fbpx Kolejna cegiełka na budowę wydziału lekarskiego | Strzelec Opolski

Kolejna cegiełka na budowę wydziału lekarskiego

Kolejna cegiełka na budowę wydziału lekarskiego

Artykuły : 
Numer wydania: 

We wtorek, 23 maja, burmistrz Zawadzkiego Mariusz Stachowski wraz ze skarbnik gminy Kariną Nowak wybrali się na Uniwersytet Opolski, aby na ręce rektora uczelni, prof. Marka Masnyka, przekazać 20 tysięcy złotych. Środki te decyzją radnych zostaną zainwestowane w budowę wydziału lekarskiego na naszym uniwersytecie. Należy podkreślić, że jesteśmy jedynym regionem w kraju, który nie kształci własnej kadry medycznej. Zmieni się to już od października 2017 roku.

- Otwarcie kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim to nobilitacja dla całego regionu, dlatego wspólnie musimy o ten kierunek dbać - mówił na spotkaniu Mariusz Stachowski.

Na wkład własny, pozwalający skorzystać z 32-milionowej dotacji ministerstwa nauki, opolska uczelnia potrzebuje 8 mln złotych.

- Jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie, dzięki któremu powstaje wspólne, ważne dla regionu dobro, jakim jest kierunek, a w przyszłości - wydział lekarski - dziękował rektor.

MM

Budowę wydziału lekarskiego wspiera Karol Cebula, honorowy senator UO, przedsiębiorca 
i wydawca „Strzelca Opolskiego”.
- Mam nadzieję, że już wkrótce nasz powiat będzie mógł się pochwalić, iż wszystkie tutejsze samorządy zaangażowały się w realizację tej ważnej inicjatywy. Na razie pomocy nie zadeklarowała tylko gmina Kolonowskie. Burmistrz Norbert Koston obiecał jednak, że na najbliższej sesji zawnioskuje do rady o przekazanie środków uniwersytetowi - mówi Karol Cebula. - To inwestycja w przyszłość, rozwój medycyny - i to nie tylko na Opolszczyźnie, a oddziały kliniczne powstaną także w naszym strzeleckim szpitalu, co niewątpliwie wpłynie na poprawę jakości leczenia naszych mieszkańców.

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Maj, 2017 - 12:07

Proszę o informację ile do tej pory zostało przekazane przez poszczególne gminy z powiatu strzeleckiego.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Maj, 2017 - 12:40

  Składajcie   się  , budujcie , dotujcie i  kształćcie ..   cały świat czeka na   dobrze wykształconych [   NA KOSZT POLSKIEGO PODATNIKA   ]  lekarzy .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Maj, 2017 - 22:35

Wrekrutacji 10 % punktów otrzyma kandydat od komisji po rozmowie. To dlatego urzędnicy przekazuje nie swoje pieniądze, liczą , że odpowiednie dzieci otrzymaja te punkty w ramach wdzięcznej solidarności ze sponsorami, znajomymi i dzieci przescigna innych , otrzymają miejsce mimo kiepskiej matury.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Maj, 2017 - 22:37

10% punktów po rozmowie kwalifikacyjnej dla znajomych dzieci w procesie rekrutacji, prześcigną znajomi innych nawet z gorszą maturą. Chyba dlatego tak chętnie niektórzy dają nie swoje pieniądze.

Odpowiedz