fbpx Gogolińska będzie jak nowa | Strzelec Opolski

Gogolińska będzie jak nowa

Gogolińska będzie jak nowa

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na tę inwestycję mieszkańcy Strzelec i kierowcy jeżdżący ulicą Gogolińską czekali od dawna. W piątek, 27 września, podpisana została umowa pomiędzy Zarządem Dróg Wojewódzkich w Opolu, spółką SWiK oraz wykonawcą (PHU Transkom). Całość inwestycji jest warta ponad 16 mln złotych.

 

- Cieszymy się, że po wielu miesiącach batalii przetargowej udało nam się sfinalizować to zamówienie. Mieliśmy między innymi do czynienia z odwołaniami w Krajowej Izbie Odwoławczej, także widać, że rynek firm budowlanych czeka na duże zamówienia, stąd wiele firm konkurowało o tę inwestycję. W istniejącym śladzie ulicy Gogolińskiej budujemy zupełnie nową drogę, wszystkie warstwy konstrukcyjne, wszystkie media będą wykonane od nowa - mówi Bartłomiej Horaczuk, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

 

Droga zostanie przebudowana na odcinku ok. 1,5 km, tj. od świateł przy Zakładzie Karnym nr 2 do ogródków działkowych. Jej szerokość wyniesie 7 metrów. Na całej długości inwestycji przebudowana zostanie ścieżka pieszorowerowa. W planie jest także przebudowa chodników, budowa zatok autobusowych, przebudowa skrzyżowań z drogami podporządkowanymi, przebudowa sieci energetycznych, telekomunikacyjnych i gazowych, budowa kanalizacji deszczowej, azyli dla pieszych przy przejściach, wysp spowalniających ruch pojazdów, przebudowa zjazdów i parkingów. Co szczególnie ucieszy kierowców, to budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Braci Prankel i Bursztynowej.

 

Wykonawcą zadania jest firma Roberta Białdygi, a prace ruszają we wtorek, 1 października. Na początek zostaną wycięte drzewa, będą utrudnienia na drodze, ale ruch nie zostanie zamknięty. Tak będzie do połowy października.

 

- W następnym etapie droga zostanie zamknięta. Będzie to odcinek od świateł do miejsca, gdzie wybudujemy rondo. Będą jednak dojazdy do firm czy do urzędu pracy. To potrwa do kwietnia. Później będziemy robić odcinek od ronda do ogródków działkowych. Ruch tranzytowy będzie poprowadzony drogami wojewódzkimi przez Krapkowice, Zdzieszowice i Kłodnicę - mówi Robert Białdyga.

 

W inwestycji swój udział mają również Strzeleckie Wodociągi i Kanalizacja.

 

- Wykonamy nowe przyłącza do nieruchomości, cały system powstanie od nowa. Rurociągi kanalizacyjne już w 2005 roku budziły moją wątpliwość. Przeprowadziliśmy wtedy kontrolę metodą inspekcji telewizyjnej i okazało się, że stan rur kamionkowych jest bardzo zły - są one spękane, zniekształcone. Wynika to z bardzo dużego obciążenia i z tego, że rury były kładzione dawno temu - mówi Marian Waloszyński, prezes SWiK. - Jeśli chodzi o rury wodociągowe to dawniej były budowane o mniejszej średnicy. W tej chwili zarosły już od środka, nie spełniają swojej funkcji, przepuszczają mniej wody. Zaleca się ich wymianę co kilkadziesiąt lat - dodaje.

 

Planowany termin zakończenia całej inwestycji to 28 sierpnia 2020.

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Cześć, tu Sławomir!
Dołącz do policji
Zmarł brat Paweł Siennicki
Etno jest na topie
Do Teleexpressu nie wróci. Nawet za milion
O kocie, który jeździł autem
Starły 120 kg ziemniaków na placki

Komentarze

Portret użytkownika Rio
Wysłane przez Rio (niezweryfikowany) w 1 Październik, 2019 - 15:20

A do Rio juz nie dojdzie, ani chodnik, ani normalny asfalt. Tak to durch je...

Na ja, kedyjs mozno baje jaki cud, jak naszego na stanowiska dajom, co baje miou hajmat richtich na uwadze, a nie swoj brzuch.

Portret użytkownika sajmon
Wysłane przez sajmon (niezweryfikowany) w 4 Październik, 2019 - 19:52

Dziwne to. Znowu zostanie dziura w drodze do Krapkowic 1 - 1,5 km. Czyż nie można tej całej drogi w końcu zrobić. Miało być od Rio do Strzelec. Kto za to odpowiada, że tak nie jest.

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 4 Październik, 2019 - 21:04

A kiedy drogowcy wymalują linie na drodze Zawadzkie-Kolonowskie? Z samym remontem spisali się całkiem sprawnie, w 2-3 miesiące i po robocie i to bez zamykania drogi. Teraz minął jednak już miesiąc, a linie ciągle nie wymalowane. Znaki z ograniczeniem do 60 na godzinę też zostały. Czyżby czuli, że roboty nie skończyli? Wkrótce jesienna słota, potem zimowa plucha, będą malować jak nasypie śniegu?

Może ktoś z SO zapyta w ZDW, kiedy te linie wymalują i robotę skończą?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Październik, 2019 - 06:31

wymaluja kiedy kandydat na osła murarz dekarz dostanie odpowiednio duże poparcie ciemnego ludu  

Odpowiedz