fbpx Gospel Sound w Kielczy | Strzelec Opolski

Gospel Sound w Kielczy

Gospel Sound w Kielczy

Artykuły : 
Numer wydania: 
Kielcza, która słynie z zamiłowania do muzyki, kolejny raz potwierdziła swoją pasję. Mieszkańcy bardzo licznie zgromadzili się na niedzielnym koncercie, na którym wystąpił katowicki chór Gospel Sound, prowadzony przez Jolantę Mitko.

Muzyka gospel ma swoje korzenie w kulturze afrykańskiej i dalekie są jej nasze smutne, poważne pieśni. Katowicka grupa to ludzie różnych wyznań chrześcijańskich, których połączyła pasja śpiewania i grania radosnej muzyki na cześć Pana.

Pierwszy raz tego typu muzyka rozbrzmiała w murach kielczańskiego kościoła i trudno się dziwić lekkiej dezorientacji przybyłych, którzy co rusz zachęcani byli przez dyrygentkę do wspólnego śpiewania, klaskania i kołysania się w rytm wyśpiewywanych melodii. Najodważniejsze były oczywiście dzieci. Jednak i pozostali z każdą kolejną pieśnią dawali się ponieść czarowi muzyki gospel. Chórzyści prócz dzielenia się muzyką, opowiedzieli również historie swoich niespodziewanych spotkań z Bogiem, co wpłynęło na bardzo osobisty wymiar tego koncertu. Naturalną konsekwencją była więc wspólnie wykonana pieśń, którą zaśpiewano stojąc na środku kościoła.

Organizatorzy liczą na to, że miejsca na warsztaty gospel, które odbędą się w przyszłym roku, błyskawicznie zostaną zajęte.

Aleksandra Morawiec

Odpowiedz