Drogą śmierci na skróty

Drogą śmierci na skróty

Artykuły : 
Numer wydania: 

Pod koniec czerwca ruszył remont drogi krajowej nr 94 na odcinku Strzelce Opolskie - Opole (szczegóły na str. 2). W związku z tym między Strzelcami a Suchą ruch odbywa się wahadłowo. Większość kierowców nie chce tracić czasu na stanie w korku i szuka objazdów. Wybierają przy tym drogę przez Szymiszów, która przez niektórych już jest nazywana drogą śmierci.

- Ruch w ostatnim czasie się zwiększył. Remontowany odcinek drogi omijają nie tylko samochody osobowe, ale i ciężarowe. Większa liczba samochodów to dodatkowe niebezpieczeństwo dla nas, mieszkańców Szymiszowa-Osiedla, gdyż cały ruch przebiega przez ulicę Ligonia, gdzie tylko na niewielkim jej fragmencie jest chodnik - mówi Henryk Skowronek, sołtys Szymiszowa-Osiedla. - Najbardziej chodzi nam o samochody ciężarowe. Rozwiązaniem mogłoby być ustawienie znaku ograniczającego tonaż samochodów, ale akurat w naszym przypadku to nie jest taka łatwa sprawa, bo samochody ciężarowe dojeżdżają również do znajdujących się na terenie sołectwa przedsiębiorstw. Zwróciliśmy się do Powiatowej Komendy Policji w Strzelcach Opolskich o zwiększenie patroli na tym odcinku drogi.

 

Remont odcinka drogi z Suchej do Strzelec Opolskich ma potrwać do 11 lipca.

BB

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Podwójna wygrana
Grodzisko świętowało!
Oznakuj swój rower
Kąpiele jedynie słoneczne
Impreza na 102!

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Lipiec, 2017 - 12:26

Napewno jeżdżą przez Szymiszów, tak tak. Co za bzdura! Ale się uśmiałem. A "dziennikarz " pisze bez sprawdzenia.  Opadają ręce. 

Odpowiedz