Droga do d...

Droga do d...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Zakończył się remont ulicy Polnej w Fosowskiem. Na drodze położono dywanik asfaltowy na wszystkich jej odnogach, także tej prowadzącej do stacji kolejowej, która do tej pory była zupełnie nieutwardzona. Mieszkańcy bardzo cieszyli się na realizację tej inwestycji, licząc, że wreszcie suchą nogą dotrą na dworzec.

Nic bardziej mylnego. Droga prowadzi do... dziury. Asfaltowy trakt kończy się kilkanaście metrów od wejścia pod tunel prowadzący na stację. Pomiędzy jest ziemisty plac, na którym przy każdych opadach deszczu tworzy się wielka kałuża.

- Jak zwykle problem rozwiązano połowicznie - skarży się pan Karol. - Myślałem, że droga prowadzić będzie do samego przejścia podziemnego. Idealnie byłoby, gdyby powstało tam kilka miejsc parkingowych, a jest droga prowadząca do dziury.

Problemem okazują się sprawy własnościowe. Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie gminy w Kolonowskiem, drogę utwardzono na odcinku należącym do gminy. Plac przed tunelem jest własnością kolei. Burmistrz Kolonowskiego Norbert Koston zapewnił nas, że przy okazji najbliższego spotkania zwróci się do PKP o utwardzenie brakującego odcinka drogi.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Czytelnik pisze do redakcji
Bezpiecznie na 100%?
1000 złotych za śmieci
Miał być porządek...
Gumisiowy las w naszej gminie!

Komentarze

Odpowiedz