolina na Dolną  przez albo Rożniatow albo osiedle a w samej Dolnej mozna puscic czesc ruchu na Suche a czesc  przez droge transportu rolnego na Olszową. Podobnie  z Opola i do Opola obwodniaca Strażacka w strone Katowic i  Kedziezyna itd. Sa to rozwiąazania dorazne i wymagjace lepszej organizacji a nie jednego policjanta na skrzyżowaniu Opolskiej i Gogolińskiej. mamy ochotniczą straz pożarną  a wiec ludzie są. Brak organizacji Warszawa z unijnymi pieniedzmi nikogo nie uwolni od myślenia na dole. Pokążcie niemiecki zmysł organizacji a nie popisujcie sie typowym polskim jakos to będzie

Jakby Pan Krolik  pomyslal to by kilka doraznych rozwiazan znalazl.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Sierpień, 2017 - 10:38

Straż pożarna nie jest kolego od kierowania ruchem w sytuacjach nie związanych z prowadzeniem przez nich działań ratowniczo-gaśniczych. Chyba, że nie masz nic przeciwko, że gdy Ty będziesz potrzebować ich pomocy to powiedzą Ci, że stoją na skrzyżowaniu i kierują ruchem, więc nie ma kto do Ciebie pojechać...

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 4 Sierpień, 2017 - 12:31

Byle robotnik na budowie moze kierowac ruchem, wiec Ochotnicza Straz Pozarna tym bardziej ma do tego prawo. Zalecalbym jednak ich interwecje jedynie w sytuacjach kryzysowych. Do rozladowania korkow w godzinach szczytow mozna wezwac Zawodowa Straz Pozarna. Koniec koncow maja placone etatowo...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Sierpień, 2017 - 12:42

   ale jak strazak nie będzie kierował rychem  tylko stał w korku to ..również nie dojedzie z pomocą  a tak  zamiast 8 strażaków  z pomoca dojechałoby tylko 7

Odpowiedz