fbpx Jarmark jak w roku ubiegłym | Strzelec Opolski

Jarmark jak w roku ubiegłym

Jarmark jak w roku ubiegłym

Artykuły : 
Numer wydania: 

W strzeleckim ratuszu trwają przygotowania do jarmarku bożonarodzeniowego. Jak co roku rozpocznie się on 6 grudnia w mikołajki i potrwa do 23 grudnia. Impreza odbędzie się tak jak w roku ubiegłym na pl. Myśliwca - przed wejściem do ratusza.

W podcieniach ratusza będzie scena, na której w różne dni będą prezentować się utalentowani muzycznie mieszkańcy gminy. Nie zabraknie wielkiej choinki, stajenki, kawiarenki i karuzeli dla dzieci. Przedsiębiorcy zainteresowani handlem artykułami świątecznymi podczas jarmarku mogą składać oferty dotyczące dzierżawy terenu bądź pawilonu handlowego.

Beata Baryga

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Listopad, 2016 - 14:40

No coz, mieszkancy wola jarmark na Placu Zeromskiego ale ci z ratusza w swoim narcyzmie wiedza lepiej. I dla kogo ta władza? Dla samej siebie bo napewno nie dla mieszkancow. Skoro mamy juz dwa osrodki kultury to moze po raz pierwszy starostwo zorganizuje taki jarmark. W koncu konkurencja jest wskazana. Były dni chleba w parku moze byc i jarmark bozonarodzeniowy.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Listopad, 2016 - 15:42

Jestem rodowitym mieszkańcem Strzelec  i nie jestem z ratusza bynajmmniej . Bardzo mi  i całej mojej rodzinie się podoba przeniesienie jarmarku  na rynek .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Listopad, 2016 - 16:09

  Z jakie argumenty,  twoje i twojej rodziny   przemawiają  za tym że  okolice ratusza są korzystniejsze  aniżeli  pl. Żeromskiego ?   Może   duże  zainteresowanie  kierowców    TIR-ów ?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Listopad, 2016 - 17:21

Pan burmistrz jest praktykującym katolikiem ,  wiedzą to praktykujący mieszkańcy Strzelec Op. . W rynku jest cudnie .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Listopad, 2016 - 17:47

Katolikiem moze byc, chrzesijaninem nigdy nie zostanie. A skoro w rynku jest cudnie to jeszcze mało widziałas.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Listopad, 2016 - 18:12

goc to komuna i ze taki do koscila chodzi to sie lenin wmauzoleum przewraca,,,,,

Czerwony pozostanie czerwonym......

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Listopad, 2016 - 20:01

No niestety, dzis za głosami wyborcow nawet przymierze z diabłem podpisza wiec ta maskarada u ateistow to nic nowego. Biora przykład z Jaruzelskiego. Jak trwoga to do...proboszcza.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Listopad, 2016 - 22:54

Witam wszystkich zwolenników i przeciwników Jarmarku Bożonarodzeniowego, bo nie oszukujmy się - tu chodzi nie t ylko o jego usytuowanie, ale również o to, czy wogóle powinien się odbywać?! Spotykam się z różnymi, totalnie skrajnymi opiniami! Jednakże osobiście uważam, podobnie jak wielu moich przyjciół i znajomych, że jest to najprzyjemniejsza impreza roku organizowana w naszym mieście, która wpisała się już w historię i stanowi pewną tradycję dla wielu rodzin odwiedzających co roku Jarmark i jego niepowtarzalną, świąteczną atmosferę. Przeniesienie do Rynku spowodowało, że odwiedzamy go jeszcze chętniej, gdyż miejsce to jest bardziej bezpieczne dla nas, naszych dzieci i całej obsługi imprezy, niż dotychczasowy Plac Żeromskiego, gdzie po zmroku częściej można było spotkać strzelecki margines społeczny niż matkę lub ojca z dzieckiem. Tak więc nie stwarzajmy problemów, których nie ma, tylko cieszmy się z nadchodzacych dni i Rynku wypełnionego ciepłem świątecznego nastroju, nawet po zmroku...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Listopad, 2016 - 13:03

