fbpx Duży wybór! | Strzelec Opolski

Duży wybór!

Duży wybór!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Siedemnastego września zakończono przyjmowanie kandydatów na radnych w gminie Kolonowskie. Mamy u nas 15 jednomandatowych okręgów wyborczych, w których kandyduje 42 radnych. W tych wyborach po latach mieszkańcy Spóroka znów wybiorą dwóch radnych. Staniszcze Wielkie będą za to miały jednego reprezentanta mniej.

 

Tylko w trzech okręgach wyborczych mieszkańcy będą wybierać pomiędzy dwiema osobami. Będzie tak w Fosowskiem na ulicach: Bożka, Lipowej, Myślinieckiej, Opolskiej od nr 15 i od nr 22 do końca i Rzecznej - startują tam Helena Grzesik i Mariola Wilk.

 

W Staniszczach Małych na ulicach: Krzywej, Księdza Gajdy, Leśnej, Strażackiej, Szkolnej i Zielonej zmierzą się Anna Mróz i Andrzej Sprancel.

 

W Staniszczach Wielkich na ulicach Długiej, Jana Sobieskiego, Kościelnej, Rzecznej, Sienkiewicza, Siewnej i Torowej zgłosili się tylko Krystyna Bajsarowicz-Spałek i Janusz Steinert.

 

W pozostałych okręgach mamy po trzech kandydatów. W Kolonowskiem:

 

- ulice 1 Maja, Bzów, Chabrów, Długa, Hrabiego Colonny, Różana, Tulipanowa, Żeromskiego - Łukasz Kulik, Jan Bonk i Rafał Kupke;

 

- ulice Brzozowa, Fabryczna, Kościuszki, Słowackiego - Urszula Koziołek-Kotowicz, Roman Pietruszka i Helena Krasucka;

 

- ulice Konopnickiej, Krasińskiego, Kraszewskiego, Mickiewicza, Prusa, Szkolna - Beata Ściupider, Wojciech Jarząbek i Zbigniew Przewoźnik;

 

- ulice Dębowa, Haraszowskie, Klonowa, Pluderska, Słoneczna - Brygida Mrocheń, Waldemar Stryczek, Aleksandra Morawiec-Firuta;

 

- ulice: Kolejowa, Leśna, Opolska do nr 13 i do nr 20, Nowa - Katarzyna Bukało, Krzysztof Czupała, Adam Śmieszkoł;

 

- ulice Krzywa, Księdza Czerwionki do nr 59, Prosta, Topolowa - Dariusz Grabowski, Henryk Fleger, Katarzyna Gotwald.

 

Z drugiego okręgu wyznaczonego w Fosowskiem (Cmentarna, Dworcowa, Dzierżonia, Jana Pawła II, Księdza Czerwionki nr 40, 46 i od nr 61 do końca, Piastowska, Polna) o mandat ubiegać się będą Rafał Spałek, Danuta Hreczuch i Michał Tarara.

 

W Spóroku z ulicy Chrobrego kandydują Janina Urbańczyk, Katarzyna Kozioł i Rafał Koj, a z ulic Guznera i Dworcowej - Teresa Narolska, Mariola Król i Hubert Klencz.

 

W Staniszach Małych o dwa pozostałe miejsca w radzie miejskiej zawalczą:

 

- z ulic Cmentarnej, Eichendorffa, Granica, Hauptstocka, Korfantego, Myśliwca i Polnej - Cecylia Widera, Hubert Mańczyk i Waldemar Ziaja;

 

- z ulic 1 Maja, Dworcowa, Kani, Odrodzenia, Prusa, Sosnowa - Jolanta Kłopotowska, Anna Piątkowska i Maria Wojtakowska.

 

Ostatni mandat ze Staniszcz Wielkich z ulic 1 Maja, Dworcowej, Leśnej, Mickiewicza, Placu Targowego, Polnej i Żeromskiego trafi do Piotra Prusa lub Joanny Smykała albo Ewy Bronder.

 

Już zarejestrowało się trzech kandydatów na burmistrza. Są to Maria Bednorz, Norbert Koston i Janusz Żyłka.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Pozostanie po nim ślad
Psy w niebezpieczeństwie
Kolejny pożar w tym miejscu
Burmistrz obiecał

Komentarze

Portret użytkownika Konrad
Wysłane przez Konrad (niezweryfikowany) w 26 Wrzesień, 2018 - 13:05

Porównując do poprzednich wyborów nie za dużo się zmieniło...

Jednak mam nadzieję, że w tym roku zmieni nam się Burmistrz w Kolonowskiem, a zwycięscy konkursów na daną posadę nie będą znami miesiąc przed rozstrzygnięciem konkursu.

Nie pozdrawiam.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Wrzesień, 2018 - 21:42

Żyłka chwali się ile to nie zrobił jako wicestarosta.... Panie Żyłka chyba myli Pan kompetencje i nabija ludzi w butelkę... Powiedz Pan co jako burmistrz będziesz miał do dróg powiatowych czy wojewódzkich? W Starostwie Pana nie chcą to na gminę sie Pan ciśniesz....

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Wrzesień, 2018 - 15:05

Bo to prawda! Gdyby nie jego postawa i nieugiętość to napewno nie byłoby tych ulic w Kolonowskiem z nową nawierzchnią oraz dalszej części chodnika na 1 Maja,Arki Bożka .Starostwo samo od siebie nie foruje Kolonowskiego i tylko dzieki temu że drogi podlegały pod pana wicestarosty zostały w tej kadencji zrobione. Powiat Strzelecki nie składa się tylko z naszej gminy, potrzeby są wszędzie podobne. Ten bynajmiej zna się na robocie w przeciwieństwie do teoretyka Kostonia! Czas najwyższy na zmiany!

Portret użytkownika mieszkaniec
Wysłane przez mieszkaniec w 27 Wrzesień, 2018 - 15:38

To prawda,co za glupi komentarz.To teraz trzeba wicestarosty z Zawadzkiego,zeby zrobic ulice w Zawadzkiem 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Wrzesień, 2018 - 16:48

Nawet członkowie Mniejszości Niemieckiej chwalą P. Żyłkę!

Proszę sobie spojrzeć na ostatnie wpisy kandydata Mniejszości Niemieckiej na Burmistrza Ujazdu Huberta Ibrom, aktualnie radnego powiatowego.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Październik, 2018 - 14:58

Wczorajsze Święto Chleba i chwalony tylko pan GAIDA(wymieniany nawet jako wicestarosta) ! o ŻYŁCE nikt nawet nie wspominał... w Powiecie sobie rady nie daje a gminą rządzić chce... Śmiech na sali! 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Październik, 2018 - 09:09

Ty chyba jesteś ze wsi Staniszcze Małe!? Wiesz pewnie lepiej niż inni. P.Gajda kandyduje z MN i przez te 4 lata był członkiem zarządu powiatu z uposażeniem wice starosty. Zajmował się oświatą! Takie imprezy to nic innego jak wyborcza kiełbasa... a skoro tego nie ogarniasz to nie komentuj i nie oceniaj innych. Jak widzę to ciebie przerażają jakie kolwiek zmiany! Żal mi takich jak Ty! Najlepszy jest dla Ciebie ten marazm i pan urzędujący w Gminie... a może zmiana na stołku burmistrza może uderzyć w Ciebie albo w Twoje interesy?

Odpowiedz