fbpx Dogadali się i w końcu wyremotnują dach | Strzelec Opolski

Dogadali się i w końcu wyremotnują dach

Dogadali się i w końcu wyremotnują dach

Artykuły : 
Numer wydania: 

Piękny stary budynek przy ul. Dworcowej 1 - mieści się w nim poczta, siedzibę ma bank, a także operator telefoniczny, ale większość pomieszczeń należy do gminy Zawadzkie. W ostatnich latach działał tam dom kultury. Ze względu na zły stan techniczny budynku, sekcje Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki musiały się stamtąd wyprowadzić.

Stan dachu obiektu jest tragiczny, dachówka łuszczy się i rozwarstwia. Wilgoć wdziera się głównie do należących do gminy górnych pomieszczeń.

Od lat podejmowano próby dogadania się ze wszystkimi właścicielami w celu remontu obiektu, w tym roku to się udało.

- Postępowanie było tutaj podobne jak w przypadku wspólnot mieszkaniowych - wyjaśnia Krzysztof Wasik z GOSiT. - Wszyscy właściciele musieli się zgodzić na remont, zaakceptować jego zakres i wyłożyć środki. Spisaliśmy porozumienie, na mocy którego wszyscy proporcjonalnie do posiadanych udziałów partycypują w kosztach.

Zakres prac jest bardzo duży: trzeba rozebrać cały dach i kominy i wymienić uszkodzone elementy więźby dachowej. Następnie położyć nową dachówkę, zamontować nowe okna dachowe i rynny oraz instalację odgromową. Właściciele zabezpieczyli na remont ćwierć miliona złotych.

Do postępowania przetargowego zgłosiły się dwie firmy. Wyłoniony wykonawca będzie musiał ostro zabrać się do pracy - termin zakończenia prac przewidziano na 28 grudnia. Dlaczego prace podjęto w tak niesprzyjającej porze roku?

- Bardzo długo trwały ustalenia pomiędzy wszystkimi właścicielami - tłumaczy Wasik. - Naszymi partnerami są tu trzy wielkie firmy, każde pismo było analizowane przez ich działy prawne. Mamy na tę inwestycję środki w tegorocznym budżecie, nie chcemy też, żeby budynek dalej niszczał, dlatego chcemy zrobić remont jak najszybciej - argumentuje.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Koń nie tylko dla świętego
Młodzi eksperci z Zawadzkiego
Święto Niepodległości
Wystarzałowe świętowanie!

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Listopad, 2016 - 10:07

Panie Wasik- proszę szerzej i jaśniej wyjaśnić dlaczego dopiero teraz się za ten remont bierzcie. Wszelka logika, rozsadek i znajomość fachowa robót wskazuje, że należało to zrobić w innym czasie. Kto konkretnie był hamulcowym w tej sprawie, bo z treści artykułu wynika, że są nimi strony spoza GOSiT

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Listopad, 2016 - 10:14

Widząc tłumaczenie, że to nie ja tylko ''oni'' to mam pytanie, czy kolejne opóźnienia w odbiorze smieci segregowanych, to wina ''onych'', dlaczego smieci segregowane sa odbierane co 3 tygodnie, a nie co 2 tygodnie, czy za ten brakujący tydzień i związane z tym śmieci mamy dodatkowo płacić, dlaczego wzorem Opola (tam mozna) nie są odbierane liście (tam auta podstawiaja bez problemu i bezdodatkowych kosztów- czytaj NTO), a co u nas nie mozna i trzeba palić to w ogródku, co jest grane Panie i Panowie Radni. Co na ten temat ma do powiedzenia p. burmistrz i Prezes ZAW-KOM, czyżby odpowiedzią ma być tak jak w tym artykule- to''oni''

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Listopad, 2016 - 10:28

Ja tam z kolei nie wiem czy to ''oni'' czy ''my''. Czasami jest ten trzeci, może akurat nie w tym przypadku ale w innym, w artykule z poprzedniego wydania. Mam na myśli rzetelność przekazu informacji. Nie jest w porządku przekazywanie informacji po najmniejszej linii oporu, a ma na mysli artykuł pani MM  na temat budowy parkingu na Osiedlu Opolska 61. Czytając jego treść doszedłem do wniosku, że zrobiła Pani ''spacer'' ( bo jak to inaczej nazwać) tylko do p.burmistrza, nie zaglądająć na Osiedle, nie pytająć zainteresowanych, a mam na myśli mieszkańców, p. Prezesa SM i radnych/radnego i napisała pani to co akurat jest przeciwieństwem do stanu faktycznego. Najbardziej zainteresowanym stronami tej budowy byli mieszkańcy. p. radny i Prezes, który współfinansuje to przedsięwzięcie, a najmniej p. burmistrz, który jak się okazuje jest stroną wiodącą w tym projekcie. Mysle, że ''odrobi'' pani raz jeszcze porządnie tą lekcję pod nazwą ''rzetelność".

