fbpx Dostają za dużo pieniędzy? | Strzelec Opolski

Dostają za dużo pieniędzy?

Dostają za dużo pieniędzy?

Artykuły : 
Numer wydania: 
Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Zawadzkiem w ubiegłym roku otrzymał z budżetu gminy 1 mln 300 tysięcy złotych na swoje bieżące funkcjonowanie. Zważywszy na szeroki wachlarz zadań, jakie prowadzi jednostka, i liczbę obiektów, które utrzymuje, nie jest to wielka kwota. Od lat brakuje środków na remont hali sportowej. Z powodu braku funduszy opuszczono budynek domu kultury przy ulicy Dworcowej. Nowy dom kultury przy orliku także wymaga nakładów. Pokoje wynajmowane przez ośrodek nie są w idealnym stanie. Niejednokrotnie przy relacjonowaniu GOSiT-owskich imprez słyszałam, że robi się je po kosztach, bo nie ma środków...

Tymczasem, pod koniec ubiegłego roku GOSiT zwrócił do budżetu gminy niewykorzystane 75 tysięcy złotych. Zdaniem dyrektora, Mateusza Ochlusta, oszczędności pojawiły się dzięki racjonalnemu gospodarowaniu środkami i łagodnej zimie. Obiektów nie trzeba było intensywnie ogrzewać od października do grudnia 2013. Jak twierdzi dyrektor, zaoszczędzonych pieniędzy nie dało się wykorzystać w inny sposób.

- Koszty remontu hali czy budynku przy orliku są dużo większe niż zaoszczędzona kwota - przekonuje Ochlust. - Obydwa obiekty należy poddać termomodernizacji. Mamy nadzieję, że w ramach nowego budżetu unijnego znajdą się środki na kompleksową termomodernizację gminnych obiektów, w tym hali i domu kultury.

Okazuje się, że zimą wykonano remonty w pokojach hotelowych GOSiT. Znikła z nich wykładzina dywanowa, na podłogach pojawiły się panele, znalezione w magazynach, otrzymane jako pomoc po powodzi w 2010 roku.

- Remont odbył się metodą gospodarczą - mówi Ochlust. - Panele położyli nasi pracownicy. Większość pokoi została odmalowana. Podnieśliśmy standard, nie podnosząc cen.

W pokojach nadal straszą stare okna, ale to kwestia termomodernizacji i łazienki, ale o tym cicho sza!

Dyrektor GOSiT nie obawia się, że radni, widząc zwroty, w kolejnym roku postanowią obciąć fundusze dla jednostki.

- Burmistrz jest w pełni świadomy, skąd się wzięły oszczędności - przekonuje Ochlust. - Musimy mieć zabezpieczone środki na ogrzewanie do końca roku, pogody nie da się przewidzieć.

MM

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Maj, 2014 - 17:52

Nie mieli na co wydać pieniędzy i je oddali??? Gosit z Zawadzkiego??? Ten , gdzie wszystko się sypie?? NO - GOSPODARNY TEN GOSPODARZ- tylko brać przykład..

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Maj, 2014 - 22:01

za taką "gospodarność"dyrektorowi od razu należy się podwyżka!!!!!radni "przyklepia" i będzie chłop więcej zarabiał,bo mu się należy:)No i może coś jeszcze dla burmistrza zostanie....

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Maj, 2014 - 10:29

Wczoraj przeglądalam stronę internetową gminy Zawadzkie i zwróciłam uwagę że jest ogłoszony konkurs na dyrektora Państwowego Gimnazjum w Zawadzkiem czy ktoś z zacnych czytelników coś wie na ten temat?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Maj, 2014 - 11:17

A co szanownego czytelnika interesuje w szczególności?Bo chyba samo ogłoszenie konkursu jest jasne( z prawnego punku widzenia).

Portret użytkownika Człowiek z Zawadzkiego
Wysłane przez Człowiek z Zawa... w 14 Maj, 2014 - 13:23

Widocznie widzą co się dzieje, że MO czeka kurs na taczce, więc wolą uniknąć podobnego losu, sami zwalniają się.

