Jak wyjechać z Polnej?

Jak wyjechać z Polnej?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mieszkanka Baruta zadzwoniła do redakcji z pytaniem, w jaki sposób ma wyjeżdżać z ul. Polnej. Droga ta łączy się z głównym skrzyżowaniem we wsi, z którego rozchodzą się trasy na Jemielnicę, na Piotrówkę oraz na Żędowice.

- Mam kłopot ze skręcaniem w lewo, w kierunku Jemielnicy, ponieważ linia ciągła na jezdni jest zbyt wysunięta ku środkowi skrzyżowania - mówi Czytelniczka. - Zgodnie z poziomym oznakowaniem, muszę najpierw skręcić w prawo, by zaraz zawrócić na środku skrzyżowania. To niebezpieczny manewr. Czy zarządca drogi, powiat strzelecki, nie mógłby przemalować podwójnej linii ciągłej - tak by kończyła się wraz ze znakiem „ustąp pierwszeństwa” (obowiązującym kierowców jadących od Jemielnicy), a nie za nim? - pyta.

O sprawie rozmawialiśmy z wicestarostą Januszem Żyłką. Po naszej interwencji sprawdził, jak wygląda sytuacja w terenie, i odpowiedział, że oznakowanie nie zostanie zmienione.

- Tak będzie bezpieczniej dla kierowców, którzy nie znają tego terenu - uzasadnia wicestarosta i zaznacza, że dzięki takiemu układowi pasów osoby jadące od Jemielnicy lepiej będą widziały samochody nadjeżdżające od strony Piotrówki.

- To ważne szczególnie teraz, gdy znów została zamknięta droga wojewódzka 426 i obowiązuje objazd drogą powiatową przez Barut - dodaje Janusz Żyłka.

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Hucznie w Gąsiorowicach
Z serdecznościami
Spichlerz w konkursie
Już myślą o świętach
Diamentowy jubileusz

Komentarze

Portret użytkownika Henryk
Wysłane przez Henryk (niezweryfikowany) w 7 Marzec, 2017 - 11:00

A co z dziurami w jezdni Barut -Żędowice ? To może jeszcze raz ruszyć się w teren?? Nie czekać na stołeczku na zgłoszenia.

Portret użytkownika Mieszkaniec Barutu
Wysłane przez Mieszkaniec Barutu (niezweryfikowany) w 7 Marzec, 2017 - 14:44

Moim zdaniem sposób w jaki zostały namalowane pasy w żaden sposób nie poprawia bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu. Ludzie którzy się tym zajmują powinni się wstydzić ponieważ mało że zbyt daleko wysunęli podwójną ciągłą o której mowa w artykule to jeszcze niechlujnie wykonali swoją pracę. Linie są namalowane krzywo (ul żędowidzka) i na dodatek nawet nie na środku jezdni (ul. Marka Prawego), pojazdy jadące  od strony Jemielnicy mają o metr szerszy pas niż niż te jadące w drugą stronę. Tłumaczenie tego dzieła zawarte w tym artykule wskazuje na to że przydałyby się zmiany we władzach naszego powiatu. Ludzie nie patrzą na znaki i jadąc od strony żędowic do jemielnicy jak i w drugą stronę nawet nie zwalniają i dlatego co chwila dochodzi na tym skrzyżowaniu do niebezpiecznych sytuacji. 

Portret użytkownika rrrrwrtddd
Wysłane przez rrrrwrtddd (niezweryfikowany) w 7 Marzec, 2017 - 22:10

W Barucie (na końcu Marka Prawego) jest mgła niczym w powieści Pies Barskervillów!