fbpx Haba-Beton kupiła grunt po Irlandczykach | Strzelec Opolski

Haba-Beton kupiła grunt po Irlandczykach

Haba-Beton kupiła grunt po Irlandczykach

Artykuły : 
Numer wydania: 

Czterdzieści dwa hektary w strefie gospodarczej gminy Ujazd należały do niedawna do irlandzkiej firmy Ardagh Investments. Deklarowała ona, że wybuduje tu m.in. centrum obsługi podróżnych - restaurację, stację paliw, parking dla tirów, parking z ochroną. Część gruntów chciała przeznaczyć pod komis samochodowy, hurtownie i handel oraz pod działalność przedsiębiorstw logistycznych. Nie zrealizowała tych planów. Zamiast tego teren przez lata świecił pustkami.

Tym bardziej cieszy wiadomość, że grunty po Irlandczykach kupiła firma Haba-Beton.

- Mamy nadzieję, że uda nam się je sprzedać - mówi Marcin Cwielong, dyrektor oddziału Haba-Beton w Olszowej. Podkreśla, że firmie zależy przede wszystkim na ożywieniu strefy gospodarczej. Właśnie trwają targi w Monachium, gdzie Haba-Beton, prócz swoich wyrobów, oferuje potencjalnym inwestorom atrakcyjną lokalizację dla ich przemysłu - w olszowskiej strefie gospodarczej. Oby się udało!

Inwestor z Ameryki?

Pod koniec kwietnia na stronie internetowej samorządu województwa opolskiego pojawiła się informacja, że Ujazdem interesuje się nowy amerykański inwestor z branży motoryzacyjnej, który produkuje układy wydechowe. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że inwestor ten chciałby kupić 2 ha gruntu, a w wybudowanym zakładzie zatrudnić ok. 500 osób.

- Nic konkretnego jeszcze nie wiadomo - studzi emocje burmistrz Ujazdu Tadeusz Kauch, choć nie ukrywa, że zależy mu na mniejszych inwestorach. Zróżnicowanie branż w strefie gospodarczej dałoby możliwość pracy ludziom różnych zawodów.

Wiadomo też, że Ujazdem zainteresowany jest kolejny producent betonu. Gdyby dał się namówić na kupno działki, byłby czwartym inwestorem z branży betonowej w strefie.

JK

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik_strzelce
Wysłane przez czytelnik_strzelce (niezweryfikowany) w 6 Maj, 2014 - 13:54

I pewnie znowu samochód służbowy nie będzie miał paliwa , śmigłowiec będzie zepsuty , autostrada będzie zamknięta , oblodzenie , mróz , trąba powietrzna będzie przechodzić przez powiat, wybuch wulkanu na G.Św. Annie , upadek meteorytu , lądowanie UFO, kręgi zbożowe na polu, za drogie truskawki na targu , słabe zbiory na polu, rząd podniósł podatki , itd.itd. , coś pominąłem ???

Portret użytkownika czytytelnik
Wysłane przez czytytelnik (niezweryfikowany) w 6 Maj, 2014 - 14:12

Pominąłeś. Bo jeszcze może być tak jak z FM Logistic, albo jak wybudowanym zakładem meblowym lub z tą odlewnią magnezu. Może być też tak jak z Haba Beton lub tą drugą działającą tam betoniarnią. Takie zjawiska tutaj się zdarzają.

Odpowiedz