WYWIEŚĆ NA TACZCE Z URZĘDU ORGACKIEGO.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Maj, 2014 - 13:47

drogi czytelniku,z całym szacunkiem do Ciebie,od długiego już czasu czytam to forum i Twoje hasło przewodnie na dole "WYWIEŚĆ NA TACZCE Z URZĘDU ORGACKIEGO"jeśli możesz to napisz co robisz w kierunku tego żeby swoje słowa zamienić w czyn i żeby się wkońcu spełniło życzenie Twoje i pewnie nie jednego mieszkańca gminy Zawadzkiego...pozdrawiam

Portret użytkownika Człowiek z Zawadzkiego
Wysłane przez Człowiek z Zawa... w 14 Maj, 2014 - 16:57

"WYWIEŚĆ NA TACZCE Z URZĘDU ORGACKIEGO" to hasło i zarazem przenośnia żeby ludziom uświadomić na kogo nie głosować w listopadowych wyborach.

WYWIEŚĆ NA TACZCE Z URZĘDU ORGACKIEGO.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Maj, 2014 - 18:27

Sukces? w krajach afrykańskich frekfencja sięga zawsze powyżej 70% do gdzie my jesteśmy i jakim społeczeństwem jesteśmy?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Maj, 2014 - 09:17

Przy jednym kandydacie można głosować na nie, czyli nie akceptować tej kandydatury( nie noże powiedzieć ,że ma poparcie społeczne).

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Maj, 2014 - 14:44

Takiego prostaka jak ty to jeszcze na tym forum nie było. Faktycznie Twoje rozumowanie i intelekt sprowadza się wyłącznie do obsługi taczki.i tak trzymaj

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Maj, 2014 - 17:08

ten prostak o ktorym piszesz to madry facio. Znasz moze taka przypowiesc jak: Jak kogos przezywasz tak sam siebie nazywasz?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Maj, 2014 - 13:38

Odpowiedź jest bardzo prosta( nie tak głupia jak podał "Człowiek z Zawa..:),bo kończy się 5-cio letnia kadencja( wybór był 8 .06.2009)stąd obowiązek ogłoszenia nowego konkursu.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Maj, 2014 - 14:41

Jako pierwszy zadałem to pytanie na forum i uzyskałem w tym momencie jasną odpowiedz, dziękuję za wyjaśnienie.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Maj, 2014 - 13:42

co to za szef który nie potrafi zagospodarować środków w budżecie,naprawdę nie było żadnych potrzeb? ,smieszne to jest i tylea jest to też w pewnym stopniu brak gospodarności

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Maj, 2014 - 19:23

My tu sobie bla bla bla a cała południowa Polska przygotowuje się do możliwości wystąpienia powodzi. Ciekawy jestem jak wygląda gotowość naszej gminy przypominam lata 1997 i 2010.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Maj, 2014 - 09:22

A dlaczego ma być pusty? IMiGW Wrocław-" Nie ma zagrożenia powodziowego dla Opolszczyzny,koryta rzek są słabo wypełnione". Opady rzędu 30 mm. na dzień nie stanowią zagrożenia powodziowego,w sobotę opady mają ustawać. W 2010r. lało ponad tydzień i to nawet 60mm na dzień.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Maj, 2014 - 19:28

Wygląda jak zawsze,czyli będzie co bedzie,lub poprostu sorry taki mamy klimat.Ratuj się sam kto może władza nie pomoże.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Maj, 2014 - 20:01

Stare przysłowie mówi lepiej dmuchać na zimne niż gasić pożar. Drodzy urzędnicy może ruszy ktoś makówka i podejmie decyzję o spuszczeniu stawu hutniczego czy ktoś z ramienia gminy zorganizował spotkanie ze wszystkimi służbami jakiś sztab kryzysowy, na pewno nie bo po co przecież w całej historii Zawadzkiego nie było powodzi. Panie burmistrzu pamietaj pan że Stachowskiego pogrzebala miedzy innymi powódź w 2010r.

Portret użytkownika Bandit1200
Wysłane przez Bandit1200 (niezweryfikowany) w 15 Maj, 2014 - 09:18

Wiem, że to nie jest temat tego artykułu ale i tak muszę zapytać...
No więc jak z tą byłą dyrektorką gimnazjum - panią Małgorzatą Rabicką, jeśli się nie mylę? Zrezygnowała, czy co? Też mnie to interesuje. Tylko nie mówcie, że poszła na jakąś wcześniejszą emeryturę, bo wtedy to już chyba biegunki dostanę ;-)

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Maj, 2014 - 09:26

jak cie to interesuje to powinieneś doczytać w tym temacie jasno napisano-Pani dyrektor gimnazjum,kończy się 5-cio letnia kadencja stąd nowy konkurs-i nie chodzi tu o panią Rabicką -wiem ,że taka informacja cię zmartwi.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Maj, 2014 - 12:07

Już wcześniej czytelnik ci napisał gdzie doczytać( jest w tym wątku)."No więc jak z tą byłą dyrektorką gimnazjum - panią Małgorzatą Rabicką, jeśli się nie mylę?" Mylisz się Pani Rabicka nie jest dyrektorką gimnazjum,a powód konkursu też jest podany.Chyba teraz wszystko jasne?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Maj, 2014 - 19:26

Mam na imię Adam!-Rychu,Zbychu ,czy Ździchu..