Ciepła swiątecznego nastroju na Rynku nie ma. Skoro dla twojej rodziny ciepłem swiatecznym jest przejezdzajacych 14 tys samochodow na dobe to pogratulowac samopoczucia, a strzelecki margines społeczny ma sie nijak do tego. Z Zeromskiego na Rynek jest 200 metrow a strzelecki margines społeczny nie jest pozbawiony dolnych konczyn i bez roznicy mu gdzie te budki stoja a to ze ze jarmark był dotychczas jeden raz na Rynku nie znaczy ze wpisał sie w historie. W historie miasta wpisał sie jarmark na Placu Zeromskiego a jakies nie uzasadnione widzimisie tych z Ratusza ta historie zburzyło. Burmistrz ma zaspokajac potrzeby mieszkancow a nie swoje ambicje. Chce jarmarku pod oknami niech sobie go zorganizuje na Szczepanku pod własnym domem.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Listopad, 2016 - 22:43

Kto nie kuma tak jak ty to głąb. To chcesz powiedzieć? Widzisz to co chcesz a nie to co jest.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Listopad, 2016 - 18:53

Z reto co  zauważylam to tzw strzelecki margines  spędza  bożonarodzeniowy czas    żebrząc i zaczepijając  klientów Kauflanda  . Lidla czy Biedronki    a nie kilentóe ukrainki  Tani   handlującej   chińskim badziewiem .    

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Listopad, 2016 - 18:02

Te kilka budek z chinskim badziewiem w najgłosniejszym i najbardziej smierdzącym miejscu kilkunastotysiecznego powiatowego miasta nazywacie Jarmarkiem Bozonarodzeniowym? To naduzycie. Lepsza swiateczna atmosfera przed swietami panuje we wtorki i piatki na targowisku choc nie ma, ani w jednym ,ani w drugim miejscu oprawy produkcji domow kultury, do czego zostały powołane.Pozaty pewnie opłaty za udział w tym czyms takze wielu odstraszaja bo nie da sie za przysłowiowa złotówke w ten swiateczny czas. No ale jaka władza, taki klimat i jakbyś sie człowieku nie krecił dupa zawsze z tyłu.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Listopad, 2016 - 20:03

Słownictwo i niepoprawna polszczyzna trochę rażące! Nasz jarmark dotyczy nie tylko samego miasta,odwiedzany jest również przez mieszkańców okolicznych wiosek, również z poza gminy strzeleckiej, oraz miast i miasteczek. Oferowane towary, również te w sklepach i na targu, nazwane cyt. "chińskim badziewiem"  zalały całkowicie nasz rynek i nie jest winą Kupców, że nie istnieją ich polskie odpowiedniki. Rynek nie jest złym miejscem na organizację jarmarku czy innej, podobnej imprezy, samochody nie przejeżdżają przez plac, jedynie w jego sąsiedztwie, a targowisko? w każdy wtorek i piątek, nawet kilkakrotnie w ciągu dnia słychać płacz kogoś, kto właśnie został okradziony, rzeczywiście ... jest atmosfera...

 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Listopad, 2016 - 22:30

Słownictwo nie takie złe skoro zakumałes ale bzdur nie musisz pisac. A samochody przejezdzaja 10 metrow od placu a smrod spalin  i same spaliny zabijaja drzewa nawet w parku. A ludzie z wiosek i pobliskich miast i miasteczek przez lata nie mogli trafic na Plac Zeromskiego i trzeba było budki przeniesc na Rynek. Złodzieje grasuja wszedzie i Rynek nie jest wyjatkiem.  Pozatym nikt nie przyjezdza z okolicznych miast i miastecze a nawet ze wsi na strzelecki jarmark bozonarodzeniowy bo nie ma gdzie zaparkowac a pozatym u siebie maja lepsze imprezy.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Listopad, 2016 - 07:13

