fbpx Drogi do remontu | Strzelec Opolski

Drogi do remontu

Drogi do remontu

Artykuły : 
Numer wydania: 

Nie było łatwo wyłonić wykonawcę kompleksowych remontów dróg gminnych po zimie. Pierwszy przetarg gmina ogłosiła w lutym. Zgłosiły się cztery chętne firmy. Co ciekawe, jedna zaproponowała bardzo niską cenę za tę usługę.

 

- Planowaliśmy przeznaczyć na ten cel maksymalnie 150 tys. zł. W pierwszym przetargu jeden z wykonawców zaproponował wykonanie tego zadania za kwotę 115 tys. zł, podczas gdy inni życzyli sobie od 181 tys. do 230 tys. zł - relacjonuje wójt Marcin Wycisło. - Propozycja wydawała się dla gminy korzystna, ale była niższa o 30% od średniej arytmetycznej cen wszystkich innych złożonych ofert. W związku z tym urzędnicy wezwali firmę, by wyjaśniła, czy rzeczywiście uda się jej sfinansować inwestycję za tak niską kwotę. Firma nie złożyła jednak wyjaśnień i pierwszy przetarg musiał zostać unieważniony - mówi wójt.

 

W drugiej połowie marca ruszyło kolejne postępowanie. Tym razem zakończone sukcesem. Do przetargu znów stanęły cztery firmy - co ciekawe, te same, co poprzednio, ale oferujące już inne ceny. Najkorzystniejszą złożyła spółka OLS z Lublińca, która chce wykonać zadanie za ok. 145 tys. zł. W połowie kwietnia gmina potwierdziła wybór jej oferty.

 

Zakres robót obejmuje naprawę masami bitumicznymi na gorąco nawierzchni następujących dróg gminnych: ul. Bema, Gajdowe w Jemielnicy, drogi wewnętrznej przy OSP Jemielnica, drogi transportu rolnego na odcinku Gąsiorowice - oczyszczalnia ścieków, ul. Młyńskiej i Polnej w Gąsiorowicach, skrzyżowania ul. 1 Maja i Madalińskiego w Piotrówce, ul. Piaskowej, Spokojnej, Źródlanej, Powstańców Śl. w Centawie oraz drogi między Centawą a Warmątowicami.

 

Firma ma 6 tygodni na wykonanie prac.

 

Gmina ogłosiła też mniejszy przetarg na cząstkowe remonty dróg gminnych. Chodzi o załatanie dziur emulsją asfaltową i grysami. Oszacowano, że na zaklejenie pojedynczych ubytków w drogach gminnych potrzeba 110 ton tych substancji. Na to zadanie gmina zabezpieczyła w budżecie 55 tys. zł.

 

JK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Czy gmina powinna dotować policję?
Huczny początek maja
Huczny początek maja
Dbają o murawę

Komentarze

Portret użytkownika mieszkaniec piotrowki
Wysłane przez mieszkaniec pio... (niezweryfikowany) w 29 Kwiecień, 2019 - 20:09

Mysle ze gmina powinna sie zastanowic nad naprawa strzeleckiej. Droga ma juz pare lat a widac ze dziur przybywa. Trzeba cos zrobic zeby stan drogi sie nie pogarszal.

Kiedy gmina sie zajmnie droga pomiedzy ul kosciuszki a madalinskiego ? Przyadalo by sie wytczyc droge i wylac asfalt. Zrobic porzadek na tym odcinku zeby to w koncu jakos wygladalo.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Kwiecień, 2019 - 21:50

Gmina kupuje radiowozy policji. Na to jest kasa. Mówią, że już dwa radiowozy gmina kupiła. A na Piotrówke nie ma kasy.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Kwiecień, 2019 - 19:24

Szanowni Państwo, to jest jakaś kompromitacja Wójta Gminy Jemielnica Marcina Wycisło. Panie Wójcie z Panem na jednej imprezie nigdy w życiu, niech się Pan nie ośmiesza. Omijam Pana szerokim łukiem.

Marcinie doisz nas codzienie z kasy i teaz mamy z Tobą być na jednej imprezie. Szanowni Państwo, nie wiem czy wiecie ale mamy kilka razy droższą wodę i ścieki niż np. Izbicko. A prezesi wodociągów zarabiają setki tysięcy rocznie. Wójt dalej wierzy w bajeczki o rosnących kosztach a Wy? Po za tym śmieci teraz zdrożały o 50% wiec to jakaś masakra. I to jeszcze nie koniec bo gmina dopłaca, więc wiecie czego macie się spodziewać w kolejnych latach. I z takim wójtem być na imprezie. Nigdy, niech on się lepiej zaprosi wodociągi, policję, i wszystkich od śmieci. Podsumując nie idę na jarmark bo boję się że mnie jeszcze i tam Marcin wydoi. 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Maj, 2019 - 17:39

Wodociągi to spółka, która jest obsadzona PiSe-m.

Policja to organizacja, która jest obsadzona PiS-em.

Wójt się boi PiS-u, więc wójt nie wojuje z drobnymi PiS-owskimi watażkami.

Jak chcesz pogonić drobnych PiS-owskich cwaniaków, to napisz do Jara Kaczyńskiego. On ich jednym telefonem usadzi.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Maj, 2019 - 17:41

Za śmieci płacimy mało.

Jakby wójt załatwił darmowy odbiór śmieci, to za zaoszczędzone pieniądze ani bym się nie mógł opić.!

Tak niewiele się za śmiecia płaci!

Odpowiedz