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Maj, 2014 - 21:58

Wiem że basen leśny leży na samym końcu Zawadzkiego ale nie znaczy to że powinno się o nim zapominać i tak się marnuje, może ktoś z "władzy" pomyśli o tym aby poszukać np. firmy która w zamian za remont będzie mogła ten basen przez kilka-naście lat użytkować i za to pobierać pieniądze....skoro dyrektor oddaje kasę a nie umie z nią zrobić użytku to chyba nie nadaje się na dyrektora...?takie bynajmniej mam zdanie, bo co to za gospodarz, który mając pieniądze nie umie ich pożytecznie zagospodarować????

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Maj, 2014 - 09:32

zgadzam się . nawet jakby nie starczyło na cały remont - bo na pewno by nie starczyło- trzeba było zacząć coś sukcesywnie robić.. no, faktycznie, jak dyrektor może oddać pieniądze, jak jest tyle wydatków?? coś chyba nie tak..

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Maj, 2014 - 14:47

To fakt basen leśny jest wstanie opłakanym okropne straszydlo miasta.Ale myślę że żaden prywatny inwestor nie będzie zainteresowany bo w tak małym miasteczku to jest nieopłacalne.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Maj, 2014 - 21:47

Pewnie nasza "władza" też tak myśli więc zamiast kogoś szukać czy bynajmniej taki pomysł próbować wprowadzić w życie to lepiej od razu powiedzieć że się "nie opłaci...".W Oleśnie jest basen kryty, Strzelcach też a w Zawadzkiem są dwa baseny-jeden nieczynny a na drugim boję się dziecku pozwolić kąpać żeby sobie stóp nie porozcinał o dziurawą posadzkę...Jestem pewien że jeśli potrzebna byłaby pomoc ludzi naszej gminy to nie byłoby problemu żeby ludzie pomogli w "czynie społecznym" tylko potrzebny jest ktoś kto umie coś zorganizować a nie tylko narzekać że nie ma pieniędzy, za 75tyś zł można kupić sporą ilość materiałów budowlanych. Gmina Zawadzkie potrzebuje mądrego i zaradnego burmistrza, wkrótce wybory i wierzę w to że taka osoba się znajdzie.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Maj, 2014 - 22:05

I tu się kolega myli i to mocno!Inwestora poszukuje się od 4 lat a było już tak blisko.....-cyt "Z informacji, jakie przekazał burmistrz Mariusz Stachowski, wynika, że terenem basenu interesuje się kilku przedsiębiorców z Zawadzkiego i gmin ościennych. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce jeden z nich będzie mógł rozpocząć inwestycje: w chwili obecnej trwa procedura przetargowa, a sam przetarg ruszy 11 maja. Zdaniem Kariny Bartoszek z urzędu gminy pod koniec czerwca, jeśli znajdzie się chętny, powinna być podpisywana umowa" - niestety wszyscy "inwestorzy zdezerterowali i tak jest do dziś. Jedyne ew. chętny łożyć na remont to.... Huta...( ale już nima).....eh nikt nie utopi swoich pieniędzy w basenie. Czyn społeczny???? W Zawadzkiem??? Wolne żarty, tutaj każdy patrzy wilkiem na drugiego.

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 18 Maj, 2014 - 20:25

Ja też słyszałem, że jak rozkopano Basen Leśny, to padła wtedy kwota bodajże 40 000 zł na jego generalny remont, której to wtedy gmina nie miała. Teraz GOSiT zwraca prawie dwa razy tyle gminie, a basen nadal niszczeje.
Panie Karolu, proszę podjąć temat.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Maj, 2014 - 20:48

