fbpx Kiedy tu powstanie chodnik? | Strzelec Opolski

Kiedy tu powstanie chodnik?

Kiedy tu powstanie chodnik?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Po publikacjach dotyczących czasowej organizacji ruchu w mieście związanej z zamknięciem wiaduktu na ul. Marka Prawego list do nas przysłała mieszkanka Strzelec. Poniżej przytaczamy jego fragmenty:

Problem na ulicy Habryki jest czasowy i po remoncie rozwiąże się sam (tak samo w innych miejscach). Ja, matka dwójki dzieci w wieku szkolnym zapraszam Pana Starostę Józefa Swaczynę wraz z zastępcami, etatowymi członkami zarządu, skarbnikiem, sekretarzem i całą świtą na ulicę Dolińską w Strzelcach Opolskich. Od kiedy pamiętam, a mieszkam tu kilkanaście lat, jest tu strasznie niebezpiecznie. Nie posiadamy chodnika, nie ma pobocza, przy krawędziach jezdni są rowy melioracyjne. Co najmniej raz w tygodniu zdarza się tutaj stłuczka lub wypadek. W razie zagrożenia, pieszy nie ma nawet gdzie uciekać. Droga ta miała być remontowana w części, ale jak się okazało pieniądze musiały zostać przesunięte w bardziej potrzebujące miejsce. To droga powiatowa i to zakichany obowiązek powiatu, aby zapewnić tam bezpieczeństwo. Bezpiecznie jest dopiero na ulicy Kozielskiej, tam jest chodnik, niestety żeby tam dotrzeć trzeba najpierw przejść kilkaset metrów drogą bez pobocza, potem bardzo ostrożnie przekroczyć 2 niebezpieczne skrzyżowania bez pasów. Czy naprawdę musi się tu wydarzyć jakaś tragedia, ktoś musi zostać ranny i zginąć, aby ktoś wreszcie zwrócił uwagę na tę zapomnianą część Strzelec Opolskich? Wystarczy nam chodnik o szerokości 1 (jednego) metra, może być ułożony ze starych płyt chodnikowych, może być nierówny - ale żeby był. Czy to tak wiele? Starostwo buduje Powiatowe Centra Kultury, a nie ma na 500 m chodnika i namalowanie paru pasów na jezdni?

- Kilka lat temu był pomysł przebudowy skrzyżowania ulic Mickiewicza, Dolińskiej, Kozielskiej i Ferta i zrobienie tam ronda, a przy okazji wybudowanie chodnika na Dolińskiej. Gdy okazało się, że nie uda się zdobyć na to środków zewnętrznych, to zamysł zmieniono - wyjaśnia Janusz Żyłka, wicestarosta strzelecki. - Obecnie jesteśmy na etapie opracowywania dokumentacji projektowej na to zadanie. W jego zakres wchodzi również budowa chodnika. Mam nadzieję, że w najbliższych latach uda się znaleźć środki na jego realizację, aczkolwiek jest to uzależnione od włączania się w finansowanie wszystkich zarządców dróg - poza powiatem to gmina Strzelce i Zarząd Dróg Wojewódzkich. Ta sprawa jest pilna i zależy nam, żeby jak najszybciej unormować sytuację drogową w tym rejonie.

POS

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Mokry koniec wakacji
ZUS czynny do 18:00
Już po głosowaniu
Wspólne dziękowanie
Mażoretki zapraszają
Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu
Drogę zrobili, mamy problem...
Kolej zapewnia, że to bezpieczne
Kierowco, zatrzymaj się

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Wrzesień, 2016 - 10:09

Sprawa pilna na rozwiazanie ktorej trzeba czekac jeszcze lata. Zyłka do dymisji a za jego pensje i za fikcyjne stanowisko Gajdy budowac chodnik. Nie mozna płacic z pieniedzy podatnika za niewymierna prace.

Portret użytkownika su
Wysłane przez su w 8 Wrzesień, 2016 - 09:30

Usunięto komentarze niezwiązane z treścią artykułu i naruszające prawa osób trzecich

Admin

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Wrzesień, 2016 - 19:59

Rzadko kiedy jakaś dyskusja jest tu wyłącznie na temat reportażu, ale żadna nie jest skasowana. Wierszówki nt. zawodów w pieczeniu kartofli czy relacje z bujania się na gałęzi można znaleźć w Informatorze Strzeleckim i rozdają go za darmo.
Więcej odwagi i opisywania tematów istotnych, albo dajcie sobie siana z dziennikarstwem.

Portret użytkownika doSaszy
Wysłane przez doSaszy (niezweryfikowany) w 9 Wrzesień, 2016 - 12:00

Od tego masz forum ogólne na górnym pasku. Pod artykułem są komentarze dotyczące artykułu. Tak to działa na całym świecie i każdy jest to w stanie zrozumiec poza Toba. Załóż sobie bloga i tam opisuj swoje urojenia. OFF TOPIC. 

Portret użytkownika BEBOK
Wysłane przez BEBOK (niezweryfikowany) w 8 Wrzesień, 2016 - 10:12

Brawo dla Admina za decyzje o usunięciu komentarzy niezwiązanych z tematem. Oby równie dobrą decyzję podjęli włodarze w sprawie chodnika. Bezpieczeństwo to podstawa

Odpowiedz