fbpx Domaga się zadośćuczynienia od miasta | Strzelec Opolski

Domaga się zadośćuczynienia od miasta

Domaga się zadośćuczynienia od miasta

Artykuły : 
Numer wydania: 

Piątego czerwca ubiegłego roku w trakcie Dni Ziemi Strzeleckiej w parku miejskim w Strzelcach doszło do wypadku - potężny konar drzewa odłamał się i z wysokości ok. 8 metrów spadł na uczestników zabawy, którzy stali przy karuzelach. Do szpitala trafili: kobieta z urazem pleców, jej mąż z urazem głowy i 1,5-roczne dziecko. Na szczęście dziecku nic się nie stało. Najciężej ranna została kobieta.

Sprawą zajęła się prokuratura, która stwierdziła, że organizatorzy święta miasta nie narazili bezpośrednio uczestników na utratę życia lub zdrowia, czyli nie dopuścili się żadnych zaniedbań. Zlecono wykonanie ekspertyzy dendrologicznej. Dendrolog stwierdził, że drzewo, którego gałąź się złamała, było zdrowe i należycie pielęgnowane. Postępowanie w sprawie wypadku umorzono.

Jednak poszkodowana założyła sprawę cywilną o zadośćuczynienie od miasta. Kobieta domaga się 25 tysięcy złotych. Pierwszy termin rozprawy wyznaczony jest na 15 maja.

Organizatorem Dni Ziemi Strzeleckiej jest gmina Strzelce Opolskie, która w ubiegłym roku nie zgłosiła ich jako imprezy masowej.

Władze gminy tłumaczyły po incydencie z konarem, że teren parku został podzielony na strefy m.in. koncertową, gastronomiczną i wesołego miasteczka. Przekonywały, że strefy są od siebie niezależne - ludzie siedzący pod parasolami i pijący piwo nie mają nic wspólnego z koncertem Kayah, który odbywał się parę metrów dalej. Dlatego imprezy nie trzeba zgłaszać jako masowej. W tym roku władze zmieniły zdanie, bo Dni Ziemi Strzeleckiej zostały zgłoszone m.in. do policji i straży jako wydarzenie masowe - służby te muszą wydać opinię, czy organizator właściwie zabezpieczył teren imprezy.

BB

Komentarze

Portret użytkownika Stanislaus Popanda
Wysłane przez Stanislaus Popanda (niezweryfikowany) w 25 Kwiecień, 2017 - 17:57

u mnie tez urzad mial klopoty z wyplata odszkodowania  za uszkodzone ogrodzenie.Stwierdzono ze roboty w ramach prac spolecznych nie sa ubezpieczone- taka sciema. U mnie chodzilo o pare set  zlotych . Jako ze  sprawa sadowac byla nieoplacalna odpuscilem. Ale wt ym wypadku bym dochodzil swego tym bardziej ze urzad ma obowiazek byc ubezpieczonymajak ktos niedopelnil tego obowiazku to niech placi zwlasnej kabzy.

Portret użytkownika mieszkaniec_xyx
Wysłane przez mieszkaniec_xyx (niezweryfikowany) w 27 Kwiecień, 2017 - 13:15

Zapomniałem , że większość nacji polskiej to rud TĘPY i ROSZCZENIOWY , nie było by " IGRZYSK DLA LUDU " to władza zła i be , bo skąpi ..a teraz każde drzewo ma sprawdzać i pielęgnować. Szyszko minister obecny rzekł : WYCINAĆ , też poszły obelgi i że  chore prawo dla INTERESÓW PRYWATY. Tu był poprostu PECH ! tak cięzko OBIEKTYWNIE to zrozumieć ? dla polskiej wiekszości ujadaczy strzeleckiej inteligencji ciężko zrozumieć . Lepiej pozwać jak uczciwie zarobić . Dymali nas za zaborów i innych wojen ..ale jak to pewien wieszcz rzekł .. polak mądry po szkodzie ... W SZEROKIM TEGO SŁOWA TŁUMACZENIU ..

