Emeryci się bawią

Emeryci się bawią

Artykuły : 
Numer wydania: 

Jak co roku emeryci z gminy Jemielnica spotkali się pod wiatą w Gąsiorowicach, żeby wspólnie spędzić czas.

- To impreza integracyjna połączonych kół z Jemielnicy i Baruta - mówi Joachim Jelito, przewodniczący koła jemielnickiego. - Jest okazja do rozmów, żartów, tańca... Bardzo potrzebne są takie spotkania, o czym świadczy frekwencja.

W minioną środę do Gąsiorowic zjechało ponad 100 osób. Przygrywał im zespół Tytan (panowie Maseli).

- Kiełbaski i krupnioki zasponsorował Grzegorz Pyka, za co dziękujemy - mówi Joachim Jelito. - Dziękuję członkom zarządu koła Jemielnica, pani sołtys Gąsiorowic i wójtowi gminy za udostępnienie miejsca, paniom z koła gospodyń w Gąsiorowicach za pomoc organizacyjną.

Koszty spotkania częściowo pokryli sami uczestnicy, udało się też pozyskać grant z gminy.

- Ta impreza jest częścią większego projektu kulturalnego, na który gmina przyznała nam w sumie 3,5 tys. zł. We wrześniu wybierzemy się na wycieczkę do Rud Raciborskich i palmiarni w Gliwicach - zapowiada Joachim Jelito.

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Ołtarz do rozbiórki
Zostały wspomnienia
Grzybów jest więcej
Odeszli...

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Sierpień, 2017 - 21:11

Łaziska ma nadzieję, że Pan Wójt Gminy Jemielnica Marcin Wycisło przyjął do wiadomości i przekazał koledze ze starostwa, że Łaziska to nie Piotrówka i nie życzymy sobie psucia dożynek gminych kampanią wyborczą. Mamy również nadzieję, że Pani Sołtys Lazisk poinformowała osoby odpowiedzialne za nagłościenie w dniu dożynek, aby były czujne i były przygotowane na taką ewntualność. 

Szanowni Panstwo, dostojni goście, w Łaziskach na dożynkach chciano jeszcze jedną rzecz wykluczyć, a mianowice darmochę dla elity, ale są rzeczy których poprostu nie można przeskoczyć. Nie dość, że przez cała kadencję biora z naszych pieniedzy bo podatników kilka kilkanaście tysiecy na miesiąc to jeszcze na dożynkach moga za darmo zjeść i popić. A zwykły śmiertelnik ktory pracuje cięzko za 2 tysiące na miesiac musi sobie wszystko kupić. Jest to poniżające, niesprawiedliwe i bezszczelne. Dlatego w Łaziskach tego nie akceptujemy i nie chcielibyśmy aby tak jak inne dożynki zamiast ze świętem plonów najbardziej kojarzone były z darmochą dla elity.

Panie Wójcie prosimy również na dożynkach wiele rolnikom nie obiecywać. Bo na ostatnich dożynkach Pan tyle naobiecywał, że co niektórzy rolnicy w ostatnim czasie wpadli na pomysł aby nie płacić podatków do budżetu gminy bo poprostu są tak zbulweroswani Pana polityką rolną. Więc może mniej tego obiecywania a więcej roboty na rzecz rolnika bo za rok na dożynki to traktora nie będzie. 

Portret użytkownika Zajebongo
Wysłane przez Zajebongo (niezweryfikowany) w 10 Sierpień, 2017 - 00:29

Ja lubie i popieram politykę wójta. Jakby kaczor był nie prezesem pisu a wójtem jemielnicy, to by ci dawno sklepał pyszczek. Niech będzie polityka na dozynakch! Jestem z lazisk i popieram wójta!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Sierpień, 2017 - 11:27

Do czytelnika zaczynającego wpis od "Łaziska ma nadzieję..." mam krótkie pytanie: Czy wypada aż tak profanować gramatykę języka polskiego już pierwszymi słowami wpisu?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Sierpień, 2017 - 19:06

Tak masz rację, człowiek powinien nieustannie poszerzać swoją wiedzę. Zachęcam do naśladownictwa. Mniej będzie wtedy powodów do kpin na forum.

Odpowiedz