fbpx Dożynkowa karuzela! | Strzelec Opolski

Dożynkowa karuzela!

Dożynkowa karuzela!

Artykuły : 
Numer wydania: 
Rolnicy wszystkich miejscowości gminy Strzelce Opolskie zjechali w niedzielę, 1 września, do Dziewkowic, by wspólnie podziękować za tegoroczne żniwa. Po uroczystej mszy świętej przeszli korowodem na boisko, gdzie odbyła się część biesiadna.

Kolorowy korowód wprawił w zachwyt mieszkańców Dziewkowic i gości, którzy tłumnie pojawili się na żniwnioku. Każde sołectwo starało się jak najpiękniej zaprezentować swoją koronę, nie zabrakło również dowcipnych platform pełnych przebierańców. Okrzyki zdumienia wywołała... dożynkowa karuzela! Musimy przyznać, że takiego wykorzystania urządzenia do foliowania balotów jeszcze nie widzieliśmy. Ukłon również w stronę mieszkańców Dziewkowic, którzy pięknie przystroili swoje obejścia z okazji święta plonów.

Gdy goście usadowili się już w namiocie dożynkowym, starostowie: Maria Miensok i Jerzy Sowa przekazali chleb wypieczony z tegorocznych ziaren na ręce wiceburmistrza Józefa Kampy, który podzielił go wspólnie z sołtyską Dziewkowic Lidią Tarlińską.

I nastał czas zabawy... Na scenie prezentowali się uczniowie miejscowej szkoły, gości do łez rozbawiła Joanna Bartel, czyli Andzia Dworniok z serialu Święta Wojna. Specjalny koncert dała również parafialna orkiestra dęta z Dziewkowic, a mieszkańcy wsi pokazali długo przygotowywany spektakl „Czerwony Kapturek szuka księcia”. Owacjom nie było końca!

Nie mogło zabraknąć również pokazu siłaczy, w których swoją krzepę zaprezentował Michał Anioł - najsilniejszy mieszkaniec Dziewkowic. Wieczorem na scenie pojawiły się gwiazdy TVS - zespół B.A.R. oraz Krzysztof Drabik, który dał pokaz sztuki barmańskiej. Imprezę zakończyła zabawa taneczna do białego rana.

POS

Odpowiedz