Jeśli chce się poczuć odpowiednią atmosferę i tak pozostaje wyjazd np do Opola, tutaj zbyt prędko nic się nie zmieni.
A dla niektórych oprawa organizacyjna jarmarku i symulacja oprawy to jedno i to samo. Po tym jak wciagną ją do sprawozdania z działalności nabiera ono w końcu jakieś treści.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Listopad, 2016 - 21:13

 A co ma wspólnego  strzelecki jarmarko bozonarodzeniowy z  prawdziwtm   austryjackim czy niemieckim   jarmarkiem ? .... spruchniałe budy    zajmowane głównie przez   grekokatolików  a w nich  - odzież używana ,  bielizan ,  warzywa-owoce  i  troszkę   świecidełek . Gdyby  nazwa  JARMARK BOŻONARODZENIOWY  była zastrzeżona patentowo to     strzelecki erzac   zapłacił by  poteżną karę  za  wykorzystywanie tej nazwy do    celów  nie mających nic wspólnego z  przeznaczeniem .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Listopad, 2016 - 10:36

Odpuscie juz ten jarmark bo ze swietami Bozego Narodzenia nie ma to nic wspolnego. Przeniesli to pod ratusz zeby zwrocic uwage przejezdzajacych i nawet jak sie uda to i tak nikt sie nie zatrzyma bo nie ma gdzie zaparkowac. Nawet jesli juz komus sie uda to po obejrzeniu tych kilku budek szybko sie ulotni widzac jakis stragan z chinskimi lampami i nastepny z  ciuchami. Im wiecej ludzi na Rynku tym wieksza szansa ze ktos przyjdzie do Wedana gacie kupic bo interes nie bardzo sie kreci wiec włascicielka ma swoj udział w przeniesieniu budek z Zeromskiego na Rynek. No i moze w koncu takie imprezy organizowałby SOK skoro dostaje ogrom pieniedzy. Na ich stronie pod pozycja organizacja imprez figuruje Adam Antos wiec niech pokaze co potrafi bo poki co za 30 lat grzania stołka w tym przybytku efekty sa mizerne. Majac pieniadze podatnika na koncie SOKu łatwo jest zadzwonic do jakiegos Big Cyca  i zapłacic za watpliwej jakosci wystep. Wszystko na łatwizne. A ten jarmark bozonarodzeniowy to nie zaden jarmark i cały ten cyrk jest tylko dowodem na to ze ktos tam w ratuszu madroscia nie grzeszy

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2016 - 09:38

Nie czepiaj się kosmetologia to solidne podstawy nawet na 60 lat. Nie straszne żadne zmiany, ani wypowiedzenie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Listopad, 2016 - 12:52

   A na rynku to jest tylko sklep  Wedana ?   A to cos nowego .  Piszesz z Branic?   Miejsce  w ktorym odbywa się  corocznie bożonarodzeniowy jarmark  jest po drugiej stronie  strzeleckiego rynku  i oddzielone od tego rejonu bardzo ruchliwą ulicą .  Ale czytajac ten wątek to widzę  że jestes uczulona\y  na sklep  Wedan  . Jak  będziesz na bożonarodzeniowym jarmarku to   niedaleko  ratuszowej  przyjmuje swietny   psychanalityk .   Może   po kilku wizytach   zobaczysz w rejonie rynku   biuro turystyczne ,  sklep sportowy   czy  agd   . A  przechodząc obok  Wedana  proponuję   lekarstwa przepisane przez psychiatrę wykupic   w aptece ktora sąsiaduje z  Wedanerm   ,  który zaburza twój    psychiczny spokój . 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Listopad, 2016 - 17:18

Ale własciciele tych innych sklepow nie "udzielaja" sie w Radzie Miasta i nie maja wpływu na lokacje takich jarmarkow. A moj spokój psychiczny ma sie dobrze pani Foryt i nareszcie przyznaje pani ze to ruchliwa ulica wiec jak sie ma hałas do tego jarmarku. Co kogo ma zagłuszac?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Listopad, 2016 - 10:46

