Drzewko za śmieci

Drzewko za śmieci

Artykuły : 
Numer wydania: 

Jak segregować śmieci, jakie odpady są niebezpieczne, co to jest recykling - to dzieci i młodzież wiedzą lepiej od dorosłych. Wszystko dzięki akcjom edukacyjnym i zajęciom praktycznym, których starszemu pokoleniu zabrakło...

Związek Międzygminny Czysty Region, który zajmuje się gospodarką odpadami między innymi na terenie gminy Izbicko, od jakiegoś czasu prowadzi edukację w terenie, organizując festyny i spotkania w świetlicach i w szkołach. W miniony czwartek pracownicy związku dotarli do izbickiej podstawówki. Dzień był szczególny - 11 maja to światowy dzień bez śmiecenia ustanowiony przez młodzież z kilkunastu krajów, współdziałającą w ramach międzynarodowego programu Europejski Ekoparlament Młodzieży.

Podczas spotkania w Izbicku można było między innymi wymienić elektrośmieci na sadzonki drzew.

- Współpracująca z Czystym Regionem firma Enviropol, która przeprowadzała zbiórkę, zebrała cały samochód elektroodpadów, w sumie 1376 kg. Śmieci te zostaną odpowiednio przetworzone - informuje Anna Piróg z Czystego Regionu.

Dzieci znów się czegoś nowego nauczyły, rodzice pozbyli się niepotrzebnych rzeczy, a w przydomowych ogródkach przybędzie nowych drzewek.

bea

Czy wiesz, że...
Wyrzucanie elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu elektronicznego, elektrycznego, małego i dużego AGD do śmietnika lub w miejsca do tego nieprzeznaczone jest zabronione. Grozi za to kara nawet do 5 tysięcy złotych. 
Sprzęt taki odbierają specjalistyczne firmy, można go oddać bezpłatnie także na mobilny PSZOK.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Będzie kanalizacja?
Aktywizacja i rekreacja
Głosujcie!
Jak kierować drewnianym wojskiem?

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Maj, 2017 - 22:09

Kochani ciszcie się że macie taką wodę tanią, bo u nas w tej jemielnicy tak doją że tego już nie można wytrzymać. Wójtem Gminy Jemielnica jest Marcin Wycisło który kompletnie z tym szczytem absudu nic nie zrobił. 

Odpowiedz