Dwa autobusy - jeden bilet

Dwa autobusy - jeden bilet

Artykuły : 
Numer wydania: 

Pisaliśmy niedawno o kłopotach mieszkańców Boryczy i Krośnicy - z dnia na dzień prywatny przewoźnik zrezygnował z kursów autobusowych na trasie Borycz - Opole, kursów takich nie miał też strzelecki PKS. Mieszkańcy tych wiosek zwrócili się więc do gminy, by rozwiązała ten problem. Do Opola dojeżdża ucząca się młodzież.

Gmina Izbicko należy do związku międzygminnego „Jedź z nami” - ma on zaspokajać potrzeby ludności w zakresie komunikacji zbiorowej.

- Wspólnie z PKS ustaliliśmy, że wprowadzony zostanie jeden bilet na przejazd łączony. Pasażerowie z Boryczy i Krośnicy dojadą z Boryczy do skrzyżowania w Izbicku i tam przesiądą się do autobusu w kierunku Opola. Rozkład jazdy tych połączeń jest tak skorelowany, że nie trzeba będzie czekać na przystanku - zapewnia wicewójt Grzegorz Koprek. - Przewozy miały ruszyć w drugim tygodniu września, ale potencjalni pasażerowie stwierdzili, że nie mogli czekać i zorganizowali sobie dojazdy do Opola. Ruszamy więc z nowymi połączeniami od pierwszego października. Bilety miesięczne będą w atrakcyjnej cenie, więc zachęcam do korzystania z proponowanych przewozów - mówi Grzegorz Koprek.

Warto zastanowić się, co jest bardziej opłacalne - dojazdy samochodem czy autobusem?

Jeżeli nie będzie zainteresowania zaproponowanym rozwiązaniem, kursy mogą zostać zawieszone...

bea

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zbadaj się!
Powiat inwestuje za mało?
Drogę wybudują do kwietnia
Trzeba tu zrobić porządek
Gmina jest bezpieczna
Nowe ulice - nowe tablice

Odpowiedz