 Nie jestem tą  panią, jestem Beata  i od 16 lat pracuję w Rynku w jednym ze sklepow  - przykro , ale Ty masz faktycznie jakieś schizy  paranoidlane i psychiatra jest niezbędny . Wątek dotyczy kiermaszu świątecznego a  Ty wylewasz żółć i  piszesz zupełnie nie na temat . Kiermasz w tym miejscu  jest pomysłem bardzo dobrym . 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Listopad, 2016 - 11:16

Dzień dobry,
a ja jestem Joanna Kastylijska, córka Ferdynanda Aragońskiego i Izabeli Kastylijskiej i pochodze z Hiszpanii.
Dawkuj żółć z umiarem i nie bryzagaj nią co tydzień, oszczędzaj oręż.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Listopad, 2016 - 11:19

 To bardzo źle ,że  właściciele innych sklepów nie udzielają się w radzie.  Gdyby ruszyli dupska to może nie musiała byś  wylewać  żólć na forum.   Ale  rozumiem , że ty pogromca wszelkiego strzeleckiego zła   wystapisz   z wnioskami na  najbliższej  sesji rady miasta   i   wuartykułujesz co cie boli  . No bo   szczekać  i kąsać  anionimowo    potrafią  tylko    tchurze-prostai   czego jak widać ty  jesteś kilnicznym przykładem .  

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Listopad, 2016 - 13:49

 Wygląda na to, że korzystałaś już z usług  tego psychoanalityka.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Listopad, 2016 - 17:22

Widocznie taki swietny nie jest skoro tobie nie pomógł i cos ci sie z Branicami kojarzy.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Listopad, 2016 - 17:59

Do ;  Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Listopad, 2016 - 12:52

Na rynku odbył sie dopiero w ubiegłym roku  jarmark, jeden raz, a wiec nie corocznie sie tam odbywa.A jesli chodzi o spokój psychiczny to twoj jest zaburzony jak widac, bo wystarczy tylko wpomniec o wedanie albo nowej wsi i juz nozyce z piana na ustach sie odzywaja.. Podpowiadanie adresu psychoanalityka swiadczy o tym ze juz zdarzyliscie sie poznac ale po tym co napisałas trudno oprzec sie wrazeniu ze ci nie pomogł albo sam jest kiepski wiec nie skorzystam.Nie ma takiej potrzeby bo złość to nie moj pokarm. A Branic nie obrazaj bo to porzadny szpital w ktorym lecza z roznych uzaleznien wiec moze ci sie przydac.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Listopad, 2016 - 11:06

 Niestety  , nie   zdąŻyliśmy    się poznać  -analfabetko\o.

Pisz  częściej  , nie zły ubaw mamy z twojego  forumowego bełkotu - analfabetko/o

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Listopad, 2016 - 22:39

Còż, klimat jarmarku w dużej mierze tworzą odwiedzający go Strzelczanie. Jakiego więc jarmarku możemy spodziewać się mając takich, jak na tym forum, mieszkańcòw?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2016 - 09:12

Jakich?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2016 - 23:02

Wpływ fosforanów na zdrowie

 "  Nadmierne spożywanie fosforanów, których nie brakuje w wysoko przetworzonej żywności, nie pozostaje obojętne dla kondycji naszego organizmu. Rozregulowanie gospodarki mineralnej (przede wszystkim wapń, magnez, cynk), syntezy witaminy D i gospodarki hormonalnej szybko odczuć możemy w postaci ogólnego zmęczenia i spadku formy. Długotrwałe skutki to natomiast otyłość, nadciśnienie tętnicze, problemy układu krążeniowego, osteoporoza, a nawet nowotwory układu pokarmowego. W przypadku dzieci nadmiar fosforanów w organizmie objawiać się może zwiększoną nadpobudliwością i trudnościami z koncentracją."

Na to nie powinno byc zgody. To partyzantka.

Odpowiedz