Konsekwencje afery śmieciowej Zmiany w PUKiM

Konsekwencje afery śmieciowej Zmiany w PUKiM

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dwa tygodnie temu na łamach „Strzelca” opisywaliśmy sprawę, którą były pracownik składowiska odpadów Eko Box w Szymiszowie zgłosił do urzędu miejskiego w Strzelcach. Jego zdaniem, na terenie śmietniska doszło do nieprawidłowości, takich jak „podtapianie lasu, zanieczyszczenie gleby odpadami (...) oraz pozwalanie na czerpanie korzyści finansowych z odpadów (...) przez pracujące na składowisku osoby”.

Niezwłocznie po wpłynięciu zawiadomienia, zarządzeniem burmistrza Strzelec została powołana wewnętrzna komisja, która ma wyjaśnić sprawę. W międzyczasie burmistrz Tadeusz Goc wystąpił do prezesa PUKiM-u (któremu podlega wysypisko w Szymiszowie) o przesunięcie do innych zadań kierownika Eko Boxu. Według burmistrza, sugestia podyktowana była ostrożnością i chęcią uniknięcia podejrzeń co do ewentualnego wpływania na wynik kontroli. Spółka w tej sprawie nie podjęła żadnych działań, pomimo wskazań burmistrza.

- W związku z brakiem reakcji prezesa i biernością rady, postanowiłem podjąć decyzje kadrowe - mówi Tadeusz Goc. - Dodatkowo w wyniku kontroli prowadzonej przez komisję, dotarły do mnie niepokojące informacje o nieprawidłowościach na składowisku, częściowo pokrywające się ze wspomnianym wyżej zawiadomieniem jednego z mieszkańców. W związku z tym dokonaliśmy zmiany na funkcji przewodniczącego rady nadzorczej PUKiM, powołując na to stanowisko panią Ewę Rurynkiewicz - dodaje burmistrz.

Poza gminną komisją, sprawę bada również prokuratura i Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska.

Beata Baryga

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Lipiec, 2017 - 12:50

'Ewa Rurynkiewicz' wpisz na  nto a wyskoczy ci cala lista afer tej pani, dobrej znajomej, towarzyszki i poprzedniczki  Goca w SM. Ledwie co Strzelce sie jej pozbyło a juz wróciła jak bumerang. No to poczekamy na nastepną aferę.  A tak nawiasem mówiąc to od czego jest wojewoda  mógł by w koncu to całe komunistyczne towarzystwo wzajemnej adoracji rozgonic na....

A tak nawiasem mówiąc co jest dalej ze smieciami na dzialce Wolnosci 2 w Rożniątowie czyżby sprawę zamieciono pod dywan?

Portret użytkownika seb
Wysłane przez seb (niezweryfikowany) w 31 Lipiec, 2017 - 13:10

Odpady plastikowe się nadal przesypują  przez odrodzenie na pobliską łąkę.....dalej nikt nic z tym nie robi.

pozrdrawiam

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Lipiec, 2017 - 17:51

a JAK  byla kontrola na wysypisku , to ,śmieciarki nie mogły  jeździć az dostaną cynk ,że mogą wjechać . bo te auta tez sa felerne i na lewo robiom fuchy . Odkąt płaci sie za śmieci  to nic  nie da się przyrobić taka hujnia a nie robota.

Odpowiedz