fbpx Gdzie tu asfalt?! | Strzelec Opolski

Gdzie tu asfalt?!

Gdzie tu asfalt?!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Czy powiat zamierza zrobić porządny remont drogi pomiędzy Leśnicą a Zdzieszowicami? - pyta Czytelnik. - Na tej drodze są same dziury i próżno szukać asfaltu! Droga stwarza poważne zagrożenie, bo omijając liczne dziury, można spowodować wypadek! Łatanie dziur nie zdaje egzaminu, bo co chwilę powstają nowe i większe. Jedynym wyjściem byłby gruntowny remont tej drogi.

 

- Tutaj można urwać koła lub poważne uszkodzić samochód! - mówi inny zdenerwowany Czytelnik. - Tą drogą wielu mieszkańców gminy Leśnica dojeżdża do pracy w Zdzieszowicach. Czy powiat zadba o nasze bezpieczeństwo? - pyta.

 

- Na ulicy Zdzieszowickiej w Leśnicy jedna warstwa nawierzchni bitumicznej została położona bezpośrednio na podłożu z kostki kamiennej - wyjaśnia naczelnik wydziału dróg powiatowych Andrzej Ful. - Uzupełnienie warstwy ścieralnej nie zapewni wymaganej przyczepności betonu asfaltowego do bruku kamiennego. Decyzję w sprawie remontu tego odcinka drogi podejmiemy po wykonaniu inwentaryzacji istniejącej kostki kamiennej, zalegającej pod asfaltem. Wprowadziliśmy dodatkowe oznakowanie ostrzegawcze. Natomiast ubytki występujące na odcinku Leśnica – Zdzieszowice, są i będą na bieżąco usuwane w ramach remontów cząstkowych. Wzmocnienie nawierzchni jezdni na tym odcinku nie jest na razie planowane.

 

uj

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Leśnickie mażoretki mistrzyniami Polski!
Śmieci zalegają na cmentarzu
Z Leśnicy do muzeum

Komentarze

Portret użytkownika kolo
Wysłane przez kolo (niezweryfikowany) w 12 Czerwiec, 2019 - 13:05

Pani Urszulo, jest Pani jedyną osobą w gminie, która jest w stanie uzyskać jakąkolwiek informację w sprawie tej drogi. Panowie Ful, Jastrzembski i Iwanowski, nigdy nie odpowiedzieli na takie same pytania, jakie zostały zadane przez Panią. Urzędnik państwowy, wiadomo, jest na stanowisku wyżej samego Boga i śmiertelnikom nie musi się tłumaczyć. Droga jak zwykle została zalepiona czymś, co już za kilka miesięcy będzie wyrąbane do  stanu gorszego niż wczesniej, ale co tam, dobrze jest, sa festyny, piwko się leje, kiełbasa się grzeje, kwiatki wręcza się emerytkom, gazeta na biurku, 8 godzin jakoś zleci, hajla bajla, jest pięknie a moze nawet i schoen. 

Odpowiedz