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Listopad, 2016 - 16:53

Jaśniej, z czego mamy się cieszyć. Takim mysleniem cofamy się.To zlikwidujmy internet, telefony,, zamienmy samochód na kryczkę i kijek, szok co za myslenie w XXI wieku. Gdzieś się uchował, skąd przybyłeś, wiem, że b, nauka radziecka znała takie przypadki

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 16 Listopad, 2016 - 13:06

Przedmowca dokonal swego wpisu w ironii. Wszyscy wiemy, ze takie rozwiaznie jakie jest zastosowane (lacznie z cena uslug) jest beznadziejne. Gdy krzyk i placz juz nie pomagaja - pozostaje gromki smiech.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Listopad, 2016 - 07:55

Rozumiem, ale problem jest. De facto płacimy więcej i nie wiem dlaczego. Były  wywozy odpadów zmieszanych co 2 tygodnie  a teraz są co 3 tygodnie.Nazbiera mi sie więcej za ten brakujący tydzień, to płać dodatkowo, Dlaczego? co jest grane. Podobnie jest z BIO. Uważam, że temat jest dla radnych i wytłumaczenie tej sytuacji ze strony p.burmistrza i p.prezesa ZAW-KOM. Poza tym dla tych 2 ostatnich Panów mam pytanie - co jest dalej z PSZOK (punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych). Temat b.wazny, bo my mieszkańcy ponosimy większe koszty wywozu  odpadów za brak tego, a przeciez mamy swoje wysypisko w Kielczy (tam jest propnowany od kilku lat), które należy przysposobić do tego (kiedyś planowano na to 200 tyś), może by takpomyśleć o mieszkańcach i obnizyć koszty odpadów, a nie planować, czy tez zajmować się jakimis bzdurnymi inwestycjami typu Centru Przesiadkowe za prawie 1 mln zł (chyba dla statków kosmicznych). Pani redaktor temat jak drut aktualny i droga do burmistrza (no może po drodze tez do p. Prezesa), Co na to Szanowny Pan Przewodniczący Rady. może by tak zasięgnął na ten temat wiedzy i ruszył temat w imieniu mieszkańców, których w końcu jak radny reprezentuje

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Listopad, 2016 - 08:03

Zostawcie w spokoju naszego drogiego Przewodniczącego.  to nie jest w jego kompetencji aby takimi bzdurami się zajmować

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Listopad, 2016 - 09:14

Musi być drożej. Widać podwyżki cen w sklepach. Jak jesteście taki mądrzy to z czego dacie podwyżkę dla pracowników zawkom?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Listopad, 2016 - 20:19

To w takim razie co on robi jako przewodniczący. Tu chodzi o uchwalenie budżetu i zaplanowanie takiej inwestyucji lub jej wspomożenie, która ma wspomóc mieszkańców, .a to juz jego kompetencje i radnych, i za to ma nie 100 zł diety, a 1.100 zł, Z taką postawą  i podejściem do sprawy/spraw się cofamy.  Dążmydo zmiany przepisów i likwidujmy to stanowisko, zróbmy 5 ranych, a nie 15.Będzie sprawniej i taniej. Przewodniczący jak ma nic nie robić i chcemy mu dać takie przyzwolenie  to niech pracuje społecznie. Żyjemy w czasie prezydenta A.Dudy, zmiany ustrojowej, a nie I Sekr. E.Gierka

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Listopad, 2016 - 20:45

Co to jest za pier......nie widzę że nie które baran zmienili temat artykułu na ujadanie w stronę pana Kiełka.Po gwinta ta głupia gadka i przysrywki jak gościu jest taki zły to go nie wybierać i tyle w tym temacie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2016 - 10:37

Niema  się co dziwić, że temat artykułu jest inny niz dyskusja na forum, Widocznie p.redaktor nie trafia w tematy interesujące mieszkańców gminy.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2016 - 18:43

Myślę,że to racja,wiele jest tematów ważniejszych, jak np. koszty wody i ścieków. Już dziśw NTO piszą, że Strzelach takie zaplanowano na poziomie 3-4 %. Pytanie ile u nas to będzie. Ponoć budżet juz jest, więc jakie tam zaplanowano w tym zakresie podwyzki, bo w Strzelach jest to wynikiem usprawnienia twardości wody i zmniejszenia kamienia w urządzeniach  piorących itp. Jakie więc u nas będzie uzasadnienie?, jaki to będzie % wzrostu, za co znów maja zapłacić mieszkańcy, za jakie pomysły, bo od szeregu lat na sieci wodociagowej mało co się dzieje, co się kryje za ta podwyżką

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2016 - 16:38

Woda i kanalizacja w Zawadzkiem jest droga!? Zanim zaczniesz chłopie gadać i pisać bzdety to zapoznaj się z cenami w sąsiedniej gminie Kolonowskie... może wtedy zrozumiesz jak ci sie tanio żyje w Zawadzkiem!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2016 - 18:07

Musi być droga. dobrze że ceny rosną. dzięki temu ludzie widzą jak woda jest cenna i ja oszczędzają 

Odpowiedz