fbpx Derby na remis | Strzelec Opolski

Derby na remis

PIŁKA NOŻNA: LIGA OKRĘGOWA

LZS Stary Ujazd zremisował na własnym boisku z Naprzodem Ujazd Niezdrowice 1:1 w derbowym meczu 21. kolejki ligi okręgowej. Gospodarze strzelili gola jeszcze w pierwszej połowie i wydawało się, że pewnie zmierzają po trzy punkty. Jednak kilka minut przed końcowym gwizdkiem piłkarzom Naprzodu udało się wyrównać.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, Michał Koc i Marcin Duk już na początku zagrali kilka składnych akcji. Potem jednak do głosu doszli zawodnicy ze Starego Ujazdu, którzy w bardzo krótkim czasie mieli kilka rzutów wolnych, a jeden z nich zakończył się bramką. W 27. minucie po dośrodkowaniu Daniela Maibauma z lewej strony pola karnego, w szesnastce gości zrobiło się zamieszanie. Świetnie wykorzystał je Damian Krawczyk, który przyjął piłkę i celnym trafieniem umieścił ją w bramce Dawida Olejnika. Do przerwy gospodarze mieli jeszcze szanse na drugiego gola, a konkretnie Daniel Maibaum, jednak dwukrotnie bramkarz wybijał futbolówkę poza linię końcową boiska.

W drugiej części spotkania piłkarze Naprzodu postawili wszystko na jedną kartę. Dwukrotnie przed szansą stanął Krzysztof Reichert, ale jego strzału z dystansu bronił Bartłomiej Sikora. Stary Ujazd odpowiedział bardzo groźną akcją, gdy po wykonaniu rzutu wolnego piłka prawie wpadła do bramki. Sędzia podniósł jednak chorągiewkę, więc ewentualne trafienie i tak nie zostałoby zaliczone. W 87. minucie jeden z zawodników Niezdrowic oddał strzał na bramkę gospodarzy, który obronił Bartłomiej Sikora. Piłka trafiła prosto pod nogi Sebastiana Ogrodnika, a ten bez zastanowienia umieścił ją w siatce. Wyrównał tym samym wynik meczu i uratował dla gości jeden punkt.

ZAG

LZS Stary Ujazd - Naprzód Ujazd Niezdrowice 1:1 (Damian Krawczyk - Sebastian Ogrodnik)
LZS: Bartłomiej Sikora, Sebastian Gorzel, Damian Krawczyk, Mariusz Kampa, Mateusz Wróbel, Daniel Maibaum, Kamil Szyndzielorz, Rafał Kiklaisz, Denis Janik, Tomasz Poplucz, Piotr Stranczik oraz Patryk Kowalczyk
Naprzód: Dawid Olejnik, Sebastian Ogrodnik, Sebastian Mroz, Marcin Malcherek, Mateusz Malcherek, Tomasz Knopik, Krzysztof Reichert, Michael Koc, Daniel Koc, Marcin Duk, Robert Antosiak