Niestety "smok" znów źle słyszał,a przynajmniej nie dokładnie słuchał-cyt:- "Otrzymałem polecenie, by jednak dokonać doraźnych napraw i otworzyć w tym roku obiekt – mówił przed miesiącem dyrektor MOKSiR-u, Remigiusz Serafin. Decyzja dość kontrowersyjna, jeżeli policzy się, jak duże pieniądze trzeba by wysupłać na same materiały. Wstępnie wyliczono, że koszt betonu sięgałby 40 tysięcy złotych, czyli 1/5 ceny kompleksowego remontu obiektu. A byłyby to pieniądze dosłownie utopione, bo za rok stan obiektu byłby dokładnie taki jak tegorocznej wiosny. To jednak jedyna możliwość, by w tym sezonie młodzież mogła z basenu korzystać.
- Basenu nie będzie – mówi burmistrz Mariusz Stachowski. – Podjęliśmy taką decyzję po konsultacji z dyrektorem MOKSiR-u, i wydaje się jedyną rozsądną. Ani MOKSiR, ani gmina nie ma nadmiaru pieniędzy, które można by marnować."Tak więc 40 tyś to zaledwie 1/5 remontu( wstępna wycena) w cenach z 2009r.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Maj, 2014 - 21:39

Smok podjąć to ty możesz leczenie nóg bo na głowę jest już za późno. Za 40 tyś to ty se możesz lekki lifting mieszkania w bloku zrobić a nie remont basenu człowieku gdzie ty żyjesz, czy ty zdajesz sobie sprawę jakie dzisiaj są ceny na rynku budowlanym? Nie pisz głupot

Portret użytkownika Człowiek z Zawadzkiego
Wysłane przez Człowiek z Zawa... w 19 Maj, 2014 - 15:15

Nie widziałem w tym wątku, żeby smok pisał, a gdyby pisał, to zawsze pod ksywką "Smok". Jeśli chodzi o basen, to warto coś zrobić dla gminnej młodzieży, choćby tor przeszkód dla deskorolkowców.

WYWIEŚĆ NA TACZCE Z URZĘDU ORGACKIEGO.

Portret użytkownika Człowiek z Zawadzkiego
Wysłane przez Człowiek z Zawa... w 19 Maj, 2014 - 23:50

Chyba masz przewidzenia co do smoka, bo ja przeszukałem cały wątek i nie widzę ksywki smoka. Jak już to widzę w tytule i w treści postu jak ktoś pisze na jego temat. Nie odróżniasz tytułu od ksywki i tyle. :)

WYWIEŚĆ NA TACZCE Z URZĘDU ORGACKIEGO.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Maj, 2014 - 10:34

Absolutnie konieczna wizyta u okulisty!!! Chyba ,ze to problem neurologiczny? Wpis smoka-- "smok, 18 maj, 2014 - 19:25

Ja też słyszałem, że jak rozkopano Basen Leśny, to padła wtedy kwota bodajże 40 000 zł na jego generalny remont, której to wtedy gmina nie miała. Teraz GOSiT zwraca prawie dwa razy tyle gminie, a basen nadal niszczeje.
Panie Karolu, proszę podjąć temat".Dużo zdrowia...

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Maj, 2014 - 21:17

Od dłuższego czytam twoje wpisy i wyciągam jeden wniosek że na tą twoją teczkę sam siadaj i spadaj pełnym gazem.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Maj, 2014 - 11:39

Na jaką teczkę?
Na tą, której przyjechał czy przyleciał spadochroniarz z tarnogórskiej oświaty?
To tu się zgadza, niech spada tam skąd przylazł, a najlepiej jeszcze dalej.

Portret użytkownika Człowiek z Zawadzkiego
Wysłane przez Człowiek z Zawa... w 20 Maj, 2014 - 12:23

Dobrze prawisz o tym spadochroniarzu z tarnogórskiej oświaty, widocznie Tarnowskie Góry się zabezpieczyło przed powrotem tego spadochroniarza tak że Śląska kolej odcięła połączenie do Fosowskiego bo MO tam narozrabiał. :)

WYWIEŚĆ NA TACZCE Z URZĘDU ORGACKIEGO.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Maj, 2014 - 14:51

Może na taczkę również zrobić tor ? Chętni będą walić drzwiami i oknami jak będą widzieli tak aktywnego i wybitnego specjalisty od Taczki.Ktoś pisze czyn społeczny, oczywiście jestem za, jednego od transportu już mamy. A będzie co wodzić.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Maj, 2014 - 15:34

Na pocżątek na transport oczekuje jeden pasażer, który ewidentnie emanuje potwornie negatywną aurą.
Po jego wywiezieniu być może pomniejsze szkodniki utracą możliwość doładowywania się morowym klimatem i odpadną same, tak więc trzeba wykonać najpierw jeden kurs i potem zdecydować co dalej.

Odpowiedz