Drużyna na srebrny medal

SIATKÓWKA: II liga mężczyzn

ZAKSA Strzelce Opolskie zakończyła pierwszą rundę rozgrywek w II lidze mężczyzn na drugim miejscu. Z bilansem ośmiu zwycięstw i jednej porażki ustępuje tylko MKS-owi Andrychów. Sezon 2018/2019 rozpoczęła od zwycięstwa na własnym boisku. Bez straty seta pokonała AZS Politechnikę Opolską, z którą w minioną sobotę ponownie wygrała 3:0. Potem było pięć kolejnych wygranych. Wreszcie, w 7. kolejce nasza drużyna musiała uznać wyższość MKS-u Andrychów. Dwa ostatnie mecze w pierwszej rundzie rozgrywek to kolejne dwa triumfy.

Zespół ze Strzelec Opolskich w tym sezonie zagrał na wyjeździe pięć razy, inne drużyny gościł czterokrotnie. Jedyną jak dotąd porażkę podopieczni Rolanda Dembończyka odnieśli na hali rywala. Mecze u siebie dwukrotnie zakończyli zwycięstwami bez straty seta (z AZS-em Politechniką Opolską i MKS-em II Będzin), dwa razy oddali rywalom po jednym secie (w spotkaniach przeciwko TKS-owi Tychy i Kęczaninowi Kęty). Bardzo podobny bilans ZAKSA zanotowała w spotkaniach wyjazdowych. Dwa mecze rozstrzygnęła na swoją korzyść „do zera” (gdy rywalami byli SMS PZPS Spała i Volley Rybnik), dwukrotnie przegrała zaledwie jedną partię (z AT Jastrzębski Węgiel II oraz BBTS-em II Bielsko-Biała). Jedyny mecz bez zwycięstwa w tej rundzie strzelczanie zagrali na wyjeździe, niestety nie urwali andrychowianom nawet seta.

Za każde swoje wygrane w tym sezonie spotkanie ZAKSA otrzymała trzy punkty (zwyciężała bowiem w stosunku 3:0 lub 3:1). Na półmetku rozgrywek dało jej to łącznie 24 „oczka”. Tyle samo punktów ma również jedyny pogromca strzelczan – MKS Andrychów. Zespół z województwa małopolskiego ma jednak lepszy od nas bilans setów (26 wygranych i 6 przegranych). ZAKSA z 24 wygranymi i 7 przegranymi partiami jest na drugim miejscu. Nad trzecim Kęczaninem Kęty ma trzy punkty przewagi.

Siatkarze ze Strzelec Opolskich przegrali w pierwszej rundzie zaledwie siedem setów. Co ciekawe, w ponad połowie z nich (dokładnie w czterech) nie udało im się zdobyć dwudziestu punktów. Dwukrotnie walczyli na przewagi (jedną partię wygrali, w tej drugiej polegli). W dziesięciu setach nie pozwolili rywalom przekroczyć granicy dwudziestu „oczek”. Osiem z nich ostatecznie zakończyło mecz. Jedynie AZS Politechnika Opolska w ostatniej partii wywalczyła 23 punkty.

Jedno jest pewne, runda rewanżowa zapowiada się arcyciekawie. Strzelczanie zapowiadają walkę o pierwsze miejsce, a to oznacza spore emocje dla wszystkich kibiców siatkówki. Pierwsze zadanie już wykonane, a w grudniu czekają nas aż trzy spotkania w hali przy ul. Kozielskiej. Prawdziwy świąteczny prezent od ZAKSY!