fbpx FlixBus w grudniu? | Strzelec Opolski

FlixBus w grudniu?

FlixBus w grudniu?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na naszych łamach już kilkukrotnie pisaliśmy o tym, że przez Strzelce przejeżdżają autobusy FlixBusa, które kursują pomiędzy dużymi miastami w całej Europie. Mieszkańcom zależy na tym, żeby autobusy zatrzymywały się także u nas, dlatego przedstawiciel urzędu miejskiego zwrócił się do FlixBusa z wnioskiem o uruchomienie przystanku. Jak poinformował nas w kwietniu tego roku Michał Leman, dyrektor zarządzający firmą FlixBus w Polsce i na Ukrainie, przeanalizowano potencjalne trasy i podjęto decyzję, żeby włączyć Strzelce do siatki połączeń. Dodał, że w związku m.in. z koniecznością uzyskania wielu pozwoleń, trudno oszacować, jaki będzie dokładny termin uruchomienia przystanku, ale prawdopodobnie nastąpi to jeszcze w pierwszym półroczu.

 

Niestety to nie nastąpiło, a FlixBus ciągle nie zatrzymuje się w naszym mieście.

 

- Mieszkańcy mnie dopytują, kiedy przystanek zostanie uruchomiony. Rozumiem, że wszystko wymaga czasu, ale może FlixBus zna już jakąś konkretną datę? A może całkowicie z nas zrezygnowali? - zastanawia się radna Danuta Foryt, która też angażuje się w tę sprawę.

 

Jak ustaliliśmy w firmie transportowej, prace dotyczące uruchomienia przystanku FlixBusa w Strzelcach Opolskich są ciągle w toku.

 

- Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i nasz wniosek o zmianę zezwolenia nie zostanie oprotestowany przez organizacje zrzeszające m.in. naszych konkurentów, przystanek zostanie uruchomiony już w grudniu br. – komentuje Michał Leman.

 

Przypomnijmy, że planowana linia FlixBusa przez Strzelce Opolskie to Opole-Zakopane.

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
W Ligotce też ćwiczą
Tym razem do Drezna
Szmaragdowi jubilaci
Błotnica pięknieje
Kultura na październik

Odpowiedz