fbpx Drzewo spadło, sprawy nie ma | Strzelec Opolski

Drzewo spadło, sprawy nie ma

Drzewo spadło, sprawy nie ma

Artykuły : 
Numer wydania: 

Strzelecka prokuratura rejonowa umorzyła sprawę wypadku w czasie Dni Ziemi Strzeleckiej.

Na stojących przy karuzelach ludzi spadł konar drzewa. Ranne zostały trzy osoby, w tym 1,5-roczne dziecko. Zdaniem śledczych organizatorzy święta miasta nie narazili bezpośrednio uczestników na utratę życia lub zdrowia, czyli nie dopuścili się żadnych zaniedbań.

Prokuratura zajęła się też kwestią organizacji imprezy, a dokładniej tym, że Dni Ziemi Strzeleckiej nie były zgłoszone jako impreza masowa.

- Zgodnie z prawem ta impreza nie musi być rejestrowana jako impreza masowa - poinformowała Iwona Kanturska, prokurator rejonowy w Strzelcach Opolskich.

POS

 

Komentarz

Dni Ziemi Strzeleckiej, według władz miasta oraz prokuratury, nie muszą być rejestrowane jako impreza masowa. Tymczasem inna impreza - Święto Chleba - odbywająca się dokładnie w tym samym miejscu i dla porównywalnej liczby uczestników została zgłoszona jako impreza masowa. Czyli organizator musiał zapewnić odpowiednią liczbę medyków, ochroniarzy, policjantów, strażaków, służb informacyjnych. Musiał też sprawdzić, czy teren imprezy jest bezpieczny - czy np. drzewa nie stwarzają zagrożenia.

Święto Chleba jest imprezą masową a Dni Ziemi Strzeleckiej nie? Na tym przykładzie widać, że przepisy są niejasne, dają pole na różnorodne interpretacje. A w przypadku, gdy chodzi o bezpieczeństwo, nie powinno być miejsca na dowolność.

Agnieszka Pospiszyl

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kiedy będą niemieckie tablice?
Miasteczko w środku wsi
O bezpieczeństwie ekonomicznym seniorów
Bili rekord Guinnessa
Graj w siatkę
Nikt nie chce przedszkola
Za tydzień będą grzać
Osiek wygrał!
Europejski tydzień sportu
Lokal znów pusty

Komentarze

Portret użytkownika Janina
Wysłane przez Janina (niezweryfikowany) w 27 Wrzesień, 2016 - 11:55

Po przykrym zdarzeniu z czerwca tym bardziej zadbano,aby Dni Chleba zgłosić  jako imprezę masową i dopełniono wszelkich wymogów bezpieczeństwa z tym związanych. Może warto sprawdzić tak dla zwykłej dziennikarskiej rzetelności. , czy w tamtym roku także zgłoszono tę imprezę jako masową .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Wrzesień, 2016 - 22:04

A jak teraz w nocy stanie sie cos na Osiedlu Piastow to kto bedzie winny ? Przed blokami 22, 23 i 27 panuja egipskie ciemnosci. Zadna latarnia nie swieci. Przed wieloma klatkami nie swieca lampy bo maja przepalone zarowki. Wczoraj po 22 facet na rowerze nie trafił tam gdzie trzeba , wjechał w kraweznik i sie poturbował. Dopoki lokatorzy nie zgosza przepalonych zarowek nik ze społdzielni nie zareaguje. Sprzataczki zgłaszaja nieswiecace lamy swoim nadzorczynia ale te oswiadczyły im ze od sprzataczek takich zgłoszen nie przyjmuja. Musi lokator. A moze same by sie przeszły po blokach i sprawdfziły czy lampy przed klatkami swieca. Skoro maja czas na palenie papierochow przed biurem co kilkanascie minut {widzimy to z okien} to moga sie i po osiedlu przejsc i lampy posprawdzac. W koncu to lokatorzy sa ich pracodawcami.

Odpowiedz