fbpx Karetka zderzyła się z lanosem | Strzelec Opolski

Karetka zderzyła się z lanosem

Karetka zderzyła się z lanosem

Artykuły : 
Numer wydania: 

W miniony poniedziałek około godziny 10.00 doszło do zderzenia na skrzyżowaniu ulicy Stawowej i Toszeckiej w Strzelcach Opolskich. Według ustaleń policji, karetka jadąca na sygnale ulicą Toszecką w kierunku centrum Strzelec, w momencie przejazdu przez skrzyżowanie, uderzyła w samochód marki Daewoo Lanos, który włączał się do ruchu i skręcał w lewo z ul. Stawowej w ul. Toszecką.

W wyniku zderzenia 5 osób zostało poszkodowanych, w tym trzy osoby jadące w karetce i dwie w daewoo lanos: 41-letnia kobieta wraz z nastoletnią córką. W karetce nie było pacjenta.

- Byłem w pobliskim markecie i nagle usłyszałem wielki huk - relacjonuje świadek. - Wybiegłem na zewnątrz. Zobaczyłem wgnieciony bok lanosa i kobietę, która siedziała za kierownicą. Widziałem, jak załoga z poszkodowanej karetki pomaga młodej pasażerce, która bardzo płakała. Najbardziej zastanawia mnie jednak, jak lanos znalazł się na parkingu przy Intermarche. Uszkodzona karetka stała na środku skrzyżowania. Lanos musiał chyba odbić się od niej i „przelecieć” przez chodnik i pas zieleni na parking. Świadczą o tym przewrócone barierki - twierdzi świadek.

Na miejsce zdarzenia przyjechały dwie karetki, straż pożarna i policja.

Prawo o ruchu drogowym stanowi, że karetka na sygnale jest pojazdem uprzywilejowanym. Kierujący takim pojazdem może nie stosować się do znaków i sygnałów drogowych, ale tylko pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności. Z kolei, kierowca zwykłego auta ma obowiązek ustąpić miejsca pojazdowi uprzywilejowanemu.

- W tym przypadku winę ponosi kierująca lanosem, ponieważ nie ustąpiła pierwszeństwa karetce. Została ukarana mandatem w wysokości 500 zł – informuje Paulina Porada ze strzeleckiej policji.

Beata Baryga

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Coroplast się rozbuduje
Wezwał do włamania i sam wpadł
Te drogi wygrały!
Komu Unia da?
Poradnie wstrzymały przyjęcia
Wylądowali w rowie i na płocie
Szarżowali pijani rowerzyści
Strzelczanin reprezentuje Polskę
Sołtys w angielskiej TV

Komentarze

Portret użytkownika Łukasz
Wysłane przez Łukasz (niezweryfikowany) w 9 Listopad, 2016 - 10:29

Po 1. To kierowca karetki jest winny bo jechał bez przyczyny na sygnałach i przejechał przez czerwone światło z prędkością 90 km/h ( nie było żadnego wezwania ani nic, policja to sprawdziła)  po 2. Kierowca karetki pracował 46h po 3. Kierowca karetki przyznał się do winy i został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł i ma zakaz prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych do końca życia.  Po 4. Kierowca Lanosa nie dostał żadnego mandatu. Więc niech nie piszą pierdół w gazecie bo to osoba z mojej rodziny miała wypadek. I nie ciekawie się czyta gazetę jak ktoś oczernia mi bliską osobę nie znając prawdy. 

Portret użytkownika Łukasz
Wysłane przez Łukasz (niezweryfikowany) w 9 Listopad, 2016 - 13:12

Dostała za spowodowanie wypadku oraz za to że jeździła tyle godzin karetka bez przerwy.  Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Listopad, 2016 - 14:46

jakieś rozbieżne są te twoje informacje z tym co podał rzecznik policji... chyba policja jest lepiej poinformowana, nie?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Listopad, 2016 - 21:10

Jechali bez pacjenta wiec nie musieli jechac na sygnale. Policja powinna zbadac czy uzycie sygnałów było w tej sytuacji niezbedne.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Listopad, 2016 - 11:26

rozumiem że według ciebie de.bi.lu  karetka do wypadku nie może jechać na sygnale, natomiast wracając z wypadku ze zwłokami powinna na tym sygnale jechać?

kwa co za de.bil...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Listopad, 2016 - 23:23

Kolego nie pisz bujd jak sie nie znasz. To że jechali bez pacjenta to nie znaczy ze nie musieli jechać na sygnale. Może jechali do pacjenta lub do wypadku, lub przewozili np krew do transfuzji... Wtedy według Ciebie powinni jechać jak inni kierowcy? Stojąc np w korkach??????? Przecież w takiej sytuacji także liczy się każda sekunda........ Gratulacje inteligencji.... 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Listopad, 2016 - 13:14

A ty umiesz czytać zw nie było w tym czasie wezwania i nic ani nikogo nie przewozili??? 

Portret użytkownika Łukasz
Wysłane przez Łukasz (niezweryfikowany) w 9 Listopad, 2016 - 13:44

Jak jesteś aż tak bardzo ciekaw, to zadzwoń na policję i się dopytaj, ja napisałem wyżej że osoba jadąc lanosem jest moją rodziną. Wszystko na policji jest już wyjaśnione a sprawa toczy się tylko w sprawie p. Agnieszki - kierująca pogotowiem. Dziękuję, nie zamierzam odpowiadać na więcej irytujących komentarzy ludzi którzy nic nie wiedzą na ten temat a się wymądrzają jakby tam oni jechali. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Listopad, 2016 - 13:57

W artykule wypowiada się rzecznik policji. Mówi o ukaraniu kierującego Lanosem czyli sprawcy kolizji. Maksymalna wysokość mandatu za kolizję to 500 zl. skąd u ciebie nagle 2000 zl? skąd nagle zakaz prowadzenia pojazdów dożywotnio. zakazy może tylko i wyłącznie zastosować sąd a nie policja.

Odpowiedz