Portret użytkownika mieszkaniec_xyz
Wysłane przez mieszkaniec_xyz (niezweryfikowany) w 27 Kwiecień, 2017 - 13:22

....zapomniałem dodać ...policzmy ile drzew jest w parku , zróbmy referedum wtedy, że milion pięcset sto dziewięcset drzew z naszych podatków ma być pilęgnowanych .,,, by odbyły się " IGRZYSKA " chodniki były , scieżki rowerowe drogi bez dziur itp itd ..ale dopiero wtedy by konar z drzewa sam z siebie się nie urwał ...bo pielęgnowane . NIE ! Lepiej wyciąć zaaorać jest możliwość :) zamiast parku pustynia piasku ...też będzie urlokliwie :) ale pewnie też znajdą się ci co tylko będą ujadać . ŻYCZĘ TYLKO TRZEŻWOŚCI W PODEJŚCIU DO SPRAWY .. to nie usa , że jedząc hamburgera po 20 latach nagle wytaczam proces bo nie wiedziałem, że przytyję a 50 , że raka w organizmie się dorobię . Sugeruję następnym razem zostać w domu i TV TRWAM oglądać to będzie najbezpieczniejsze .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Kwiecień, 2017 - 16:46

   nie wypowiadaj  się na tematy o których nie masz zielonego pojęcia   ,  wlaśnie w USA  ok 30 %   kwoty zarobku netto  przeznacza sie na  ubezpieczenie  i dlatego  właśnie     żrać  chamburgera czy też inne  amerykańskie świństwo    tak sprzedawca jaki i  żarłok mogą  czuć się bezpiecznie  poniewaz   WYKUPILI UBEZPIECZENIE a  w  Strzelcach  można utopić w rybaczówce kilkaset tysięcy ale 500zł na ubezpieczenie    spędu bydła  to już   zabrakło . Zabrakło   kompetencji , empati i wyobraźni .  

P.S.  Oczywista oczywistosc    winnych   BRAK

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Kwiecień, 2017 - 16:38

   Popsłuchaj   idioto . Co kogo obchodfzi  jakikolwiek pech .  Pech może spotkać  każdego ale od tego wlaśnie sa ubezpieczenia . Po to  właśnie  strzeleccy przedsiebiorcy   płacą horendalne    kwoty na rzecz urzedu miasta i gminy    aby gmina  ubezpieczała się od pecha . Koszta takiego ubezpieczenia rocznego kosztuje  circa 500zł  . Kilka  czy nawet  kilkaset tysięcy  wyrzuca   urząd w przysłowiowe błoto   ale na ubezpieczenie - drobnych brak . Pytam  - o jakiej prywacie drzesz ryja? Człowiek którego spotkało nieszczęście z racji   niedopelnienia  obowiązków jakiś   pierdzistołkow     upomina się  o swoje   ponieważ tak stanowi  litera prawa   MAM  PRAWO  CZUĆ SIĘ  BEZPIECZNIE  W MIEJSCU PUBLICZNYM  ponieważ   płacę za to  bezpieczeństwo   poprzez comiesięczną  daninę w postaci kilkunastu podatków.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Kwiecień, 2017 - 21:18

   Nie popisuj się na forum   idiotycznym populizmem to  nie będziesz uchodził   na forum za  idiotę.  kumasz misiu?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Kwiecień, 2017 - 06:54

Oj oj ty naprawdę płytki  jesteś jak kałuża po letnim deszczu no i pozbawiony zupełnie kultury no cóż jaka mač taka nać hehe

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Maj, 2017 - 16:26

W tym roku pomyślano i strefa gdzie bedzie impreza masowa to rejon scent. Pozostała część parku karuzele i stoiska będą poza strefą imprezy masowej. To znaczy że stoiska i pozostałe atrakcje już nie są związane z dniami ziemi. Bardzo śmieszne.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Maj, 2017 - 21:45

  Tak  dlugo   strzelccy debile  będą      żąglować   polskim  prawem  , AŻ ICH TE PRAWO   DOPADNIE

a jak  dopadnie to   rachunki zapłacą   strzeleccy podatnicy

Odpowiedz